Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az előbb tépte le az ablakom...

Az előbb tépte le az ablakom alatt egy roma "úriember" egy hölgy nyakláncát. Elfutott és gondoltam, hogy utánaeresztem a kutyám, mivel nem tudtam volna utolérni. De nem mertem, mivel félek, hogy engem vettek vna elő, mert megharapta a kutyám?

Figyelt kérdés
Gondolom nem cselekedtem helyesen, de nem éri meg az esetleges pénzbüntetés vagy börtön.. Ilyenkor hogy jártak volna el velem szemben a rendőrök?
2012. szept. 30. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. Te mit tehetsz arról, hogy véletlenül az utcán egy kóbor kutya rátámadott?
2012. szept. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos ilyen szempontból a törvény a kisebbségit védi, ha a kutyát ráeresztetted volna akkor téged vettek volna elő.
2012. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben értelmes kutyád van és nem csak a legközelebbi kutyákig futott volna és tényleg a cigányt kapta volna el akkor jól cselekedtél volna ha kiengedted volna aztán megfogni a kutyát és vissza. A nő úgyis azt mondta volna,hogy ő nem látott kutyát. El lehetett volna simítani és tuti utána engedtem volna. Legyen benned kis magyarság érzet. Am. meg elsőnek LIKE sok ám a kóbor kutya is. :D
2012. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Am. meg miért nem futottál utána te? Most komolyan legyűrted volna és akkor tuti nem vesznek elő.
2012. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igazatok van, már megbántam, de leginkább harci kutya és attól félek, hogy elég komolyan beleharapott volna. Igen, utánament volna és visszaráncigálja. Ezért félek, hogy úgyis a kissebbség jött volna ki belőle jobban..
2012. szept. 30. 19:50
 6/14 A kérdező kommentje:
Mivel már nem értem volna utol. Úgy gondoltam, hogy a kutya megfogja én pedig elbeszélgetek az úrral..
2012. szept. 30. 19:52
 7/14 Komplikato ***** válasza:

"Sajnos ilyen szempontból a törvény a kisebbségit védi, ..."

Ez így nem igaz. Bárkit kapat el a kutyával őt veszik elő. És ez még telekhatáron vagy lakáson belül is így van! Még az sem számít ha kint van a harapós kutya tábla. :(

2012. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nem ismered be, hogy szándékosan eresztetted rá a kutyát, akkor kizárt, hogy börtönbe zárjanak.

Azt elképzelhetőnek tartom, hogy kapnál egy pénzbüntetést, mert nem megfelelően tartottad a kutyád.

De mivel a magyar jogrendszer a tolvajokat védi, azt is eltudnám képzelni, hogy a rabló feljelent téged és a bíróság megítél neki egy jelentős kártérítést neki a kutyád által okozott szenvedésekért.

2012. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Cickányokat sörétessel le kell elkapni, aztán vmi árokba lökni.


Jogi úton mindig nyernek, te csak veszítesz. És még arról nem is beszéltünk, hogy jön utána a kis család revansa, aminél szintén te vesztesz.

2012. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

Remélem megköszönte a néni is, és a rendőrök is, hogy ilyen bátor voltál.

Minden állampolgár visszatarthatja az elkövetőt a helyszínen a rendőr kiérkezéséig.

Utána kellett volna szaladni, és közben kiabálni, hogy fogják meg azt a tolvajt. De nagyon helyesen cselekedtél, inkább elfordítottad a fejed, minthogy segítettél volna.

Majd a köcsög rendőrök szórakoznak vele, amúgy se jók semmire ugye?

2012. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!