Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezen is spórol a rendőrség,...

Ezen is spórol a rendőrség, vagy mi a helyzet? (Szakmai kérdés, elsősorban rendvédelmiseknek. )

Figyelt kérdés

[link]


Az még hagyján, hogy ilyen felszerelést nem kapnak a magyar rendőrök, de miért van az, hogy mostmár az a tokok sincsenek bőrből? Ezelőtt 5-10 évvel még elegáns és tartós bőrből készült tokokat és pisztolytáskát hordtak a magyar rendőrök. Mostanában már csak ezt a gyorsan öregedő, színvesztő és szétfoszló gyöngyvászon csodát lehet rajtuk látni, egyedül az öv maradt bőr. Mi az oka ennek? A rendőrség már nem látja el az újonnan felszerelő rendőröket vele? Esetleg a rendőröknek maguknak kell beszerezni, de nem adnak elég támogatást hozzá és ezért marad az olcsóbb műanyag? A közlekedési rendőrökön még mindig a hagyományos felszerlést látjuk. Ez hogyvan?


Igazából ez abszolút jelentéktelen dolog, mert nem ettől lesz rendőr a rendőr, de legalább egy kicsit adna a tekintélyéhez, ha nem úgy nézne ki, mint akit a kutya szájából rángattak elő.


2011. aug. 4. 18:45
1 2
 1/17 anonim válasza:
Alapból a gyöngyvásznas pisztolytok nincs rendszeresítve,csak engedik hordani!Mindenkinek saját pénzből kell beszerezni,de nem csak a tokot,hanem a tömb tartót is!A bírság tömb tartót kötelező neked megvenni!(törzsőrmester)
2011. aug. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol nincs rendszeresítve semmilyen gyöngyvászon dolog. Mindenhol a bőr az általános, a gyöngyvászonból készült tartozékokat épp hogy önerőből szokták venni a rendőrök, tudtommal azért, mert tartósabb, mint a bőr. Na meg ki is néz valahogy, nem úgy, mint az 500 éves bőr pisztolytáska.
2011. aug. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Itt nem a pisztolytáskáról van szó. Az összes egyéb tokról is. A bőr szépen öregszik, a gyönygvászon kifakul és foszlik. Ráadásul a kettőt mixelni igen érdekes kavalkádot eredményez.


[link]


[link]


[link]

2011. aug. 4. 19:51
 4/17 anonim ***** válasza:
Első! Bakker ez komoly? Mi az, hogy a "munkaeszközt" saját zsebből kell venni? Ilyen sóher a sündőrség?
2011. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Szerinted?Nem véletlen írtam!Nálunk így van!4 éve vagyok rendőr!...
2011. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

De a stukkert azért remélem nem Ti veszitek :P

Amúgy mekkora kiadásai vannak egy rendőrnek a munkája miatt?

2011. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

A stukkert természetesen ők adják,egyenruhát is adnak...

Amit saját zsebből azok a kiegészítő dolgok: vállapok,karjelvények,bírságtömb tartó,felénk nem fizetik az utiköltséget sem csak 9ft/km ...

2011. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ezek a cég által adott bőr tokok sz@rt sem érnek. Idiótán néznek ki, hordásuk nem csak kényelmetlen, de sokszor veszélyes is. A képen egy P9Rc (parabellum) tokja látható. Ez mégy elmegy, de nekem pl. PA63-asom van. Annak a gyári tokjából csak 2 kézzel (!!!) lehet elővenni a stukkert. Életveszély. A képen lévő bilincstokkal nincs gond, ilyen gumibot tartó gyűrűt viszont még nem is láttam. 8 év alatt a 3.-ik megyében dolgozom, de ilyet még nem kaptam...


Azért fizetek, hogy éhbérért dolgozhassak. Köszönjük Emese!

2011. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Nekem semmi bajom nem volt a pa63 tokjával!Csak kihúzom a patentos jobb kezes tokból!
2011. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem a cég adott a Pa63-hoz egy olyan használt bőr tokot, aki el volt szakadva,vettem hozzá Dobos gyöngyvászon tokot. Ezen kívül csak gyöngyvászon tartókat és övet kaptam. A gázspray szavatossága lejárt, a Határőrség festék lekopott (nincs pénz bevizsgáltatni), olyan gyöngyvászon tokban van, amire rá van rozsdásodva a patent.

A rendőrség az újonnan felszerelőket nemhogy minőségi, de még csak nem is új eszközökkel látja el. Ne is beszéljünk a fegyveremről, ami 5 méteres távolságban 20-25cm-t félre hord. Nem is kellene elővenni sem a paprikasprayt (mert vakságot okozhat), sem a pisztoly (mert előbb lőnek le).

2011. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!