Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van értelme a rendőrséghez...

Van értelme a rendőrséghez fordulni, vagy csak rosszabb lesz a helyzet?

Figyelt kérdés
Ha halálosan megfenyegetnek valakit, később 8 napon belül gyógyuló sebet is ejtenek azon a valakin, akkor mi a teendő? Az illető alig mer kimenni a házból, nem hogy még hétvégén szórakozni menjen, hiszen akkor 90%, hogy összefut a "zaklatókkal". Rendőrségre van értelme menni? Benne van a pakliban, hogy akkor még inkább felhergelődnek. Viszont az se lenne megoldás, ha a következő 1 évben nem mozdul ki, és fél. Kis városról van szó, szóval az kivan zárva, hogy nem megy oda ahol ott vannak. Van megoldás?
2012. szept. 1. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
A rendőrség nem tud megvédeni senkit sem,nem is feladatuk.
2012. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
"Szolgálunk és védünk".
2012. szept. 1. 14:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy marhaságot csinált a sértett,hogy nem ment azonnal feljelentést tenni a látlelettel együtt.Főleg ha tudja,hogy ki/kik támadták meg.Az életveszélyes fenyegetést,ami ráadásul testi sértéssel is párosul,az azért komoly bűncselekmény.Ez egy marhaság,hogy felhergelődnek,hiszen a rendőrségtől,az eljárásoktól,bíróságtól mindenki fél.Ilyen esetben a feljelentést azonnal felveszik,és ha megtudja nevezni az elkövetőket is,akkor azok jó nagy sza@ban lesznek.
2012. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1., akkor mi a feladatuk? Egész nap a kocsiban ülve bámulni a csajok s*ggét meg tarfipaxolni és b*szogatni az embereket?

Kérdező, szerintem ha elmész azzal csak fölhergeled őket. (gondolom cigányok) Sajnos nem tudsz tenni semmit, mert a rendőrök nem fognak megvédeni abban biztos lehetsz. Felőlük meg is dögölhet az áldozat. Én is így voltam, egyik haveromnak okoztak 8 napon túl gyógyuló sérülést, de akkor az orvosnak kötelessége feljelentést tennie, úgyhogy mehettem a tárgyalásra tanúként. A tárgyaláson a vádlottak előtt elmondják a neved, a lakcímed. Úgyhogy úgy készülj, hogyha tárgyalás lenne és a címed addig nem tudták, akkor azután már házhoz is mehetnek. Na ilyen a magyar "igazságszolgáltatás"

2012. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó! Nem a rendőrök baszogatásával kellene foglalkoznod, mielőtt ilyen kijelentéseket teszel tájékozódni kellene.

Az igazságszolgáltatással valóban baj van, de a rendőrökkel nem, mivel ha a rendőr tehetné magyarán a jogszabályok lehetővé tennék amit a régi duális rendszerben megengedett volt, gondolok arra, hogy a svédek vergődtek, a rendőr kiment se szó se beszéd két nagy büdös pofon, úgy hogy a boxos az anyját kinyalta.

Kérdező!

Nem tudom miféle emberek ezek, arcos harcosok vagy kemények, de abban nincs apelláta, hogy az illetőnek rögtön látleletet kellett volna vetetni és feljelentetni a rendőrségen. Most azt lehet tenni, hogy szereztek egy jó ügyvédet, tanukat, és házi sérülést "preparáltok" azonban ez a bírósági procedúra kb 2 év lesz. Amivel annyit értek el, hogy priuszt kapnak, ha egyáltalán megnyeritek a pert. Max 1,5 év felfüggesztett jár ezért, ha még nincs priuszuk.

2012. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igaz nem szoktam a Zsaru magazint olvasni, de azért látom mi folyik itt. A rendőrök a normális embereket b*szogatják az igazoltatásokkal meg az ilyen olyan bírságaikkal, mert valami kivetnivalót találnak mindig. Jó persze joga van igazoltatni, de akkor a rajokat miért nem? Nekik csak barátságosan köszöngetnek meg beszélgetnek velük, ez volt a mi ügyünknél is amikor oda jöttek. Úgyhogy ha kicsit is normális az adott rendőr, akkor vagy igazoltasson mindenkit színre való tekintet nélkül és kapja el a cigány gyorshajtókat is, ne csak azokat, akik próbálnak normálisan élni, vagy akkor hagyjon békén mindenkit, ha ez nem megy. Nem alaptalanul utálja őket a fél ország.


Kérdező, őket a priusz nem fogja érdekelni, lehet hogy van is nekik. Sajnos bele kell törődj, hogy büntetést nem fognak kapni. A mi esetünkben súlyos testi sérülés volt (8 napon túl gyógyuló) és csak fél évig húzódott a dolog, gondolom nem kapott semmit, mert már írogatott ki magának FB ra, az ítéletet meg inkább nem vártam meg. Igazságtalan a rendszer, ha magadat megvéded még a végén rádverik az önbíráskodást is. De más lehetőséged nagyon nincs szerintem. Én is kimaradtam volna ebből, de beidéztek és most várhatom mikor kapnak el, pedig csak tanú voltam.

2012. szept. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Várjunk már egy picit.Nem a rendőrök fogják megbüntetni,hanem a bíróság,illetve az ügyész fog rálépni a farkukra.A rendőr szerencsétlen felveszi a jegyzőkönyvet,kihallgatja a tanúkat,a sértettet,és átadja az ügyészségnek.Ennyi.Mindenesetre én biztos,hogy feljelentettem volna őket.Az nem igaz,hogy mindent meg lehet úszni.Láttam hallottam én már egy pofonból,meg egy vérző orrból súlyos testi sértést,meg egy szigorú ügyészt villámokat szórni a szemével.Nem szabad hagyni.Ha meg cigókról van szó,akkor meg főleg nem.
2012. szept. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Rendőrök nem tudnak semmit sem csinálni nem úgy megy mint a filmekben hogy kiküldenek valakit és 24 órás védelem alatt :DDD amúgy meg valld be hogy te vagy az !:D
2012. szept. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ígyis-úgyis névtelen a kérdés, szóval akár a saját nevembe is írhattam volna, de nem, nem én vagyok az. Tanú vagyok/lennék.
2012. szept. 7. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Van-e értelme? Nincs. a magyar rendőrség egy rakás sz@r. csak azt piszkálják akik gyengébbek náluk vagy akik kevesebben vannak náluk, vagy ami nagy hírveréssel jár...
2012. okt. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!