Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez jogos büntetés volt (Rendőr...

Ez jogos büntetés volt (Rendőrség)? Mert szerintem nem!

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy péntek este 3 haverommal bennvoltunk a városban és volt nállunk pár sörös üveg táskában amit egy házibuliróból hoztunk el elötte hogy majd este valahol beváltjuk...megis érkeztünk az éjjel-nappalihoz hogy beváltusok őket, de a bolt már csak a hátsó ablaknál volt kinyitva...és persze kipakoltuk a földre az üvegeket a táskából,meg azért is hogy megszámoljuk...erre természetesen ekkor a semmiből előjött egy rendőr "partybusz" és kicsit megilyedtük hogy milessz ha meglátják az elöttünk lévő 5 -6 üres üveget...ezért próbáltunk kicsit odébb állni hogy hátha nemlátnak meg:S ...Megláttak és aztmondták hogy miért "futottunk"el előlük..? futásról amugy szósem volt...

Azt mondták hogy hogy azért büntetnek meg mert arrébb áltunk és nem maradtunk a helyünkön...de most komolyan...kiaz aki kicsit sem parázna ilyen szituban??? Felszedették velünk a 6 üveget amit kukába kellett dobni,megkérdezték h kik multak el 18évesek...2en jelentkeztünk felvették az adatainkat...és 2x5ezer forintos csekket adtak ki nekünk...dehogy mire azt nemértjük....közterületen nemittunk, még szemetelni sem szemeteltünk merthogy pont beváltottuk volna az üvegeket...nemértem hogy miért kellett fejenként 2500FT-ot kiirniuk? mitcsináltunk??? ez vicc....talán a napi minimum bevételre hajtottak....ráadásul ugy hogy csak a egyik gyereknél volt az üveg és ő pakolta ki, 3an csak néztük...és rohadtul jogtalan volt ez az egész!!! A poén az hogy miután ez megvolt, sétálgattunk tovább a gáton és láttunk ott piáló csajokat...szoltunk nekik hogy menjenek innen mert járnak a zsaruk..erre persze ugyanezek a zsaruk felbukkantak, a csajok elszaladtak...de a zsaruk beérték őket...és semmit nemkaptak,pedig otthagytak minden piát amit iszogattak közterületen és ráadásul őők tényleg futottak! nállunk meg csak az volt a baj hogy nemálltunk ott egyhelyben miközben jönnek a zsaruk...ez qrvára nemtom megérteni...!!!! Szval 4 személyre kaptunk 10ezer forintos büntetést...de a fszért sem tom megérteni hpogy mien indokkal...rögtön utána bementem éjjel a rendőrségre hogy ilyenkor mivan...kérdezték hogy aláirtam a papirt amit adtak mondtam igen...akkor nemlehet már tenni semmit.-..mondta:S csak az a gond hogy nyomatékosan aláiratták velünk, ha rossz szót is szoltam volna hpgy nemirom alá...elvisznek és jól szétbsztak volna,mivel voltak kb 12en és mindenki csúnyán nézett és végem lett volna ha ellenkezek....ezek a kemény zsaruk...ilyenkor kemények kis senkik ellen...de amikor komolyabbrol van szó...bevannak szarva és senki nem tesz senkit...az igazi bűnözők ellen kéne megmozdulni...nem holmi sörös üveges srácok ellen mutatni hogy mennyire kemények!!! Mitcsináljunk szerintetek? lehet ezek ellen fellebbezni...12 zsaru kis "csicska" ellen...hááát eléégé reménytelen este...nemkérdéses hgy kinek lehet csak igaza...de egy biztos...én semmit nemfogok befizetni...ha 2500ft miatt biroságra kell mennem...elmegyek..de nemfoogm hagyni hogy ilyen alakok jót röhögjenek magukba hogy sikerült vmi hülyéket kifogni...!!!!! Apropo-...amikor cigányok raboltak ki senki megsem mozdult pedig tudták hogy kiket kell keresni fénykép alapján is,bevoltak jegyezve...de pár sörös üveg miatt ugyugranak mint légy a szarra...persze kijön 3 kocsi is....Ti mitgondoltok????


