Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha volt szabálysértésem...

Ha volt szabálysértésem (garázdaság), de csak bírói figyelmeztetést kaptam! Akkor már sohasem lehetek se rendőr se honvéd?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 05:16
 1/10 anonim ***** válasza:

???

Mért ne lehetnél???

2011. aug. 6. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na erre én is kíváncsi vagyok :)

Szerintem rendőr nem lehetsz már, de szerződéses katona igen.

Z

2011. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha bejegyezték az erkölcsibe akkor kétlem.
2011. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szabálysértés nem kizáró ok. Csak büntetett előéletű ember nem lehet rendőr, vagy katona.
2011. aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha tanulóként, vagy rendőrként csinálod meg, akkor természetesen kirúgnak ezért, mert nem vagy méltó a szakmádhoz.

Katonánál nem tudom, hogy van.

2011. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
elméletileg néhány év múlva elévül vagy hogy mondják és h akkor végzel a rendőr tisztivel vagy tiszthelyettesivel akkor megkapod h a még nincs meg (nemtom mennyi idő pl 5 év) akk nem vizsgázhatsz mert lehet hogy erkölcsiben nincs de a nyilvántartásban benne lesz és ezt a vizsgáknál nézik asszem
2011. aug. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem értem ha csak hangoskodtunk és utána elküldtek a rendőrök,hogy lett belőle garázdaság...bíróság stb.. tehát egy világ dölt össze bennem mert kb max csendháborítás lett volna,de mind1

2011. aug. 7. 12:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha szabálysértés volt, az nem befolyásol semmit a későbbiekben.
2011. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi volt az eset? Amúgy semmivel nem jártál rosszabbul, mintha csendháborítás lett volna.

Garázdaság: Aki, olyan kihívóan közösségellenes magatartást tanusít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást, félelmet keltsen. (Hangoskodva járkáltok az utcán)

Csendháborítás: Aki indokolatlanul ZAJT KELT. (Te nem vagy zaj, azt csak kelteni lehet, ezért csendháborítás csak az lenne, ha kis magnóval járkáltatok volna csutka hangerővel).

Fejből írtam a tényállásokat, de megállja a helyét a magyarázat.

2011. aug. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

zajt kelt -> zajt idéz elő


Ebbe a kiabálás is belefér, mivel ő idézi elő (a hangképző szerveivel). Egy részegen kurjongató, énekelő társaság közterületen garázda, magánterületen (ahol az előző nem áll meg) csendháborító. De tényleg tök mindegy melyik, mert ha csak szabálysértés miatt indult ellene eljárás, akkor az nem fog neki később visszaköszönni.

2011. aug. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!