Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Túszejtésnél, amikor valaki...

Túszejtésnél, amikor valaki maga mellé fog egy túszt, és a fejéhez tartja a pisztolyt, miért nem lehet csak fejbe lőni a túszejtőt?

Figyelt kérdés

a filmekben van ilyen. Amikor valaki maga mellé szorítja a tszát, halántékához pisztolyt taertva.

Ilyenkor mindig elkezdenek pofázni, hogy "ne tedd, még megúszhatod börtönnel... te nem vagy ilyen..."


Miért nem fogja meg a rendőr, és lövi fejbe a túszejtőt? A fejlövést senki nem élte még túl...


Fejbe lövik, az meghal, elájul, így nem tudja meghúzni a ravaszt...


2012. jan. 25. 17:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%
Egyszer hallottam valamit az úgynevezett skarlát vonalról, ami nagyjából az orrnyereg közepén fut át. Ha ott hatol be egy szemből érkező golyó akkor az agy alsó részén áthaladva elvágja azt a gerinctől, így nem remeg meg az ujj. De valódi helyzetben mesterlövészeken kívül nem hiszem, hogy bárki képes lenne ilyen pontos lövésre.
2012. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Lehetni épp lehet fejbe lőni, csak kockázatos.


Nem olyan nagy mutatvány eltalálni a fejét. Csak az a kérdés hol találod el. Hogy miért nem mindegy azt már páran jól leírták itt előttem.

Az a nagy mutatvány, hogy jó helyen találd el a csávót. A jó hely pedig a kisagy (ami ugye hátul van és lent). Szóval nem a legkönnyebb célpont egy kézifegyverrel. Nem könnyű úgy és ott eltalálni ahol kell. Ha kézifegyverrel lősz szemből, mire a golyó keresztül halad a koponyán és eléri a kisagyat igen csak eltévedhet ott bent.

A másik. Az sem mindegy hogy a kisagyat hol találod el. Van egy kb vadgesztenye nagyságú része amely kéz és lábak izomfunkcióit kontrolálja. Ha ezt a gesztenye nagyságú részt szétlövöd, akkor a csávó abban a pillanatban tehetetlen lesz, akkor nem foglya tudni meghúzni az elsütőbillentyűt és bingó, nyertél.

(A kisagy azon része pedig amiről beszéltem kb az orrod hegyével van egyvonalban, értelemszerűen hátrább és orrod méretétől függően ez változhat :D )

2012. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

1.) Miért olyan biztos, hogy véletlenségből nem a túszt szeded le?


2.) Mi van, ha elvéted mindkettejüket?


3.) Lelövöd a túszejtőt, de mi garantálja, hogy nem húzza meg a ravaszt akár akaratán kívül, mikor meghal/elájul? A valóságban nem csak úgy lelősz valakit, az meg elterül és csókolom.

2012. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Editte ***** válasza:

Hali:)

12-es nagyon részletesen írod le, ahogy olvastam rendesen elképzeltem ahogy mászkál a skuló agyában:)


13-as a saját kérdéseim is hasonlóak lettek volna. Nem nagyon értettem, miért nem jó az, hogyha megpróbálnak tárgyalni? Sokszor biztosan csak pillanatnyi elmezűr, félelem és beszűkült tudat nem? Filmen kívül láttál már ilyet?:)

2012. febr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Filmekből kár példát venni, mert azok mégiscsak filmek ahol a színészek nincsenek stresszhelyzetben , nem úgy egy rendőr vagy maga a túszejtő.

Sztem sem mindegy hogy hol találod fejbe.Mert pl. a szeménél megy be a golyó akkor lehet utánni egy kis izomrángás is aminek következtében meghúzhatja a ravaszt.

A másik: Ilyen emberekkel általában 4-6 méterről tárgyalnak ha olyan helyzetbe kerülnek, oylan távolságról megy egy gyakorlott pisztolyhasználó simán fejbe tudja lőni az illetőt ha épp úgy van a feje, hogy nem fedi le felét a túsznak a feje.

Általában az ilyen munkát azért mesterlövészek végzik akik a zsaruk állományához tartoznak.

2012. febr. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A valóságban sokszor fejbelövik. Nemrégen Magyarországon is volt ilyen eset. Csak hát nem egészen úgy zajlik, mint a "filmekben".
2012. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Jó, de mi most a túsztárgyalóról beszélünk, aki nem tudja úgy célzásra emelni a fegyverét, hogy ne vegye azt észre a túszejtő. A mesterlövész más tészta.
2012. febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem a hozzászólók határozzák meg a témát, hanem a kérdező.
2012. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Na hogyha fejbelövöd akkor az idegek összerándulnak, ezzel eggyütt az izmok is és elsüti a pisztolyt. Egyetlen eset ha átlövik a gerincoszlopát azaz a fő idegrendszet akkor ez nem következik be de ez szemből a gigán vagy bármin át nem tehető meg.

Van itt néhány hiba is:

1. Melyik merénylő fordít neked hátat

2. A túsztárgyalónál aki a legközelebb van hozzá nincs fegyver, mert a nélkül szokott bemenni

3. Menny az esélye hogy közelről kisfegyverrel, géppisztollyal vagy egy mesterlövész több 100 méterről ellő egy kb. 3,5 cm széles nem pontosan meghatározható vonalat


Ez egy tudományos magyarázat!!

2012. júl. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!