Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy védekezhetek koholt...

Hogy védekezhetek koholt váddal való feljelentés, mint zaklatás, ellen?

Figyelt kérdés

Egy illető – büntető eljárás folyik ellene zaklatásom, fenyegetésem és garázdaság miatt – cserébe kompromitáló képet rakott fel rólam a saját iwiwes adatlapjára. Először kértem üzenetben kértem, hogy vegye le, majd jelentettem a portál moderátorának, aki először felszólította annak eltávolítására, majd, miután ennek nem tett eleget, törölték a regisztrációját. Ezekről az intézkedésekrők emailben engem is értesített a moderátor.

Az illető ezután feljelentést tett a rendőrségen ismeretlen tettes ellen, adatlap feltörése és törlése miatt, engem pedig megjelölt lehetséges elkövetőnek.

A rendőrségre tanúként idéztek be, vittem a kinyomtatott moderátori leveleket, és elmondtam azt, ami történt. A jegyzőkönyv felvétele után azonnal házkutatást rendeltek el, 2 rendőr és egy informatikus megvizsgálta a számítógépeket, miután nem találtak egy szekrényben sem másik gépet, és megállapították, hogy nincs rajta kódtörő, illetve, hogy nem léptem be az illető iwiwes lapjára a gépről.

Állítólag lekérték az infót az iwiwtől is, aki elmondta, hogy annyit tud, törölve lett az illető, de többet nem, mert csak 6 napig őrzik meg az infókat, utána max. az utolsó bejelentkezés, vagy törlés dátumát tudják.

Viszont nekem a levelezési rendszeremben is, és nyomtatott formában is megvan a moderátor által történt törlést bizonyító értesítés.

Ami egyébként a feljelentőnek is meg kell legyen.

Ha csak tanúnak idéznek be, miért forgatják fel a lakásomat?

A levelezési rendszerből igazolhatóan visszakereshető az értesítés forrása, nem?

A házkutatás ellen panasszal éltem, de félek az illető ilyesfajta zaklatásai rendszeresek lesznek - a rendőrség pedig csak teszi a dolgát.

Vajon van értelme?


2009. ápr. 7. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Saját magaddal szembeni kötelességed, hogy ne hagyd, hogy szórakozzanak veled.
2009. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rendőrségi feljeleentés az alábbi minta alapján:

2007. évi CLXII. Törvény az egyes büntetőjogi tárgyú törvények módosításáról.


Tájékoztató rendőrségi feljelentés megtételéhez

[link]


[link]


Zaklatás: 176/A § (1)

[link]

2009. ápr. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem mellékesen jegyzem meg, hogy két évi szabadságvesztéssel büntetendő.
2009. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fentiekben leírtak bőven kimerítik a Rágalmazás tényét.


Rágalmazás:

179. § (1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

a) aljas indokból vagy célból,

b) nagy nyilvánosság előtt,

c) jelentős érdeksérelmet okozva követik el.


[link]


Ez alapján kell megtenni a szükséges feljelentést.

2009. ápr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A hamis vád miatt tehetnék feljelentést, de nem tehetek, mert tanúként idéztek be. Az már más kérdés, hogy a feljelentő az én lakcímem szerinti illetékes rendőrségen tette a feljelentést ISMERETLEN személy ellen, nem pedig a saját lakcíme szerintin - és ha valóban csak tanú lennék,miért volt nálam házkutatás????? A rendőr válasza az volt, hogy mivel tanúként hívatott be nem tehetek feljelentést, bármennyire is tudom bizonyítani az aljas szándékot. Csakis akkor tehetném meg a feljelentést hamis vád miatt, ha gyanúsítottá válnék, de nem válok azzá, mert - mindenki tudja - nem tettem semmit...Viszont okoztak nekem egy pár kellemes órát a rendőrségen és a házkutatással.

Ráad azt is mondták, hogy ha még egyszer feljelentést tesz hasonló formában, tehát ismeretlen tettes ellen, de azért megemlíti a nevem, akkor is ki kell vizsgálniuk - ez a feladatuk.

Számomra viszont ez totálisan zaklatás - törvényes keretek között?!

Az ügyészségen nem lehet valami feljelentést tenni, hogy a rendőrség a koholt vádjait ne fogadja be???

2009. ápr. 12. 17:23
 6/8 anonim válasza:

Egészen hihetetlen, hogy ilyen van.

Viszont ha te tettél ellene feljelentést zaklatás miatt, akkor gondolom van ügyvéded, ő mit mond erre az egészre? Volt rendes házkutatási parancs is?

2009. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nézd, legjobb ha alehető legrövidebb úton lezéárod a cirkuszt, mert látod, még te szívod meg ...

Nálunk tudod nem is nagyon kell házkutatási parancs ahhoz, hogy szétpakolják a lakásodat, ezt a mai jogszabályok mellett bármikor megtehetik (sajnos), szóval sztem még ha te is vagy a sértett, a saját érdeked, hog ykeveredj ki az ügyből minél előbb, mert aztán még egy házkutatás, és ha nagyon akarnak úgyis találnak valamit, olyan lakás nincs amiben semmi se lenne amibe ne lehetne bele kötni ... (tapasztalat)

sok sikert!

2009. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a panasszal élés pedig nálunk leginkéább csak vicc-kategória, majd kapsz egy udvarias levelet, hogy márpedig "kivizsgálták" és minden rendben zajlott, ennyi, gondolod foglalkoznak ezek azzal ??
2009. ápr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!