Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nem tehet semmit a...

Miért nem tehet semmit a rendőrség a randalírozók, a Molotov-koktélokat dobáló állítólag "békés tüntetők" ellen?

Figyelt kérdés
Felháborít, hogy szinte meg van kötve a kezük, már gumilövedéket sem használhatnak! Most is amiket lehetett látni márc.15-én éjszaka, rátámadnak a rendőrökre, köveket, Molotov-koktélokat meg kukákat dobáltak. Max. beviszik és kapnak egy ejnye-bejnyét, aztán elengedik!
2008. márc. 16. 19:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%
Sajnos azért, mert nem nagyon lehet bebizonyítani, hogy egy követ/tojást/Molotov koktélt ki dobott el. És azon az alapon senkit nem lehet letartóztatni, mert ott volt. Sajnos. Én azt mondom, hogy talán még két éve, az első balhék idején valamilyen szinten jogos volt a felháborodás, vagy legalább is megértem, hogy miért mentek ki az utcára az emberek. De ma már csak azok mennek, akiket egy dolog éltet: a balhé. Hipermagyarok, vagy nem tudom. Egyszerűen gyalázat, hogy nem adják meg másnak az esélyt, hogy normálisan ünnepeljen, mert mindenhol ottvannak. Bár számomra nem fontos, hogy rendezvényen ünnepeljem március 15-ét, de ehhez akkor is mindenkinek joga van, anélkül, hogy tönkretennék számára az ünnepet az ilyen primitív parasztok!
2008. márc. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Engem meg az háborít fel, hogy ilyen birkákkal élek egy országba, mint ti. Ezért tartunk itt, a tönk szélén. Ez a belenyugvó, álszent, sunyi hozzáálás, hogy majd csak jobb lessz, majd minden megoldódik magától. Hát NEM FOG!

Kíváncsi leszek minek kell még történnie ebben az országban, hogy a nép összefogjon és elkergesse a politikai elitet a műellenzékével együtt. Mert előbb-utóbb mindenkinél elszakad a cérna.

Jó, a radikális fiatal hazafiaknál előbb elszakad, valakinél majd akkor fog, ha megkapja a 40ezres gázszámláját, másnál majd ha a bank eladja a lakását a feje fölül, mert nem tudja kifizetni a törlesztést. Megintmásnál ha majd egy családtagját kell eltemetnie mert nem kapott megfelelő orvosi ellátást.

De miért kell megvárni, amíg ennél is rosszabb lessz? Már így is tökutolsók vagyunk európában, a román gazdaság is úgy húz el melletünk, hogy közben rajtunk röhögnek.

És nektek az fáj, hogy a (szintén szerencsétlen) rendőrök nem lövik halomra a honfitársaikat. Szerintem ők is legszívesebben hazamentek volna, és hagyták volna hogy gyurcsányit kirángassák a kocsijából és fellógassák az elő lámpavasra. És lesz még rá alkalom, és egyre többen is leszünk (a már említett okokból kifolyólag). Csakhogy ezek 90 %-ban vidéki, rendőrök voltak, akik féltik a nyomorult munkájukat, mert nincs más. Nyilván köztük is vannak szadista állatok, akik élvezik ha védtelen embert üthetnek, mondjuk azért mert civilben mindíg őket kalapálták el, és csak így érzik magukat "valakinek".

Éppúgy, ahogy a tüntetők között is vannak olyan anarchista elemek, akik tényleg csak rombolni mennek.

De hát valakinek muszály cselekedni, és áldozatvállalás nélkül nincs eredmény.

2008. márc. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted az a megoldás, ha felgyújtogatják a kukákat és szétvernek jó pár várost? Ezzel semmi nem fog változni, nem randalírozni meg sárt dobálni kellene, hanem értelmes emberek módjára leülni és azon tanakodni, hogy legyen jobb! De amíg csak a hatalomrajutás a célja a politikusokank, itt nem lesz rend és szerintem majd hamarosan Ukrajna is megelőz bennünket!
2008. márc. 17. 12:32
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Bazzeg, hát akkor randalírozz, csak ne itt, mert én ebben az országban nyugodtan szeretnék élni, és ha nem tetszik a kormányzat, hát választáskor nem szavazok rájuk (mint ahogy eddig sem tettem). Nekem gyerekem van, nem szeretném, ha ebben nőne fel, hogy ilyen civilizálatlan tuskók, magukat hazafinak nevező nácigecik (vagy hungaristák, vagy ahogy akarod) mindenkit ütnek, aki nem ordítja elég hangosan, hogy hazaáruló.

Csak hogy tudd, alapjában hajlok az anarchizmus felé, de ennél a műbalhénál még a demokrácia is jobb. Ha ez egy valódi felkelés lenne, ami az emberek egyenlősége nevében zajlana, akkor még támogatnám is, de ez a szélsőjobb gyülölködésre alapozó lekeseredett hatalomátvételi kísérlete párszáz tompa agyú hipermagyar lelkes asszisztálásával.