2009. júl. 18. 03:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
55%
Figyi, ha rendőrségről van szó, túl sok logikát és értelmet ne keress .... kár mert nincs, szóval ne csodálkozz. És még ők csodálkoznak, ha az ember nem akar nekik megállni stb ... Eszement banda, a frásznak se hioányzik h úton útfélen cseszegessék az embert, mert erre ugye van nekik bőven energiájuk, csak a komolyabb ügyekre nincs. Én már jó ideje ha tehetem egyszerűen kikerülöm őket és nem állok meg ha integetnek, teszek rá. Kicsit nekem is sok amikor egy nap már harmadszor akarnak megállítani a semmiért. Xarházi társaság, ott is leépítéseket kellene már végrehajtani, amúgy is válság van, megszorítások kellenek, hátha kevesebb emberrel valóban arra koncentrálnak ami a feldatuk lenne.
2009. júl. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
44%

És tudod mi a legszebb? Hogy te hiába állítod a haverjaidddal a magatok igazát, ha ezek többen voltak, simán azt hazudnak és azt fognak rátok, amit akarnak. vastag ám a bőr a képükön, ha nagyon éles lenne a helyzet, majd 5-en fogják taníúsítani, hogy látták, amint isztok az üvegből!

Nekem is voltak már hasonló "kedves" tapasztalataim velük .... ez itt kérem szépen magyarország, hajrá ....

2009. júl. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
28%

Szia! Igen lehetne panaszlevelet írni az ombudsmannak - de az a panaszleveledet kiküldi az intézkedő rendőrkapitányság vezetőjének, aki szépen megválaszolja, hogy az intézkedés jogszerű és törvényes volt. Semmi esélyed - rendőrállamban élünk.

a

A másik: a csekket mindenképpen fizesd be. A bíróságra rámenne a gatyád is. ... ha nem fizetsz kamatozhat ... vagy behajthatják foglalás útján, vagy körözhetnek, lecsukhatnak... szóval jobban jársz, ha befizeted ..

2009. júl. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
69%
Ha nincs a neveden ingó, vagy ingatlan vagyon, és esetleg még isibe jársz, és nincs fizetésed, írj egy levelet a kib*szott helyi Rendőrkapitányságnak, hogy FIZETÉSI HALASZTÁST kérsz 36 hónapra, vagy amíg munkád nem lesz, hiszen nincs jövedelmed. A fizetési halasztást követően pedig részletfizetési kedvezményt kérj! A bírság egyébként nem kamatozik. Indoklásként írd meg nekik, hogy roma származású fiatal vagy, és üres üvegeket szoktál gyűjteni, hogy ki tudd váltani a gyógyszereket a beteg hozzátartozóidnak.
2009. júl. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
67%

Igen, amúgy szintén eg yrendkívül "jogállami" húzás, hogy a panaszt ugyan oda kell benyújtanod, aki ellen lenne elvileg, aztán azok pedig megválaszolják, hogy természetesen minden jogszerű és szabályos volt, ahog ymár leírták.

Undorító ez az ország, ez olyan, hogy "élsz-e a gyanúsítás ellen panaszzal", és a Büntetőeljárási tv. szerint is hozzájuk nyújtod be a panaszt, azaz nyugodtan élhetsz, semmi se történik, 99,9999 %-ban megkapod a választ, hogy jól van az úgy ahogy van és kuss legyen.

De hozhatnám példának a házkutatás elleni panaszt is stb, mindet "kivizsgálják " és megállapítják, hogy az bizony teljesen jogszerű és szakszerű.

Az ész megáll emberek. És pedig ez már a javított, állítólag a jogállamiságot tükröző Büntetőeljárási tv ... Hát hiába, egyrészt a z a kiba múlt nem tud már eltűnni végre az istennek se, másrészt keveredik is, mert egy új fajta, modern rendőrállam alakult itt ki, azaz duplán bűzlik itt már minden.

