Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha feljelentem sikerrel járhatok?

Ha feljelentem sikerrel járhatok?

Figyelt kérdés

Van egy srác , a volt szerelmem. Békésen éltünk egymás mellett aztán egyszer csak bekattant és tiltott faceről (mert beszéltem az exével kellett vki aki ugyanúgy szerelmes volt belé mint én és tudtunk beszélni mikor külön váltunk és nagyon depis voltam) és bevágta a durcit és azóta idióta és gyerekes lett a viselkedése. Ma kaptam tőle egy gyűlölködő levelet amiben mindennek lehordott felpakolt egy randi oldalra leszedte faceről a képemet és az adataimat felhasználta ellenem és korábban meghamisított egy chates beszélgetést amiben úgy állította be bnőmet mintha bejönne neki közben az eredetiben pont fordítva volt azt is megőriztem de az eredetit bnőm kitörölte .. + kikeresem az oldal üzemeltetőtitől az IP címet ahonnan reggeltek amennyi esze van tuti a sajátjáról csinálta a profilomat .... ezernyi vádat fel tudok hozni még csak a bnőim nem nagyon akarnak rendőrségi ügyet nem tanúskodnak.. :///

18/N és 18/F


2012. ápr. 14. 21:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

"Mielőtt leosztasz, hogy mit ismerek és mit nem, légy szíves nézz utána akkor...

Linkeld be, hogy milyen bűncselekményt követett el, és utána magyarázz nekem!

Jól is néznénk ki, ha kamaszok álfacebookos, és társkeresős adatlapjai mind bűncselekmény lenne...

Ez abban az esetben lenne bűncselekmény, ha meztelen képet töltene fel, vagy anyagi haszonszerzés végett visszaél az adataival, vagy a fényképével.

Várom a magyarázatod!"


Tipikus zsaru vagy, sötét közrendőr. Menj vissza az iskolába, és forgasd a PTK-t. Meg fogod találni az erre vonatkozó törvénykezést. Ha tudsz olvasni.

2012. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Fénykép és név személyes adat, aki azt bármire felhasználja az visszaélés személyes adattal bűncselekményt követ el és nem feltétlenül kell hozzá haszon vagy kár. Ha jól tudom Btk.207.§ körül található, valaki majd bemásolja (mobilról írok így nem tudom megnézni).
2012. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
45%

Köszi! Akkor jól tudtam, hogy mégiscsak a fiúcska törvényt sértett!


Az a durva, hogy ilyet tök átlag képekkel is elkövetnek, nem csak "olyan" képekkel!

2012. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%

"Tipikus zsaru vagy, sötét közrendőr. Menj vissza az iskolába, és forgasd a PTK-t. Meg fogod találni az erre vonatkozó törvénykezést. Ha tudsz olvasni."


Látom neked közöd nincs a témához, ezt gyorsan le lehet szűrni. Vitatkozni nem fogok veled, főleg úgy, hogy érveket sem hozol fel. Pontozgass le, nem nagyon érdekel. De azon kívül, hogy engem szapulsz, érdemben nem tudtál hozzászólni a kérdéshez. Keresd meg nekem a BTK-ban a személyiségi jogok megsértését, merthogy én ugye nem hallottam róla...a BTK sem.

Nem szólok hozzá többet ehhez a kérdéshez, adj neki tanácsot, több a százalékod is, hajrá!


Szerintem erre gondoltál:

Visszaélés személyes adattal430


177/A. §431 (1)432 Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével jogtalan haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva


a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel,


b) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja,


vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget, és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti.


(3)433 A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyes adattal visszaélést különleges személyes adatra követik el.


(4) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha személyes adattal visszaélést hivatalos személyként vagy közmegbízatás felhasználásával követik el.


Itt meg ugye jogtalan haszonszerzési célból vagy jelentős érdeksérelmet okozva kell megvalósítani a visszaélést.

De biztos megint én vagyok a hülye sötét közrendőr.

2012. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
31%

Jaj istenem, komolyan ilyen baromságon kell vitatkozni? A rendőröket meg megvédem, mert ilyen hülyeségekkel, hogy két tizenéves hogy szivatja egymást foglalkozni... Gyerekes.


A kis hölgy vágja pofon a csávót aztán le van rendezve, a szolgáltatót kérje meg h távolítsa el az oldalt, és kész.

Nekem volt ilyen ügyem, még a fotókkal visszaélő személy winchesterét is elhoztuk, de az ügyész csak annyit rendelkezett, hogy törölni kell a képeket és a merevlemezt visszaadni. A srác kapott egy ejnye-bejnyét és ennyi. Szél-malom harc kicsi lány! Fontosabb dolgok is vannak a rendőrségen mint ez (már bocsi), tudom hogy neked ez fontos.

2012. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%

De te azt írtad, hogy ez nem nagy dolog. Hát nem gyilkosság, az igaz, de eldurvulhat. Lehet, hogy ti nem foiglalkoztok vele (szerintetek nem fontos), de kéne, mert ez is bűncselekmény, ugyanúgy, mint egy lopás, vagy merénylet, vagy bármi olyan, amit büntet a törvény.


Utolsó válaszoló: mennyi dőbe tellett, mire elkobozták a vinyót? Mert sokszor vállrándítás a felelet a kapitányságon, ha ilyen jellegű visszaélés történik.

2012. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Ezt a lefoglalást nem én végeztem, de pl. ami az én ügyem volt, ott kihallgatás után a gyanúsított haza lett kísérve és a gépe elhozva... Ennyi. Hogy mi legyen a HDD-vel végül az meg az ügyész döntése.
2012. ápr. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

"Békésen éltünk egymás mellett aztán egyszer csak bekattant és tiltott faceről" <<<WTF?

"kellett vki aki ugyanúgy szerelmes volt belé mint én és tudtunk beszélni mikor külön váltunk és nagyon depis voltam"<<<WTF?

Tehat azert ragott be mert te bexeltel az exevel miutan mar SZAKITOTTATOK???

Senkinek nem fordult meg a fejebe,hogy a csaj "elmebeteg"es/vagy alnok ...?avagy az eremnek ...khmmm...

2012. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!