Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Találtam egy telefont, megtart...

Találtam egy telefont, megtartanám, lenyomozható?

Figyelt kérdés

Ha találtam egy telefont, de tulajdonosa ismeretlen, és nem szolgáltatnám vissza, rendőrségi segítséggel a telefon IMEI kódja, vagy egyéb alatt letudna nyomozni az illető? (Régi SE W200 ...) Illetve látszik egyik képen, hogy van rendőr ismerőse, akkor lehetséges?


Buszon találtam, kártyát kivettem (feltöltőkártyás, nincs kimenő, szval tökm1).



2012. szept. 11. 11:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. leadom ha tudom
2012. szept. 11. 19:32
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem két telefonom veszett el. Az egyiket lenyúlták, viszont a másikat visszakaptam megtaláló révén. Én helyben kifizettem neki a telefon fele árát annyira örültem a kártyámnak, pedig alig akarta elfogadni érte a pénzt. Egy BME-s koleszos diák volt amúgy. Így kell öregbíteni valaminek a nevét. Te is légy jó és a világ is jobb lesz.
2012. szept. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is add le, én kétszer is vesztettem már el csekély értékű telefont, nekem nagy kár volt (odaveszett SMS-ek, névjegyzék stb.), a megtaláló meg örült neki, hogy lett egy egy-két ezer Ft értékű telefonja? Ez barbárság.


Amúgy többeknek üzenem, hogy csomó helyen lehet Magyarországon úgy SIM kártyát venni, hogy nem igazolod magad, én is vettem már mobilos boltban - ha névre akarod venni ezt a kártyát, be kell menni a szolgáltatóhoz x időn belül, bemutatni a kártyát, és felvetetni a nevedet a rendszerbe. Ha ezt nem teszed meg, akkor nem lesz néven a kártya. Ez amúgy a világ jó pár országában így működik.

2012. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Remélhetőleg a tulajdonos már visszakapta. Sajnos nem volt benne olyan név, akit feltudtam volna hívni, mert mindenki Vezetéknév Keresztnév alapon volt beírva. Így bevittem a szolgáltatóhoz, és leadtam ott. (Vodafone) Mivel rendőrség az messze van, és saját költségemre nem szerettem volna utazni. Azt mondta a srác, hogy megpróbálja visszajuttatni személyesen a gazdájának, vagy leadja rendőrségen, ha nem jár sikerrel.
2012. szept. 16. 12:18
 15/15 anonim ***** válasza:
Helyesen döntöttél, szép volt! :)
2012. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!