Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi kell ahhoz, hogy rendőr...

Mi kell ahhoz, hogy rendőr legyek?

Figyelt kérdés

Még van egy évem az érettségiig és fel akarom mérni a terepet, hogy mihez mi kell stb:D Sztem egy rendőr mindig kap munkát még nem láttam munkanélküli rendőrt ezért is szeretném ezt a lehetőséget is átgondolni.

Egy rendőrtiszti fősulira mi kell?

És ha nem fősulira mennék csak ilyenokj-s szerű képzésre oda mi kell?


2012. jún. 20. 18:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek azzal van baja amit most csinál:D A szakácsok életébe belelátok uncsim is szakács és ő is panaszkodik sokat pl mikor Pesten reggel hattól kellet dolgozni éjfélig másnap meg megint ugyan így...
2012. jún. 20. 21:51
 12/22 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek, hogy mindenki a saját szakmájára panaszkodik, mert ő ténylegesen belelát a helyzetbe.

Az is lehet, fogy jól megfizetik a szakácsot, pl hajókon stb, de ott gyakran szolgaként tekintenek rájuk a "vendégek" plusz sok helyen a magyar szakmunkásoknak fele annyit(de sokszor kevesebbet) adnak, mint németnek, angolnak, franciának stb.

No, meg azért sokkal több tapasztalatom van a szakmával kapcsolatban, a bátyám szakács, a kereszttesóm és az unoka tesóm is megszerezte róla apapírt. Ők is mondták, hogy inkább keresnek mást. Az egyik Németben hentes, a másik meg a gépész szakmájában helyezkedett el.

Egyedül akkor érdemes ez a szakma, ha vannak kapcsolatok.

Például apukád, bátyád, vagy valamelyik rokonod egy étterem tulajdonos vagy hasonló vendéglátó egységben dolgozik. Jó azért vannak előnyei is, a nők tetemes %-a szereti ha egy pasi jól tud főzni. Meg azt is mondhatod, hogy "egyenruhás" vagy ;D, de még akadnak ilyen dolgok.

2012. jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Hát rendőrnek túl sok ész nem kell. Legyél nagyon szemétláda, soha ne legyél ott, amikor szükség lenne rád, legyél korrupt és gerinctelen.

Ha magadra ismertél, a rendőrség csak téged vár!

2012. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%
13/13 ... Egyszerűen megáll az eszem. Vannak még olyan emberek, mint te, akik azt feltételezik, hogy a járőr direkt nem megy ki a küldésre? Nem gondoljátok, hogy nem rajta múlik? A rendőrségi segélyhívásból csak az fél perc, mire három nyelven elmondja az automata, hogy a rendőrséget hívtad, utána esetenként percekig kicsöng, mert van olyan este, hogy egy 170 000-es városban egyedül van az ügyeletes. A rendszer olyan paraméterei vannak elkúrva, amiről a szerencsétlen sokszor hivatástudattal rendelkező kisrendőrök nem tehetnek.
2012. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg ha éppen egy másik banzájnál intézkedik azt sem hagyhatja ott. Szegeden van olyan éjszaka, hogy összesen két járőrpáros van kint.
2012. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
35%
Nem direkt nem megy ki, csak amikor én 50 helyett 55-el megyek, szirénázva jön utánam, mintha körözött bűnöző lennék. Gyilkosok pedig szabadon mászkálnak. Egy csöpp jóindulat nem szorult egyik p*csköszörűbe sem, hogy az országban van ennél nagyobb baj is. Ők is a pénzszedő rendszer tagjai, önként lettek azok, önként vannak benne, ők is hibásak.
2012. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Kur.ára unalmas ám már hogy mindenki hülyézi a rendőröket. Ahhoz hogy rendőr legyél minimum h érettségi kell, de akik a Rendőrtiszti Főiskolán, most már Nemzeti Közszolgálati Egyetemenen tanulnak, na oda kell vagy 400 pontos érettségi is. Emellett el is kell végezni.
2012. jún. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
Nos én magam is rendőrnek készülök, van is sok ismerősőm köztük rokonok is :D Éretséginek jónak kell lennie mert a rendőrtiszti elégé forgalmas és nehéz bejutni.. A fizikumodnak is jónak kell lennie.. Ajánlom h menj fősulira mert máskülönben semmi a fizud, mondjuk diplomával se több de azért ugrik egy 50k-t kezdésként. És az előttem lévő sok okostojásnak írom : A rendőrségnek sok része van pl.: közlekedés,bűnügy,közrend, stb.. És csak úgy megkérdezném azt belegondoltatok már észlények mi lenne ha nem lennének rendőrők? Például ha elrabolják a 14 éves gyerekedet akkor csak bennük tudsz bízni erre ti meg csak nagyoskodtok hogy mekkora genyók h megbüntetnek mert gyorsan hajtok... Igaz h a legtöbb baleset nem a gyorshajtók miatt van, DE csak azért mert mások nem mernek gyorsan hajtani ;) Sajnos vannak olyan rétegei is akik direkt kiakarnak cseszni az emberekkel mert megtehetik de a másik réteg nem!
2013. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Érettségi biztos, hogy kell. Aztán utána rendőr akadémiára kell menned, ott meg megtanítanak téged, hogy hogyan kapj el bűnözőket, stb.

De a helyedben NNI - s lennék. :D Százszor érdekesebbnek tartom az Ő munkájukat, de a rendőrökét sem becsülöm le (annyira).

2018. nov. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

(19 - es válaszíró vagyok)

Amúgy meg remélem nem korruptkodni mész. :D

Ha nem jön be nekem az a pálya, amit kiterveztem magamnak, akkor a rendőrséghez akarok jelentkezni, mert van egy olyan hülye álmom, hogy meg akarom védeni a világot, bizonyítani, hogy van vér a pucámban (mert sokan nem hisznek bennem, gyávának tartanak).


Amúgy találtam tananyagot, ami lehet, hogy segítségedre tud szolgálni:

[link]

2018. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!