2009. júl. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%

Jó volna tudni hogy pontosan mi az amit aláirtatok a szabálysértési cédulára mi volt írva...?? Ha az hogy "közterületen alkohol fogyasztása" és te ezt aláírtad, cseszheted,utólag már nem tudod bebizonyítani hogy te ott nem ittál. Az hogy mit mondtak akkor ott..az tök mind1..mit irtatok alá,azaz elismerted a szabálysértést.

A helyszínen ,ha úgy érzed hogy semmi rosszat nem tettél nem szabad aláirni semmit se akármennyire félelmetesen viselkedik a rendőr...vigyenek be,jelentsen fel..

Tudom utólag okosnak könnyű lenni,de most már kár 2500 ft-ért kiverni a balhét ,ha még meg is "vádolod" a rendöröket azzal hogy erőszakoskodtak,rosszabbul is járhatsz,ez hivatalos személy ellen azért elég meleg..

Le kell nyelni..tanulópénz.. ilyen mocsok a világ.. Legközelebb választod a "nem ismerem el a szabálysértést" mond ezt,lesz ami lesz..kinyírni nem fognak hidd el.Ha meg netán bántanának az örsön,látleletet veszel AZONNAL orvosnál,és vége van a rendőrnek..megy a katonai bíróságra..onnan meg a börtönbe,ahol "szeretettel" várja a többi bűnöző..

2009. júl. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
41%

fordulj a cigány önkormányzathoz, hogy roma vagy, és diszkriminációt alkalmaztak veled szemben. Még ők fognak bocsánatot kérni.

Egyébként érdekes a rendőrség munkája.

Hónapokba telt amig elfogták a kiskunlacházi gyilkosat, ha ugyan ő az mert már ebben is kételkedek, hiszen gyengeelméjü, ez miért tartott ilyen sokáig, a Tánczos Gábor ügy is nagyon gyanús, lehet hogy csak eredményt kellett felmutatni, a tatárszentgyötgyi gyilkosságról azt rebesgetik, hogy megvan a tettes, de mivel cigány nem mernek lépni,miután jól hirbehozták a magyarokat, hogy milyen rasszist stb fajzat vagyunk.

Csendőrség kellene ide, azokkal annak idején még a megszálló németek sem mertek ujat húzni, azok 98%-ban felszámolták a bűnözést, nem lacafacáztak.

2009. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Most néztem meg közelebbről az aláirt papirt...."Közterületen alkoholt fogyasztott"......ajóq*******ba hogy ezért járják az utcákat hogy ártatlan embereket kapjanak el! Csak érdekes hogy a közelben nemvolt alkohol,csak azok az üres üvegek! Amit meg aláiratott,rohadtul nemlehetett látni mert semmi nemlátszódott mert sötét volt,meg honnan a francból tudjam hogy azt nemutólag irkálta rá? merthát a "hülyegyerek" ugysem ért hozzá,aláirja ugyis....gondolhatja!! De akkorsem lessz befizetve a 2500FT,mert ez egy átverés...Gratulálok ezeknek a rendőrnek hívott embereknek,most biztosan boldogok hogy sikerült vkiket átbszni.......Cigánybanda
2009. júl. 18. 09:57
 9/32 anonim ***** válasza:
68%
Nem úgy van az azért hogy azt mondom h roma vagyok. Nem mondhatod fehér emberként, hogy te néger vagy. Rohadt szemét banda a rendőrség, ne idegeskedj, fizesd be és kész.
2009. júl. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
23%

Nem teljesen értem a kérdező háborgását és panaszát. Elismerte aláírásával azt, hogy közterületen alkoholt fogyasztott? El. Akkor most miről beszélünk? El lett mondva: Kérni kellett volna a rendőrt, hogy jelentsen fel és majd később tisztázzátok a helyzetet. Persze, ha 12 rendőrrel szemben vagytok négyen, akkor ez is nehéz lett volna...

Megértem, hogy nem jogos az amit tettek veled. Tegyél panaszt, max. azért, hogy nyoma legyen. De a büntetés jogosságát csak felfelé tudod strófolni.

2009. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!