Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Többször is majdnem elütött a...

Többször is majdnem elütött a szomszéd, aki az autójával úgy hajt ki a járdán át az úttestre, hogy előtte nem néz körül. Ha feljelentem, akkor megbüntetik?

Figyelt kérdés
Az is megtörtént már, hogy az úttestre kanyarodáskor az úton közlekedő kerékpárost vagy autóst kényszerített vészfékezésre, őket is majdnem elütötte. Foglalkozna vele a rendőrség?
2012. ápr. 20. 23:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Miért tartozik a rendőrségre? Normálisan szólni kell a szomszédnak, KOMMUNIKÁLNI. Könnyebb rendőrségi kihallgatásokra járni, kamerát felszereltetni, felvételt kiírni, tanúkat keresni stb., mint beszélni vele? Nem büntetik meg.
2012. ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Abban az esetben büntetik meg, ha a rendőr észleli.

Ilyen miatt nem hívhatod ki őket, hogy láttál egy szabálysértést... Én is látok nagyon sokat.

Előbb-utóbb megjárja majd, de az is lehet, hogy egyszerűen csak te nem ismered a KRESZ-t. 50km/h-val közlekedhet a saját területén, viszont ha elsőbbséget kell adnia a járdán, vagy az úton, akkor már jogos.

Mindenesetre szerintem is beszélj vele.

2012. ápr. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
N álljunk meg egy pillanatra,ez veszélyeztetés.Ha ez az ember valóban napi szinten állat módjára közlekedik,ezzel mások testi épségét veszélyezteti,és a feljelentő ezt bizonyítani is tudja,akkor azért azzal foglalkoznak.Persze,hogy kéne vele beszélni ez nem vitás,csak hogy az ilyen barmok magasról tesznek arra amit az ember szép szóval szeretne tőle kérni.Mindenféleképpen kell tanú,és videó felvétel.
2012. ápr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

A kommunikációra immunis. Ezen már túl vagyunk. Azért tettem fel a kérdést, mert jobb megoldást nem tudok. Csak nem tudom, hogy ennek lenne-e hatása.


Írjatok még, ha eszetekbe jut bármi!

Esetleg ha valaki már jelentett fel hasonló őrültet, leírhatná, hogy elért-e valamit! Köszi mindenkinek!

2012. ápr. 22. 22:14
 15/21 anonim ***** válasza:
Én nekem soha nem volt balesetem sem semmi szabálysértésem,autóval közlekedek több éve,sajnos a gyalogosok és biciglisek között is nagyon sokan nem ismerik a kreszt.Mellette az én szomszédom is egy örült,de az egész családja,olyanokat csinált kiugrált a kocsim elé.De most már ismerem milyen,lassítok ha meglátok,(inkább tartsam fel a forgalmat) nagyívben kerülöm.A végén azt mesélték mindenkinek én elakarom ütni őt a kocsimmal!Komolyan nevetségesek némelyik emberek,pont őt nem venném észre ,amikor ő a legnagyobb darab ember az egész utcában! Különben meg megtanulhatná némelyik gyalogos az útest az az autósoké!
2012. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

15-ös! Az úttest nemcsak az autósoké, hanem a motorosoké, a bicikliseké is, (van még más jármű? most nem jut eszembe), továbbá a gyalogosoké is azokon a helyeken, ahol nincsen járda! Ahol van járda, ott a gyalogosé a járda, a többié az úttest. Ezt azért ne felejtsd el!


De a kérdésemben szereplő szomszéd az autójával a járdán közlekedő gyalogosokat veszélyezteti elsőként, hisz úgy hajt elő az eldugott udvarából, hogy hogy NEM NÉZ EGYÁLTALÁN KÖRÜL!!! Utána az úttestre kanyarodva hasonlóan cselekszik, ott az éppen közlekedő autósnak/motorosnak/biciklisnek nem ad elsőbbséget, holott kellene.


Én és a családom már ismerjük, és túléljük, tudjuk hogy szándékosan veszélyeztet mindenkit. De mások, akik távolabb laknak és épp erre járnak, azok nem tudják.

Rendőr nem szokott itt sétálgatni, hogy épp ő vegye észre és megbüntesse. Jó lenne nem megvárni az azt esetet, hogy valakit tényleg megsebesít vagy halálra gázol.

