Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr megtehet ilyet?

Egy rendőr megtehet ilyet?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem egy sima rendőr, megtehet olyat hogy lehallgat 1 telefon beszélgetést személyes okokból kifolyólag?

Tehát azért mert őt érdekli? Vagy hivatkozhat arra hogy okkal hallgatja le a beszélgetést?

Esetleg visszaélhet azzal hogy információkat tud szerezni egyes illetőkről?

És ha tudomásunkra jut ilyen dolognak lettünk az áldozata, mik a teendők?


2012. ápr. 28. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Rendőr nem hallgathat le semmit. Titkosszolgálati eszközökkel való adatszerzéshez a kijelölt bíróság engedélye szükséges és a műveletet is a jogosult szerv hajtja égre (AH, IH és az NBSZ is ezeken a dolgokon tevékenykedik).
2012. ápr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tehát semmi esélye hogy ők lehallgassanak bármi féle beszélgetést? Csak mert egy illető rendőr és azzal fenyeget tud róla mit beszéltem valakivel, mert lehallgatta, és szeretnék tisztán látni valamint ha ez tényleg megtörtént intézkedni az ügyben.

(egyébként nincs se priuszom se semmi, nem vagyok büntetett előéletű.)

2012. ápr. 28. 18:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Csak kamuzik. Szerinted ha lehallgatott volna, elmondta volna?
2012. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Jelents a felettesének, olyan kicsi lesz utána pofája, hogy nagyítóval kell borotválkoznia.
2012. ápr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor ezek szerint jól gondoltam csak blöfföl, köszi a válaszokat! :)
2012. ápr. 28. 18:42
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Lehallgatni két fő módon tud:

- Feltelepít egy progit a te vagy a másik fél telefonjára és azzal teszi ezt.

- Engedéllyel a telefontársaságon át.


Mindkettőnek nyoma marad :)

Vagyis a helyedben én is jelenteném. Bár nem történik effektíve hatalmas dolog de ha továbbra is folytatja annak már komoly következményei lehetnek! Szerintem így elsőre még csak figyelmeztetést kap maximum...

2012. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudomásomra jutott hogy tényleg bele hallgatott ebbe a beszélgetésbe mert olyan dolgokat mondott amit csak én tudhatok, a rendőr-főkapitányságon ha szólnék erről tudok akkor történne valami ez ügyben?

A helyi főkapitányságra hiába szólnék be mert ott össze van haverkodva mindenki mindenkivel, és el lenne nézve az ügy...

2012. ápr. 29. 00:13
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

"Tudomásomra jutott hogy tényleg bele hallgatott ebbe a beszélgetésbe mert olyan dolgokat mondott amit csak én tudhatok, a rendőr-főkapitányságon ha szólnék erről tudok akkor történne valami ez ügyben? "


Ha ez így igaz akkor a gyereket pár évre kivonják a forgalomból. Átlag embert nem hallgatnak le, ergo bűnöző vagy és egy nyomozás folyik ellened amelynek során titkos információgyűjtést is alkalmaznak. Amennyiben az erre vonatkozó adatokat és információkat bámrmilyen okra hivatkozva átadta neked abban az esetben súlyos vétséget követett el és börtönbe fog kerülni.

Amennyiben nem folyik ellened nyomozás nem hallgathatott le. Egy kis rendőrnek nincsenek ilyesmihez eszközei sőt hatásköre sem. Ezeket a tevékenységeket a háttérszervezetek közreműködésével végzik (AH, NBSZ, IH) és sok engedély kell hozzá. Tudomásom szerint ezeket a vizsgálatokat olyan személyek végzik akik személyi biztonsági tanúsítvánnyal rendelkeznek (C típusú). Akik ilyet csinálhat nem fognak "maunika sós" jellegű fenyegetőzésidhez felhasználni ilyesmi


Ha tévedek, akkor egy kompetensebb személy javítson ki.

2012. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Személyes okból kifolyólag nem, sőt ha ismeri az eljárásban bármelyik részt vevőt, jelentenie kell és ki kell zárassa magát az eljárásból.


1, 8-nak teljesen igaza van, sőt, az a rendőr, aki ilyennel foglalkozik, ha magától, minden engedély nélkül ilyet csinál, bűncselekményt (hivatali visszaélés) követ el.

2012. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A legnevetségesebb hogy ő még a megszerzett információkkal kérkedik is, hogy mennyi mindent tud.

És ha olyan esetről van szó egy büntetett előéletű embert hallgatnak le? Akkor is teljesen jogos ha történetesen az illető nem tett semmit se, csak büntetett előéletű? És mi van a másik féllel? Vegyük példának beszél egy átlag tisztességes ember egy bűnözővel, és ezt a beszélgetést lehallgatják.

Akkor megsértik az átlag ember személyiségi jogait is nem?

Hiába hogy titkos információszerzésről van szó.

Elvégre olyan dologba hallgatnak bele amihez nem lenne joga.

Egyébként értem én, és köszönöm a válaszokat csak szeretném megérdeklődni azért részletesen ezt az egész dolgot, hogy milyen esetben vehető ez szabálysértésnek.

2012. ápr. 29. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!