Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnek Magyarországon...

A rendőrségnek Magyarországon nincs tekintéje?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy sok ember sz*r arra, hogy ha a rendőrök kimennek, megállítják, igazoltatják, vagy bármi.

Legtöbben anyázzák folyton a rendőröket, a rendőrséget,

Még, ha beviszik is akkor is anyázik a bilincsbe a kocsiba, meg fel van háborodva, hogy semmit sem tett, és így bánnak vele.

Amerikai rendőröket inkább látom, hogy ott van azért inkább tekintéje a rendőrségnek.Vagy ez csak a látszat, hogy ott inkább meghúzzák magukat az emberek, ha intézkedik egy rendőr?

Magyarországon miért tojik mindenki a rendőrségre?


2011. okt. 23. 18:37
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
58%

Hát én még soha nem mertem szájalni rendőrrel ha megállitott.Ha problémája van nem vitázok vele és meg is úszom büntetés és kioktatás nélkül.

Kivétel mikor az előttem 30al cammogó rendőrautót előztem és későn vettem észre ,hogy nincs bekapcsolva az öv:)Elmókázgattunk a dolgon.

A minap meg mig állok a pirosnál odajön egy alacsony fickó sárga dzsekiben és jár körbe, nézegeti a gumikat (jáj le ne lopja má mig itt állok:).Majd amikor odajön akkor látom,hogy egyenruha van a dzseki alatt.Beszólt,hogy kapcsoljam ki a ködlámpát.

Igen mert amikor anyósomnak megengedem ,hogy kiganézza a belül a kocsit ,mindent megnyomogat rajta:)

2011. okt. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

"De ha egy sakál részeg bringás a te kocsid elé sasszézna és elcsapnád, akkor tuti megint a kötsög sünöket szidnád, mer' "mijjé nem ezzel fogla'koznak?"


Szidná a fene. Ha őket nem érdekli engem sem fog.

2011. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%

Problem?

engem sose cseszegetett eddig rendőr, pedig nem vagyok se fekete, se körülmetélt, csak törvénytisztelő polgár

19/f

2011. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
A tekintélyelvűség kialakítása kétoldalú , meg annak elvesztése is. Amíg a követelmények nincsenek számon kérve a vezetőiktől, addig a beosztott vagy alantos jogot formál arra, hogy Ő is ugy viselkedjen, ahogy a felettese. A tekintélyelvűség már ott csorbát szenved, hogy szakdiploma nélkül kineveznek olyan posztokra is ahol a szamárlétra kijárása szinte kötelező lenne. Tehát egyszer a szakmai tekintélyelv csorbul másrészt az erkölcsi morál bizony nagyon a bánya béka feneke alatt esik,ha tapasztalják, látják, hogy főtiszti rendfokozatba lévő pk-k lopnak, csalnak, isznak és korruptak. Mondanám befejezésül, hogy fejétől büdösödik a láb is.
2011. okt. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Azért mert az autósokat folyton csesztetik, de a cigókkal semmit nem tesznek.
2011. okt. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
21%

Nincs tekintélyük, mert...!

- Válogatás nélkül kerülnek be az iskolába!

- Általában olyan emberek mennek rendőrnek, akik valamiért frusztráltak, és így akarnak lenni valakik. /Vannak kivételek, no rajtuk azért senki nem röhög/

- Nevetségesek az utcán. Hihetetlenül jót röhögök, amikor egy kemény rendőrt kétszer körbeér a derékszíj, kb 160 cm magas, 60 kg. Hát hogy a fenébe legyen már tekintélye. No ha meg még nő is az illető, és a műkörmével beáll az ablakba, szőke haja lebben, és nyávogva elkéri az okmányokat, sírni tudnék.


A nagyapám idején még nem így volt. Csak a legjobbak kerülhettek be, alsó magasság határ 190 cm.

Ha kimentek az utcára, akkor kint volt valaki. Most meg..... NA EZÉRT!

2011. okt. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
A rendszer és a külső körülmények, határok nyitása is nagyban hozzájátszott ahhoz, ami a mostani problémákhoz is vezethetett. 30-35 évvel ezelőtt még az egyenruha is igazolta a rendőrt, tehát biztos lehettél abban, hogy aki egyenruhában volt s igazolt vagy veled szemben eljárt az hivatalos közeg volt. Ma bármit és bárkit lehet hamisítani és ha akarom nem veszem komolyan, mert felmerülhet, hogy csak álzsaru. Kies területen ,sötétben meggondolaNDÓ manapság rendőröknek megállni és be kell vállalni, ha netaláltán igaziak. Dehát a közrend és közbiztonság köszönő viszonyban sincsenek egymással. Ne jöjjön vissza a kényuraLMI rendőrszellem, amikor is volt tekintélye a lószarrugdosóknak is , de ha túlságosan a lelkiismeretedbe gázoltak akkor is volt hova panasszal menni. Manapság hova lehet ? A mai rendőröket nem védi a hatalom sem és munkahely lett nem hivatás ahol a tekintélyelvűséget a tudás, tapasztalat, a kiállás és az állhatatosság jellemezte és ezek alapján kapta a legnagyobb rangot a közmegbecsülést. Ha a településen meglátok egy rendőrt akkor kiállásában, öltözködésében és viselkedésében rám hozza a röhögést és a szánalmat, mert arra gondolok, hogy ismerve a javát a kutyám őrzését sem bíznám rájuk. Persze tisztelet a kivételnek. Nem nekem kell bizonyítanom, hogy megváltozzon a véleményem !
2011. okt. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
Mert semmit nem tettek azért hogy rendőrök legyenek.Bárki lehet rendőr.Nem tanultak érte.
2011. okt. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

,,Válogatás nélkül kerülnek be az iskolába...''


,,Bárki lehet rendőr.Nem tanultak érte...''


Minden rendőrnek jelentkezőt atomjaira analizál egy pszichológus, kemény fizikai állóképességi teszteket kell elvégezni, megvizsgálják a családi körülményeket, a fedhetetlenséget, át kell esni egy halom egészségügyi vizsgálaton és viszonylag jól kell szerepelni az alatt a két év alatt, amit a rendészetiben töltesz.

2011. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Ezen kívül a legtöbben nem is ott dolgoznak, ahol felnőttek, ahol éltek, hanem az ország egy tök más régiójába helyezik őket a felvétel után.
2011. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!