Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök mostanság miért...

A rendőrök mostanság miért nem képesek normálisan felöltözni?

Figyelt kérdés

Budapestet leszámítva az a tapasztalatom, hogy az egész országban divat lett ebben hupikék melegítőben és szövetcsákóban parádézni, ami itt-ott túl méretes, kopott és a legkevésbé sem tekintélyt parancsoló. A kényelem lehet szempont, illetve, hogy szorít a nyakkendő, de az előző rendőr generációk évtizedeket húztak le poliészter és viszkóz zubbonyokban, illetve hidegben törő műbőr kabátokban és mégis megmaradtak. Mára már sokkal viselhetőbb minőségűek az egyenruhák szóval ki lehetne bírni. Egyszerűen nem lehet komolyan venni egy hivatalos hatósági személyt, ha ilyen igénytelenül néz ki. A gyakorló nevében is benne van, hogy nem az utcai szolgálatra tervezték. Akkor miért engedélyezik sima járőrhöz?


Amit még nem értek, hogy miért viselik a gyalogos járőrök a jól láthatósági átvetőt a sétáló utca kellős közepén? Nem elég, ahogy a gyakorló kinéz, ezzel a csilivili mellénnyel még agyon kell vágni a látványt és bohócnak kinézni.


Pár éve még a baseball sapka keltett megbotránkozást, de mostmár van helyette tányérsapka, illetve usánka. Csak nem veszik fel rendőreink.


Mégis melyik kinézet az elegánsabb és melyik kölcsönöz tekintélyt viselőjének? Tessék választani!


[link]


[link]


2011. dec. 27. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rendőr nem úgy kezdi a napot, hogy benéz a szekrényébe és eldönti, ma a második fogason lévő ruhámat veszem fel.

Valószínűleg a felettesek döntik el, miben parádézzon az utcán.

2011. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A szövet könnyebben gyullad :)
2011. dec. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Neked sok időd lehet, ha ilyen elmebeteg dolgokkal foglalkozol.
2011. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

"...hupikék melegítőben és szövetcsákóban..."


Az a gyakorlóruhájuk a kölyöksünöknek.

2011. dec. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az előírást kapják. A rendőr nem civil, neki parancsot adnak, ha nem követi, akkor keményen büntetik. Nem ő dönti el, ma mit vesz fel.
2011. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a téli tender december 1-től a következőképp épül fel:

Szélsőséges időjárás esetén vagy -10fok alatt bevetési ruha.

Minden más esetben garbó pulcsi, bőrdzseki, szövetnadrág (pantalló), és hozzá a bakancs.

Éjszaka kötelező viselni a láthatósági mellényt, illetve nappal is, ha igazoltatsz. (Mi nappal is viseljük egységesen)

Az usánkát szívesen viselem, mivel véd a széltől, és a hidegtől. A 7000Ft-os tányérsapka egyszerűen szétesik, gyöszölődik, koszolódik, a rendőrség jelképét rögzítő fém kapocs, kidörzsöli a hajunkat, volt olyan is, hogy elvágta a fejbőröm, de a mellettem elsuhanó kamion is leviszi az ember fejéről. Emellett a szemed sem védi a naptól, a fejed pedig jól beleizzad. A hajlékonysága miatt pedig a fejbúbod kinyomja a tetejét. A pilotka (csákó), pedig még használhatatlanabb, praktikátlanabb nyűg.

Próbáljuk kompenzálni a ruhánk minőségét kulturált megnyilvánulással, és egységes viseléssel, illetve nem viseléssel.

A 2. képen szereplő rendőrhöz hasonlít a megjelenésem, mellékesen megjegyezném, hogy a bőrkabátot nem lehet hordani tányérsapkával, nem rendszeresített bőrkesztyű van rajta, nincs rajta névtábla, sípzsinor, és nem garbó van rajta. Illetve ha közterületen igazoltatsz, akkor láthatósági mellény!

Ezek ellenőrzéskor akár fegyelmi eljárást is kezdeményeznek.

2011. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudod egyébként, hogy az egyenruhák viselhetőbb minőségűek? Hordtad őket 12 órás szolgálatban? Mert ha igen, akkor rendőr vagy, és nem kérdezel hülyeséget, ha viszont nem hortad őket, akkor honnan tudod, hogy milyen minőségűek? Én rendőrfeleségként mosom eleget ezeket a ruhákat, és hát ne haragudj, de a jó minőségtől messze vannak ezek mint Makó Jeruzseálemtől. Egyébként meg azért hordják a bevetésit, mert ezt kapják parancsba. Nem úgy néz ki egy reggel nálunk, hogy felkel a férjem, én meg ránézek, és azt mondom neki, hogy jaj de szexis vagy abban a bevetésiben, vedd már fel azt édes az én kedvemért, hanem bemegy a kapitányságra, aztán közlik, hogy éppen az napra mit találtak ki, melyik ruhát kell hordaniuk. A láthatósági meg előírás, nem jókedvükből öltöznek kukásoknak a járőrök.
2011. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A ruha minőségéről tudnék még mesélni, hiszen láttam, és tapintottam más országok rendőr öltözetét, illetve kérdeztem a véleményüket. Ezek a Svéd, Oszták, Szlovák, Német, Görög, Szlovén, Lengyel, Román, Szerb ruhák voltak.

Hát...a miénket mindenki kiröhögte, mi meg csak pislogtunk, mikor mondják, hogy milyen hőtartó, vegyálló, szúrásálló ruháik vannak. Amit szó nélkül cserél az állam ha valami baj van vele. Itt meg adidas áron kapjuk a silány női rabok által vart műszálhalmazt, amiben nem mehetünk még tankolni sem, mert életveszélyes. Ez halál komoly!

2011. dec. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nekem mint kivülállónak az első kép jobban tetszik, talán mert sportosabb, bördzsekibe nehezebb mozogni.
2011. dec. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rendőr, viszont BV-s voltam egy darabig és részben ugyan azokkal a típusú egyenruhákkal lettünk mi is ellátva, mint a rendőrök. Kék-fehér ing, pantalló, cipő stb... És az összehasonlításhoz az adta az alapot, hogy én még fogtam KKV által gyártott 70% poliészter, 30% viszkózból készült rendőrségi zubbonyt, mely egészen 2002-ig rendszerben volt.


Egyébként visszatérve az egyenruha változatokra, azt írta itt valaki, hogy bőrkabáthoz nem lehet tányért hordani, de a hivatalos fotósegédletben is van ilyen opció.


[link]


Egyébként nem értem miért erőltetik a nagyfőnökök a gyakorlót. Tökéletes rendőri jelleget kölcsönöznek viselőjének a képen látható kompozíciók. Az anyagot leszámítva EU színvonalon. A rendőrség nem kicsit megtépázott jogkörét lehetne kompenzálni egy határozottabb megjelenéssel és fellépéssel.


Még egy utolsó összevetésként nézzétek meg, hogy ugyanaz a 65 kilós kisfiú mennyivel komolyabban fest normálisan felöltözve, mint a gyakorlóban: [link]

2011. dec. 29. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!