Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elsősorban tűzoltók válaszát...

Elsősorban tűzoltók válaszát várom! Egyenruha?

Figyelt kérdés

Vajon jogosulatlan egyenruha viselésről lenne szó?


1-2 hónapja feltűnt a villamoson egy 17, maximum 18 éves fiú. Tűzoltóság Budapest zubbonyt visel, budapesti állományjelzője van, a névtábla helyén Fővárosi Tűzoltóság, és főtörzsőrmesteri rendfokozatot visel. Ezzel még nem is lenne probléma, ami viszont feltűnt, hogy a megengedettnél jóval hosszabb és kócos haja van, nem hord rendszeresített nadrágot (valami emós gatyát), és rendszeresített cipője (tornacipőt hord), sőt sapkája sincsen, mese figurás táskával a vállán. Bevallom őszintén rettenetesen zavarta a szemem, van egy pár tűzoltó ismerősöm és a párom is az, de mindenki értetlenkedve tárja szét a kezét. Ami viszont késztetett a kérdés megírására, hogy ma reggel felszállt a villamosra egy roham2-es sisakkal a kezében. Rajta volt a lámpa (amit úgy tudom, nem hozhat el), két piros csík volt a sisakon (szolgálatparancsnoknak 3 van), sajnos a nevet nem láttam a sisakon. Egyáltalán nem volt viharvert és a kepi is vadonatúj volt. R2 felirat volt még rámatricázva, viszont tudomásom szerint nekik már lekellett cserélni I. -re. Az állpántnál fogva szállt fel vele. Sem bezacskózva, sem táskába rakva. Borzasztóan zavar, mert a kinézetével szégyent hoz a tűzoltókra, arról nem is beszélve, ha valami baj lenne, és mégsem az állomány tagja, az emberek hogy bíznának meg benne? Segítségeteket köszönöm!


2011. dec. 20. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gondolom igy akar csajozni. Hivj rendort ha zavar a latvanya s majd az lerendezi.
2011. dec. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok jogász, de mindennap törvényekkel foglalkozok és a Btk. szerint ez nyereségvágyból elkövetett csalás bűntette, hiszen a BKV-t károsítja. Ugyanis, aki egyenruhában utazik nem kérnek az ellenőrök tőle jegyet/bérletet. Engem mondjuk nem is ez a része foglalkoztat, hanem az, hogy eleve etikátlan ez a viselkedés.

Ha rendőrt hívok, nem hiszem, hogy nyomon követnék a villamos útvonalát, leállítva a járművet és az utasok idézőjeles kárára intézkednének. (Hiszen az a villamos akkor onnan nem megy sehova.) Vagy tévedek?

2011. dec. 20. 11:09
 3/12 anonim válasza:

az igen, unalmasabb óráidban nem hogy a kertemet kapálnád, vagy csinálnál nekem szendvicset. de sok ideje van némelyikünknek


nem k****ra lesz**d kin milyen ruha van ?

dejó hogy mindenki azzal foglakozik ebben az országban amivel kell!


szerintem is hivjál rendőrt.(bár amilyen hatékonysággal azok is tudnak némelyik dolgozni..)

magasról sz**nak rá, ki se mennek.


ez nem amerika. EZ BANÁNISZTÁN. erősítsd te is kellenek az okos fiatalok

2011. dec. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igaza van az utolso hsznak. Ebben az orszagban mindenki a masik dolgaval foglalkozi azt nezi h tudna masnak keresztbe tenni. Amugy meg honnan tudod h nem tuzolto?

Ha pedig rendori intezkedest kersz nyilvan nem fogjak megallitani a szerelvenyt, de leszek rola a gyereket es elszamoltatjak.

Teljesen megertem szegeny gyereket h igy probalja kikerulni a jegy fizetest. A mai vilagban mindenki ott sporol ahol tud. Foglalkozz inkabb a sajat dolgoddal.

2011. dec. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenki a másik dolgával foglalkozik. Nos, hát legyetek rajta egy kigyulladó metró szerelvényen és várjatok tőle segítséget.........
2011. dec. 21. 07:28
 6/12 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy majd ha hasonló kaliberű fiatal ember becsönget hozzátok tűzvédelmi ellenőrzés céljából és fél óra múlva sírtok a rendőrnek, hogy kiraboltak titeket, jusson eszetekbe az, hogy bizony nem annyira természetes dolog az, hogy bárki egyenruhát viselhessen.....
2011. dec. 21. 07:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Nos, nyilván egy tűzoltó sem fog tudni mit tenni felszerelés nélkül ha kigyullad a metró. Gondolom a sofőr fogná a kis poroltót és azzal próbálna valamit tenni, ill. ha bármilyen okból kifolyólag nem tudna valaki biztos megtenné.

Én nem szoktam csak úgy beengedni semmiféle emberkét még rendőrt sem amíg nem igazolja magát, továbbá ha tőlem kérnek igazolás arra vonatkozólag ha valahova megyek szó nélkül megteszem, mert tudom milyen világban élünk és ezen nem lehet megsértődni. Kérlek ne nézzük már egymást hülyének.

Lehet, hogy neked ennyire természetes, hogy más dolgával foglalkozz, de nekem nem. Van saját életem amivel foglalkozhatok, minek nekem másé is?...

ui.: Hasonló metrón égős, ki rablós dolgokat neked is.

Amúgy meg ha annyira nagy Btk. szakértő vagy akkor gondolom azt is tudod, hogy aki már arra veszi a fáradtságot, hogy egyenruhában/formaruhában be menjen valahova vagyon szerzés céljából az nagyon-nagyon ritkán fog erőszakot alkalmazni szóval nem rabol és bármilyen apró rizikó adódik lelép (erőszak mentesen ált.)

Kellemes Ünnepeket!

2011. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Mintha burokban nőttél volna fel. Már, ha felnőtt vagy..

Neked pedig jó olvasást!

[link]

2011. dec. 22. 09:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Orulok h az eves szinten torteno kb 10-15 ezer betoresbol pont talaltal egy parat amivel peldazhatsz. Nem elek burokban, tudom h van ilyen is, de te szerintem azt hiszed h csak ilyenek vannak, mert ugye ezekbol van a hir. No meg a szenny lapokon es a mai minosegi szinvonalu tvn ilyeneket latni, holott az ilyennek marha ritkak az egeszhez kepest.

De gondolom teged ebben a szent meggyozodesedben nem lehet megingatni, szoval alkalmazok egy regi kozmondast es hagyom h szenvedj!

2011. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Blaiseboy válasza:
Szoktad még látni?
2013. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!