Azért akarnám már feljelenteni, mert ha holnap elgázol valakit, úgy érezném, nekem sem tiszta a lelkiismeretem azáltal, hogy nem jelentettem a rendőrségnek amit jelenthettem volna.

Ezért lenne jó valami biztosan beváló tanács, vagy jogszabályra hivatkozás, hogy a rendőrség tegyen is valamit. Hogy lehetne ezt elérni?

2012. máj. 14. 21:27
 17/21 anonim ***** válasza:

Tudom ,hogy nem csak autósoké az útest,de ahol van járda,ott miért nem megy a járdán a gyalogos?Meg pl.ahol van biciglis út,de inkább az úttesten bicajoznak,holott kint a tábla nem lehetne?Azért érdekes amit írsz,hogyhogy nem okozott balesetet?

Ha valóban így közlekedik,hogyhogy nem ütött még el senkit?

Gondolom nem csak az utcában vezet,más hol is.

2012. máj. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Azt, hogy ütött-e már el valakit bárhol, azt nem tudom, nem vagyunk vagyunk olyan beszélőviszonyban, hogy ilyesmiket elmeséljen., továbbá más városba jár át dolgozni, arra én nem járok, és egyenlőre máshol még nem találkoztam vele, nem követem, tehát nem tudom. Csak a háza előtti közterületen látom, mint veszélyforrás. Életveszélyforrás.


Itt nálunk van járda és ott mennek a gyalogosok. Épp ezeket a gyalogosokat szokta ijesztően félreugrasztani, amikor gázpedálra lépve kihajt a kapuján...!!! Érted már?


Amit említesz, nem ide tartozik. De reagálnék: Bicikliút nincs mindenütt. De ahol van, és például éppenséggel járhatatlan, mert mondjuk felásták csatornajavítás miatt, vagy lezárták más okból, vagy TELE VAN PARKOLÓ AUTÓKKAL, és hasonló átjárhatatlan akadályokkal, akkor KRESZ szerint használható az úttest is, akár van tiltó tábla, akár nincs. Ha te autóval közlekedve azt látod, hogy a bringás az úton megy és nem a kerékpárúton, akkor jusson eszedbe az is, hogy talán nem véletlenül teszi ezt, és a fenti akadályok egyike van az adott útszakaszon!

És vannak veszélyes bringautak is, vagy pontosan azok kereszteződése úttesttel:

Pl mész autóval az úton, melletted jobbra átláthatatlan bokorsövény, amellett bent pedig bringaút. Neked fogalmad sincs arról, hogy ott bringaút megy. Aztán első jobbkanyarodnál, (ahol elsőbbséged kell adnod gyalogosnak, biciklisnek) éppen nem látsz gyalogost, és nagy lendülettel bekanyarodsz. Csakhogy abban a pillanatban odaér a sövény mögül a bringás is, és már el is ütötted. Neki volt pedig zöld a lámpa, meg neki van ott elsőbbsége. De vagy a sövény miatt, vagy figyelmetlenségből (mindkettő megérthető), nem vetted észre és elütötted. Ez azonban nem mentség számodra és a biciklisnek sem, ha nyomorék lesz vagy meghal miattad... Ezek nagyon bénán megtervezett kerékpárutak, semmi értelmük nincsen. Hidd el, hogy sokkal biztonságosabb, ha melletted megy az úttesten a bringás, és jó előre látod, mert akkor nem tudod nem észrevenni és vigyázni rá!!!

2012. máj. 15. 13:34
 19/21 anonim ***** válasza:
Én értem amit írsz.Hidd el nem kötekedés miatt írom.Csak nagyon érdekes,mert ha tényleg annyira életveszélyes(eléggé ijesztő ahogy leírod),akkor elméletileg már nem kellene ,hogy legyen jogosítványa.Mert ha ott úgy vezet az utcátokban, akkor máshol is gondolom.Azt én nem hiszem el akkor máshol még nem csinált balesetet!Ugye ,hogy az hihetetlen?Ha meg csinált akkor meg nincs elméletileg jogosítványa,akkor hogy vezet?Egyáltalán van jogosítványa neki?
2012. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Amúgy ahol említettem a biciklis utat ott nincsenek ilyen akadályok.Csak tudod az a baj kisgyereket kiengednek oda egyedül biciklizni,szülő nincs vele.
2012. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!