2008. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Látom, te sem vagy jobb, remélem a kölyködnek nem az anarchizmust tanítod, mint követendő modellt. Csak szólok, ha - ne adj isten, tényleg anarchia lenne az országban, sok hozzád hasonló gondolkodású embernek lennének árvák a gyerekei. Szerintem (is) rendnek kell lenni (nemértem miért nácizgatsz, tudom hogy ez jólesik a magadfajtának, de a nemzetiszocializmus alapja a rend.) de a rendrakást felülről kell elkezdeni. A nép legyen csöndben, és ne lázongjon? Miközben a politikusok KÖVETKEZMÉNY nélkül azt csinálnak amit akarnak? Ami az utcákon folyik az valaminek a KÖVETKEZMÉNYE! És nektek az fáj, hogy leég pár kuka, betörik pár ablak? A kormány egy-egy döntésével több kárt csinál az országnak (még nektek is) mintha ezek a huligánok váltott műszakban egész nap randalíroznának.
2008. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%
Látom fogalomzavarban vagy, nem kicsit. Először abba kötsz bele, hogy én azt írtam, hajlok az anarchizmus felé. Aztán azt akarod a számba adni, amit sosem mondtam, hogy a politikus azt csinál, amit akar. Természetesen nem. Igen, mindenkinek legyen lehetősége hallatni a hangját, hangot adni a nemtetszésének. De ne úgy, hogy másokban félelmet keltsen. Pláne ne ártatlan emberekben, akik tényleg élni akarják a hétköznapi életüket. És ez nem azt jelenti, hogy ezek az emberek egyetértenek a kormányzattal. Amúgy, ha már annyira okos vagy, hogy így tisztában vagy a nemzetszocializmussal, akkor tisztában lehetnél azzal is, hogy az anarchizmus szabad emberek szolidaritáson és egyenlőségen alapuló testvéri szövetségét jelenti. Ami természetesen egy utópia, ezért sem mondom azt, hogy én anarchista vagyok, csak azt, hogy hajlok felé, mivel nyilvánvaló, hogy megvalósítani ILYEN emberekkel nem lehet, de törekedni lehet rá. Egyébként te hogy neveznéd azokat, aki náci eszméket vall? Oké, minden náci allergiás rá, ha nácinak nevezik, de szerintem aki ilyen eszmékben hisz, zsidózik, cigányozik, az náci. Ja, és nekem nem kölyköm van, hanem gyerekem.
2008. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
34%

Én sem értek egyete a kormány döntéseivel, de az aki randalírozik azt nem is ez foglalkoztatja, csak esztelen barom módjára a teszi tönkre és járatja le az országot, mint ha nem lenne elég baj!Majd két év múlva lehet szavazni, ha nem teszik a helyzet!

Amúgy csak egyszer kerüljön velem szembe egy ilyen alak, vagy ne adj Isten gyújtsa fel a kocsaimat, az biztos, hogy letépem a karját és a hátába szúrom.De lehet,hogy eltöröm a lábait, kinyomom a szemét és mehet amerre lát...

Én ebben a városban (BP)születtem, a belvárosban nőttem fel és csak itt tudom elképzelni az életemet!Szinte minden utcáját ismerem és szerete és ha ezek a szemét köcsögök megfosztják tőlem ezt és megakadájozzák azt, hogy a gyerekeim is így szeressék ezt a várost azok ott rohadjanak meg, ahol vannak...bár inkább messze innen.

2008. márc. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

A legnagyobb gond, hogy nem azok az emberek randalíroznak, (legalábbis csak kevés közülük, akiket elkap a hév) akik mint békés tüntetők mennek az utcára. Ők nem randalírozni mennek! Megvannak hőn szeretett kormányunknak a fizetett beépített emberei. Pontosan azért, hogy az előttem szóló néhány szűklátókörűt maguk mellé állítsák. Ugyanis pontosan tisztában vannak azzal, hogy ha a nép körében nem szítanak ellenségeskedést, előbb-utóbb mindenki a kormány ellen fordul. "Oszd meg és uralkodj" - ez a jelszó, és sajnos jól csinálják.

De kérdem én: Nektek, akik azt a néhány embert, aki értetek is tenni akar, mindenféle pejoratív jelzővel illetitek, ugyan milyen jövőtök van ebben az országban? Megmondom: semmilyen. Már attól félek, hogy egy azonnali kormányváltással is nagyon nehéz lenne újból talpra állni. Tönkreteszik az oktatást, szétverik az egészségügyet, nő a munkanélküliség, növekednek az adók, ott húzzák a beleteket, ahol nekik tetszik, ti meg némán tűrtök? Elherdálták a fejünk fölül az országot és ti még véditek őket? Mégis miben reménykedtek?

Csak egyetlen kérdésem van még, nagy költőnk után szabadon teszem fel én is : "Nekünk Mohács kell?"

2008. márc. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
39%

Én már leírtam a véleményemet, de ez a cikk pont a témába vág, és megfontolandó sztem:


[link]

2008. márc. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tiszta értelem:((((((((((((((((Pfujj

Szomorú, hogy vannak ilyen "emberek"! És az is szomorú, hogy nem lehet ellenük semmit tenni!

2008. márc. 22. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!