Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ellopták biciklimet, ha kapok...

Kivagyok25 kérdése:

Ellopták biciklimet, ha kapok kártérítést, mennyi idő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


09.27-én zárt lépcsőházból ellopták zárt bicajomat (fogd és vidd), feljelentés aznap megvolt, igény a kártérítésre (állam felől) ma volt. Kérdésem, ha megítélik, hogy jogosult vagyok rá (mindennapi közlekedési eszközöm), akkor az engem ért kár kb. hány százalékára számíthatok, és ennek mennyi idő kell, hogy lefusson? (Arra számítok, hogy a kerékpár nem fog előkerülni, ugyanis 100e+-ba volt, így ezt alkatrészenként fogják elpasszolni... Továbbá, hogy mért nem ide-oda zártad le kérdéseket mellőzük, félóra leforgása volt az egész)


Köszönöm a válaszokat előre is.



2012. okt. 1. 13:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

hát erre kíváncsi leszek, szerintem szállj le a földre :)

ha fontos lett volna, akkor lezárod amúgy.

2012. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem olyan biztos, hogy nem lesz meg pár alkatrész, vagy az egész kerékpár, és ott már igényelhetsz kártérítést.

Foglalunk le olyan bringákat, amihez nincs sértett, így vissza kell adni a "tulajdonosnak" azaz a mocsok cigánynak.

Tegyen mindenki feljelentést akitől lopnak!

2012. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Megnéztem.

Egybe van a segélyszolgálat és a kárrendezési iroda.

Rád az előbbi vonatkozik.

Feladata hogy ha mondjuk ellopták minden iratodat vagy akár a munkavégzéshez, utazáshoz elengedhetetlen eszközeidet akkor segítsen.

Átlagos kifizetett öszeg kb 30ezer forint.


Vagyis azoknak segít ekik egy támadás, rablás, sebesülés stb folytán nehéz helyzetbe kerülnek!


Ha kapsz 1 havi bérletet akkor szerintem örülj neki és fogadd el!


Neked a bicaj elvesztése nagyon megrázó lehetett ezt teljesen elfogadom...


De akkor mennyit kapjon ilyen szűkös keretből az akit megkéseltek és nem tud dolgozni de el kell látnia az 1-2 kicsi gyerekét??? Vagy lábadozás közben magát?

Netán ellopták az összes haszonállatát ami az egyetlen élelemforrása, bevételi forrása volt!


Vagyis sajnálom a bicajod de szerintem egy fillért nem kapsz és hozzáteszem jogosan.

A lopás miatt nem éhezik a gyereked, te sem éhezel, nem lehetetlenült el az életed stb.

2012. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Te el is olvastad, amit belinkeltél?


Részlet:

" 3. A bűncselekmény vagy tulajdon elleni szabálysértés áldozatának azonnali pénzügyi segélyre lehet szüksége annak érdekében, hogy legalapvetőbb szükségleteit fedezni tudja (szállás, ruhanemű, utazás, élelmiszer, gyógyszer stb.). A megyei/fővárosi igazságügyi szolgálat az azonnali pénzügyi segély kérdésében méltányossági döntéssel határoz, amely nem szociális rászorultságon, hanem a bűncselekmény vagy tulajdon elleni szabálysértés következtében kialakult helyzet mérlegelésén alapul. A 2012-ben kifizethető azonnali pénzügyi segély összege legfeljebb 87.118 Ft lehet."


Magyarul, hogy haza tudj menni, ne dögölj addig éhen, meg ha gyógyszer kell, mert ellopták, akkor arra!


Másik részlet (ez már csak a személy ellenire vonatkozik):


"IV. Az állami kárenyhítés


A szándékos, személy elleni erőszakos bűncselekmények áldozatait állami kárenyhítés is megilleti. Ha a bűncselekménnyel okozott kár később valamilyen forrásból megtérül, akkor az állami kárenyhítés címén kifizetett összeg előlegnek tekintendő és visszafizetendő.


Kárenyhítésre a bűncselekmény közvetlen fizikai sértettjei jogosultak, akiknek testi épsége, egészsége a bűncselekmény következtében súlyosan károsodott, továbbá ezek hozzátartozói, eltartottjai. Jogosult továbbá az a személy is, aki a szándékos, személy elleni erőszakos bűncselekmény következtében elhunyt sértett eltemettetéséről gondoskodott. Feltétele továbbá az áldozat rászorultsága, amelyet jövedelmi viszonyai határoznak meg. Rászorulónak tekintendő az az áldozat, akinek családjában az egy főre jutó jövedelem nem haladja meg 2012-ben a 174.236 Ft-ot, illetve az is, aki a törvényben felsorolt szociális ellátások valamelyikében részesül."


Tehát neked semmi nem jár!

2012. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem a lépcsőházból a bejárati ajto elol loptak el a babakocsinkat.Be is jelentettem a rendőrségen.Mondtak h keresik,de ugy lett meg h szembe jott az utcan en meg mondtam a csajszinak h vagy bejon v a rendorok jonnek ide.Szoval a kocsit lekellett adnia,persze addigra roncs volt,csupa gané,2 gyerek ult benn es meg sorolhatnam....A rendoroknek mondtam h en ezt mar tuti nem fogom hasznalni kérem az árát.Mondtak h biroság.Jó bíróságon megállapitottak egy összeget,mivel igy lelakták,a 10%-át.Megvolt szabva a határdido medddig kell fizetnie a csajnak.Persze nem fizetett.Aztan behajtó,nem foglaltak le semmit.Aztan egy közvetitővel találkoztunk,megegyeztunk h reszletbe fizesse meg.Persze az se jött.A vége az lett h kapott masfel ev felfüggeszettet,és ha az idő alatt "rosszalkodik" akkor lcsukják-na sokra mentem vele-ez a Magyar ügyintézés!
2013. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!