Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrség elkap valakit...

Ha a rendőrség elkap valakit bűncselekmény elkövettésével, akkor megnézik biztos a priuszt, hogy vplt-e vagy nem. Hogy tudják megnézni?

Figyelt kérdés

Pl,ha valakit elítéltek egyszer a Miskolci bíróságon és ,mondjuk elköltöztek Győrbe,és,teszemazt ott csinál valami galibát és elkapják,beviszik,és ott honnan tudják a Győri rendőrségen megnézni,hogy hé ember önnek priusza volt egyszer már büntették meg a miskolci bíróságon.


Érdekelne a dolog,milyen számítógépes rendszerben nézik?

Esetleg,ha valaki tudja azt az oldal címét,ahol meg tudom nézni én is a priuszokat írja már ide le.

Mert van 1-2 olyan haverom akinek lehet volt már valami ügye és én leellenőrízném,hogy volt e priusza.



2012. szept. 20. 14:43
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Te ezt most komolyan gondolod, hogy a rendőrségi nyilvántartás nyilvános? Mi közöd van neked bárki priuszához? Ha jogosult vagy rá, kérhetsz erkölcsit, ha nem, semmi közöd hozzá.
2012. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tudod andizsuzsi én nem értek a rendőrségi dolgokhoz csak apu mesélt ezekről ,és ezekszerint én nem tudok megnézni senkit ,hogy volt e priusza vagy nem.


De ,ha CIGÁNYT látok az utcán akkor eszembe jut,hogy na ezek már mind megfordultak a rendőrségen.


Az erkölcsiről meg annyit,hogy nekem még nem kell,mert még tanulok és még mikor fogom az iskolát kijárni,jövőre kezdem a gimit,úgyhogy még az erkölcsi ráér.

2012. szept. 20. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Andizsuzsinak igaza van. A rendőrségi adatbázis országos, sőt az Interpol adatbázisához is hozzáférhetnek a magyar rendőrök. Civil személyek részére ez az adatbázis nem elérhető.
2012. szept. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:

Én nem a te erkölcsidről beszéltem, hanem arról, hogyha valaki hivatalosan kíváncsi arra, hogy volt-e büntetve az illető, akkor kér tőle erkölcsi bizonyítványt.

Ha cigányt látsz az utcán, akkor arra gondolsz, amire akarsz, de természetesen jogod nincs hozzá, hogy megtudd.

2012. szept. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező te nem kicsit vagy hülye.
2012. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Andizsuzsi!

Te olyan szépen megfogalmazod a magyarázatokat,én az írásodból kiveszem,hogy te vagy rendőrségen,vagy bíróságon dolgozól.:D

2012. szept. 20. 16:22
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Nem, iskolában dolgozom. Csak mivel még gyerek vagy, és ezeket a dolgokat nem tudod, próbáltam úgy megfogalmazni, hogy világos legyen.
2012. szept. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!