Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Van tippetek? Ellopták a...

Van tippetek? Ellopták a bicajomat. Többi lent.

Figyelt kérdés
A kikötözött biciklimet ellopták egy kamerával megfigyelt, biztonsági őrökkel "felszerelt" VIII. kerületi, Kálvária térhez közeli társasház udvarából. Semmi nyom. Tudom, hogy esélytelen, hogy a rendőrség vagy én megtaláljuk, de szerintetek hova vihették, mit csinálnak vele? Van tippetek? Eladják? Vagy azzal lopják el a következő jobb biciklit? Köszi

2012. jún. 28. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
A kamerafelvételeket nem néztétek meg?
2012. jún. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok segíteni, és tippem se igen van. Csak meg tudom osztani a tapasztalatomat, hogy mikor tavaly ideköltöztem ebbe a jó helyen levő lipótvársoi házba, a házmester figyelmeztetett, hogy bicilit ne láncoljak sehová, mert mindig ellpoják. Természetesen zárt lépcsőházból, de hát tudjuk, az jön be, aki akar. Nekem nincs pincém, de azokat is úgy minimum félévente feltörik.
2012. jún. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Vidéken ellopnak egy biciklit, felteszik a vonatra, 1 megállóval később leszállnak, és a másik városban eladják... Illetve egy időben annyira el volt fajulva ez a bicklilopásos dolog, h ha vki bement vele a rendőrségre, ott burkoltan annyit mondtak, h lopjon magának másikat. Nem tudnak mit tenni. Persze nem így fejezték ki magukat, de ez volt a lényeg.
2012. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kamerafelvételeket tudtommal a rendőrség nézheti meg személyiségi jogok miatt, de még nem tettem meg a feljelentést náluk, mert dolgozok és reggel vettem észre munkába indulás előtt, de ahogy végzek bemegyek, csak nem sok értelmét látom. De köszi a válaszokat.
2012. jún. 28. 14:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrként írom.

A kerékpárod nagy valószínűséggel már le van festve, az alvázszáma ki van csiszolva. Nálunk így nyomják a cigók, tehát ha vissza is tudjuk adni a gazdának, akkor ramaty állapotban, az elkövető pedig legtöbbször 18 év alatti, de gyakori a 14 év alatti is, így ítéletet nem kap a bírótól, az elbeszélgetéseket meg le.zarja...

Az elkövetőt nagy valószínűséggel felismerik a rendőrök a kamera alapján, mert gondolom nem először csinálja, de arra, hogy a kerékpár meglesz 1% esélyt adok. Ha fiatalkorú az elkövető, akkor pedig még felelősségre sem lehet vonni.

Bocs, hogy így leírom, pedig nekem is ez a munkám...de sajnos nem sok mindent tudsz kezdeni azon kívül, hogy a következő kerékpárodra jobban figyelsz.

2012. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom szíves figyelmedbe az alábbi tanulságos kis történetet:

[link]


:D

2012. jún. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A sztori valóban tanulságos és mennyire igaz..
2012. jún. 29. 09:05
 8/10 TomMunk ***** válasza:
100%

Én nem tudok mást mondani, mint egyedi azonosítót, meg alvázszámot mondj be, de ez alap, és ha nem kismiskák, akkor tuti, hogy nem lesz meg... Sajnálom, hogy ezt így ki kell mondanom, de ez az igazság.


Viszont elmondom az én Szokásaimat.

Most vettem egy Mongoose Article 2011-es BMX-et. DRÁGÁBB MINT AZ ÉLETEM... Akárhova megyek vele, mindig rajta a szemem. Úgy parkolok, hogyha boltba megyek, akkor is lássam. Ha nem bírok úgy parkolni, akkor inkább be se megyek, vagy leláncolom a átsó kereket (gondolom nem állnak neki küllőkulcsal kiszedni a 20.000Ft-s drivert), és sietek, tolakodok, és a többi. mondjuk kicsit segít az is, hogy jóminőségű a lezáró, a lánc atombiztos (KMC), és feszes, mint egy húr, a csavarok meghúzva, mindkettőn peg, alatta meg egy pár láncfeszítő, szóval nem olyan egyszerű a hátsókerót lekapni, hogy 2 perc alatt meglegyen.

Ha viszont valakihez megyek, vagy hosszabb időre (színházi próba, buli, stb.) ott kellene hagynom, akkor bepofátlankodom a házba is, ha nincs hova lezárni.


1-2 hasonló trükköt tudok ajánlani.


Vagy ha tudod, akkor legközelebb vidd be a házba! Én szobámba szoktam behozni (bár kettő elé nagy kutyánk van), és ágy mellé rakom.

2012. júl. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8-nak

Nem szeretném úgy élni az életemet, hogy egy bicikli átveszi felettem a hatalmat! De ha te így érzed jól magad, akkor hajrá!

2012. júl. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tessék mindenképpen megtenni a feljelentést minél hamarabb. Annak, hogy a bicikli meglegyen, kb. 0% esélye van, de a Társasház biztosítója szerintem elvileg köteles perkálni valamennyit.

Vigyázz, ne fogadd el az első árat, ill harcolj, hogy jár neked. tessék utána nézni a biztosító szerződési feltételeinek (lopás, stb.)

2012. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!