Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr saját kontóra fejlesz...

A rendőr saját kontóra fejlesztheti lőfegyverét?

Figyelt kérdés
Az ismeretes, hogy tonfát, sprayt és egyéb eszközöket rendszeresen a rendőrök vesznek maguknak, mert amit a cég alapból ad egyáltalán nem korszerű és praktikus. Ezek után felmerül a kérdés, hogyha egy rendőrnek saját (otthoni) éles lőfegyvere van, mondjuk egy Glock, akkor azt megfelelő engedélyezéssel hordhatja szolgálatban az elavult PA, vagy P9R helyett?
2011. aug. 24. 02:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hordhatja, nem fejlesztheti.
2011. aug. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Fejlesztheti és hordhatja is. Pont erről beszélgettem egy nyomozó barátommal, aki pont egy Glock-ot vett. Nála az volt a probléma, hogy otthonra is kell fegyverszekrény amit egyenlőre nem tud megvenni. Pesten van rendőrellátó is, gondolom ott megtudják venni az apróságokat.
2011. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 ZETAS ***** válasza:

Na mi akkor az igazság? :)

Mert nem is régen Jericho-t láttam egynél. Azt meg nehéz összekeverni a PA-63, vagy a FÉG P9RC-vel.

Az lehetséges, hogy a szolgálati fegyvert kötelező hordani ugyan, de a sajátját is magával viheti?

2011. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Engedéllyel úgy tudom hordhatja a sajátját.


Helyenként adnak Jericho-t is szolgálatinak, nem csak PA-t meg Parát.


A szolgálati MELLETT nem hordható a saját.

2011. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hordhat, ha engedélyezteti, megvalósítja a tárolás szabályait, és levizsgáztatja a fegyvert mindig. Nem olcsó mulatság egy saját fegyver. Pár havi fizetés rámenne.
2011. aug. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na igen. Sokat igényel anyagilag, de ha egyszer igazán szükség lesz rá, akkor fogod tudni arra használni amire való. Én személy szerint nem bíznám az életem egy olyan 53 éves fegyverre, ami ha gondol egyet ledobja a szánt.
2011. aug. 24. 14:55
 7/13 anonim ***** válasza:

ezzel több gond is akad:


1. A rendőrök nagy részének nincs pénze erre a "luxusra".


2. Ahhoz, hogy önvédelmi fegyvert vásároljon a zsaru (és azt később szolgálatban viselhesse) engedélyt kell kérnie, amit - nagyon kevés kivételtől eltekintve - nem kap meg (már az önv. fegyver TARTÁSÁT sem engedélyezik).

2011. aug. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ZETAS ***** válasza:

janz

kolléga a kollégának nem adja meg az engedélyt? :O

olcsó és jó csuzli sok új van. pl: GS-18

2011. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az engedélyt a parancsnok állítja ki. A parancsnok pedig nem kolléga (tisztelet a kivételnek)!


Az engedélyezéshez legalább egy olyan, az életed testi épséged ellen irányuló támadást kell elszenvedned, ahol szükséges lenne a lőfegyverre. Tehát konkrét példával kell igazolnod, hogy az életed veszélyben van. Akkor, és csakis akkor TALÁN megkapod az engedélyt. Az, ha a retkek napi szinten fenyegetnek téged és a családodat, nem elég indok.


Magyarország, én így szeretlek!

2011. aug. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 ZETAS ***** válasza:

Ezt tudtam, de hogy "belső" körökben hasonlóan nehéz legálisan tartani/viselni...

egyre naivabb leszek...

2011. aug. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!