Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőr leránthat a biciklirő...

A rendőr leránthat a bicikliről menet közben?

Figyelt kérdés
Egyszerű a kérdés. Tegyük fel megyek 30-al és kitáncol elém a rend éber őre leállásra felszólítani. Nos, ha ebben az esetben lassítás nélkül fogom magam és megpróbálok elmenni mellette, akkor lelökhet a kerékpárról ezáltal megállítva engem?
2011. nov. 2. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel menekülésnek számít ez ilyen esetben igen leránthat.
2011. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igenis meg nem is, de nem fog lerántani, max utánad megy kocsival, de te úgy is megállsz
2011. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Nem,de tüzet nyithat.. :D
2011. nov. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

,,de te úgy is megállsz''


Kerékpáros futárként többször történt már meg, hogy úgymond nem csatlakoztam a pénzszedő biztosurakhoz beszédpartnernek... Ezért vagyok kíváncsi, hogy ilyen esetben van-e félnivalóm, mert esetleg kihúzza alólam a drótszamarat.

2011. nov. 2. 23:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha magad vagy mások életét testi épségét veszélyezteted ezzel a magatartással. Viszont akkor bárki más is leránthat. :D
2011. nov. 3. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok se rendőr, se jogász, de olvastam vhol olyat hogy a rendőr nem mehet neki egy másik autónak, mint a filmekben, maximum követheti! Gondolom a bicikliről lerántás is ebbe a kategóriába esik.
2011. nov. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha felszólít, hogy állj meg, és te ellenállást mutatsz, akkor igen megteheti, és fel is jelenthet, hatóságnak való ellenszegülésért.
2011. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ügyesen kikerülöd, és ezerrel továbbhajtasz, nem lesz gond. Bár attól függ, hol laksz. Ha pl. egy kis faluban, ahol mindenki ismer, akkor megtalálnak :P
2012. ápr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sni ***** válasza:
100%
Tudod kedves kérdező, megint az a kérdés, hogy a rendőrnek joga van-e? Neked nem kötelességed megállni? nem leránt, hanem egy lépéssel elédáll, ha van esze, még hiv.szem elleni erőszakot is csinálhat belőle! Az összes ilyen közlekedni nem tudó kerékpáros ezt érdemelné!
2013. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!