Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Várakozni tilos tábla "kivéve...

Várakozni tilos tábla "kivéve rendőrség" kis táblával. Jogos -e a büntetés?

Figyelt kérdés
Jogos volt-e büntetésem, ha húsz másodpercre álltam csak meg, és kint volt a várakozni tilos tábla, alatta a kis táblával "kivéve rendőrség". Kérdeztem, hogy ez nem arra vonatkozik, hogy megállhatok, de nem várakozhatok, kivéve ugye a rendőrség. Erre az volt a válasz, hogy; nem.
2011. jún. 16. 06:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megállhatsz, de a kocsit nem hagyhatod ott, még húsz másodpercre sem. Ki és beszállás, folyamatos rakodás, stb.
2011. jún. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha kicsit idősebb leszel ,akkor már ilyen meddő vitákba bele sem mész.

Csak a saját fejemmel tudok gondolkodni.

Ha valahol kint van a várakozni/megállni tilos tábla,akkor én már tovább egy pillanatig sem gondolok arra ,hogy most én itt fogok várakozni vagy megállni.Hisz millió olyan hely van, ahol semmi nem tiltja .

2011. jún. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kiszálltál az autóból és ott is hagytad? Mert akkor jogosan büntettek meg.
2011. jún. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"millió olyan hely"... kösz a választ a kérdésemre!

-megálltam, kiemeltem egy táskát a csomagtartóból, mire jött az intézkedő rendőr alezredes százados őrmester, és igazoltatott, mire a végén közölte, hogy megbírságol. ennyi! (szóval azalatt a húsz másodperc alatt ott voltam, nem hagytam el az autót.. de akkor is járna 5 perc, vagy nem??)

2011. jún. 16. 13:19
 5/14 anonim ***** válasza:
18%

gyerek vagy még

megállsz ott ahol nem kéne,és utána még te vagy fölháborodva,ha megbüntetnek azért,mert ott álltál meg,ahol nem lett volna szabad

2011. jún. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát,ha vég az autónál voltál,akkor elvben neked van igazad. Csakhát a magyar szervek,mint tudjuk-bénzbehajtók.

De attól függ,milyen habitusú ember vagy. Én-ha tényleg így történt-biztos, hogy panaszt tennék,még ha az illeték többe kerül is mint maga a bünti, dehát te tudod.

2011. jún. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"gyerek vagy még, megállsz ott ahol nem kéne,és utána még te vagy fölháborodva..."


Ne légy oly gőgös! Pont arról van szó, hogy nem a megállás van tiltva, hanem a várakozás!

A kérdezőnek annyit még: Ha tisztában lett volna a KRESZ szabályaival, akkor ott helyben vitathatta volna az intézkedés jogosságát. Ha ott helyben elismerte a szabálysértést, akkor már nincs mód a jogorvoslatra!

2011. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én direkt az ilyen helyzetekre tartok - bár még hál istennek sose kerültem ilyen helyzetbe, remélem nem is fogok - a kesztyűtartóban egy "jogszabályos" zöld könyvet. Ha jön a szerv, megkérem legyen szíves rámutatni melyik paragrafust sértettem meg... A rendőrök próbálkoznak, mert tudják hogy sok ember ezekkel a szabályokkal nincsen tisztában. Ha tudnak, (és főleg ilyen könnyen tudnak) kaszálni, miért ne tegyék meg.


Ilyen sztorit hallottam a múltkor: átment a vasúti átjárón az ember, 40m-re ott állt a rendőr, megállította, és mondta neki hogy nem állt meg a vasúti átjáró előtt, és a rendőr már készítette is elő (látványosan) a büntetős paksamétát. Mire az ember: dehát ott nem is kell megállni. Rendőr: valóban, köszönjük viszont látásra. Ha valaki ezt nem tudja, simán benyeli :)


A büntetés egyértelműen nem jogos, hiszen megállást hajtottál végre és nem várakozást, így tehát a tábla általi tilalmat nem szegted meg. Én ilyenkor szépen elő fogom venni a zöld könyvet, mutasson rá, és akkor majd megbűntethet ha nincs igazam.


Egyébként úgy tudom hogy külföldön a rendőrök úgy mennek oda, hogy már kezükben van a jogszabályos könyv a megfelelő paragrafusnál nyitva, mutatják és mondják hogy az XXX szabály XXX pontját sértetted meg, ezért XXX büntetés jár. Ott a kezébe a könyv, meg lehet nézni, hogy nem hazudik...

2011. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
mondjuk a saroktól való 5m-es távolság is megvolt? Mert ha nekiállsz vele vitázni és véletlenül leméri, és csak 4m 90 centi, akkor nagy bukta van :P
2011. jún. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"mondjuk a saroktól való 5m-es távolság is megvolt?"


Ez is a várakozásra vonatkozik, nem a megállásra! Itt pedig csak megállás történt!

2011. jún. 17. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!