Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ellopták biciklimet, ha kapok...

Kivagyok25 kérdése:

Ellopták biciklimet, ha kapok kártérítést, mennyi idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


09.27-én zárt lépcsőházból ellopták zárt bicajomat (fogd és vidd), feljelentés aznap megvolt, igény a kártérítésre (állam felől) ma volt. Kérdésem, ha megítélik, hogy jogosult vagyok rá (mindennapi közlekedési eszközöm), akkor az engem ért kár kb. hány százalékára számíthatok, és ennek mennyi idő kell, hogy lefusson? (Arra számítok, hogy a kerékpár nem fog előkerülni, ugyanis 100e+-ba volt, így ezt alkatrészenként fogják elpasszolni... Továbbá, hogy mért nem ide-oda zártad le kérdéseket mellőzük, félóra leforgása volt az egész)


Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. okt. 1. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Mi a fax ez hogy kártérítés jár az államtól ha ellopták a bingám? Ilyen van, ilyet lehet kérni?! Nem máááááá Én ilyenről sose hallottam.
2012. okt. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Elfelejtetted leírni az ország nevét.
2012. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Ilyen van, ilyet lehet kérni?"


Valahol biztosan van, ha a kérdező hallott ilyenről. De míg meg nem mondja melyik országban él utána sem tudunk nézni.

2012. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kártérítés egyébként a kár okozójától követelhető. Írok egy példát:


Egy rendőrnyomozó lefoglalja a kerékpárod egy autós üldözéshez, mert épp egy a közősségre kiemelkedően veszélyes sorozatgyilkost üldöz. Ha összetöri a kerékpárod, vagy az az akció után sem kerül elő, akkor az okozottkár mértékéig terjedő kártérítés az államot terheli, hiszen a rendőrnyomozó az állam nevében járt el.


Egyéb esetben, ha a kárt nem az állam, vagy annak egy alkalmazottja okozta, akkor nem követelhetsz magától az államtól kártérítést. Legalábbis Magyarországon ez így divat. Viszont le leírod hol élsz, esetleg utána tudunk nézni, ott mi a divat.

2012. okt. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

bringás törvények közül a legelső: ha csak 5 percre mész be valahova, akkor is lezárjuk, főleg egy 100e+ -es cangát.


jah és nem sodort szarokkal. Én olyna lánccal zárom amit max lángvágóval lehet elszelni, plusz U-lakatot is nyomok a kerék védelmében.


ennyi.


kártérítést miért adna az állam, ha te hülye voltál?

2012. okt. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Kártérítést követelhetsz az elkövetőtől, ha meglesz, vagy őt fogja erre kötelezni a bíróság!


Magyarországon nem tudok róla, hogy az állam ilyen esetben kárt térít! Szerintem nem is fog. Milyen jogon???

2012. okt. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Lehet szarul fogalmaztam meg, sry. Van egy ilyen "alapítvány", ami ilyen esetekben elbírálás alapján fizet az arra rászorulóknak. Ez Szegeden volna helyileg, de a kp. Budapest.
2012. okt. 1. 17:12
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mire pénzt kapsz, addigra elfelejtesz biciklizni!
2012. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

alapítvány, rászorultsági alapon...


Nah, fizetnek-e valakinek akinek 100+ba kerül a bringája???


Nem értem miből gondolod hogy fizetnek?


De ha linkelsz valamit az alapítványról akkor megnézem mert ilyet még nem hallottam!

2012. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

tessék emberek:

[link]


Ha jól fogalmazom meg, ez egy áldozatsegítő szolgálat, és igen, ha megítélik neked (figyelembe veszik a körülményeket, elbírálják, stb...), akkor fizzetik a károd valahány (ha nem a teljes) százalékát. Elmondanám, hogy nekem az a bicikli az több évembe került, nappali tagozatos diák vagyok, nem tudok eljárni dolgozni, így csak ONLY a nyarak vannak e célra lehetőségként. És mivel nekem ez mindennapi közlekedési eszközöm volt szeged és 20km-es vonzáskörzetében, így fontos is nekem...

2012. okt. 1. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!