Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valaki megvert és ügy lett...

Ha valaki megvert és ügy lett belőle, meddig igaz az, egyáltalán igaz-e, hogy ezután bármi baja esik a támadómnak, én lennék az első akit megkeresnének?

Figyelt kérdés

És mi van akkor, ha pont egyedül vagyok itthon, azaz senki nem tudja bizonyítani, hogy itthon voltam egy adott időpontban?


Lehetséges, hogy egyszer csak kopogtatnak és még engem ítélnek el valamiféle vélt bosszúállásért? Ha igen, akkor ez mennyi ideig érvényes? Meddig kell azon aggódnom, hogy bárki elkapja azt az embert, még nekem kell bizonygatnom, hogy nem követtem el semmit?


Abból indulok ki, hogy maradandó sérülést szenvedtem általa, amibe nehéz ugye belenyugodni. Emiatt gondolom, hogy a rendőrség elsősorban engem venne elő, ha történik vele valami.


2011. dec. 9. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom a választ, bocsi.


Tervezel is valamit ellene? Vagy tényleg csak az esetleges igaztalan vádaktól félsz? Egy gyanúsítás még nem a világ, max. egy kis hercehurca, de igazán nem éri meg ezért előre aggódni.

Persze ha ténylegesen akár magad, akár csak felbújtóként vissza akarnál vágni, akkor jogosan tarthatsz szerintem attól, hogy eljutnak hozzád.

(amúgy én a szemet-szemért elv mellett vagyok, mivel a mai jogrendünk nem eredményezett igazságos társadalmat)

2011. dec. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen percig sem kell aggódnod, ugyanis az ítéleteket nem feltételezések alapján hozzák. Ehhez előbb minden kétséget kizáróan bizonyítaniuk kell, hogy te követted el. Az pedig elég nehéz lesz, ha ott sem voltál.
2011. dec. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van! Az, amit leírtál, önmagában még alapos gyanúra sem ad alapot, nemhogy egy negatív ítéletre. Ahhoz valóban kétséget kizáróan kell bizonyítani a bűnösséget (elméletileg).
2011. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Janzinak,

Szeva, Te már megint jót írsz,csak nem /jelen/életszerű!!!

Szerintem sajnos az ítélethozókat piszkosul nem érdekli az igazság,és hogy valóban mi történt,csak az,hogy mielőbb eredményt mutassanak fel,lehetőleg olyat,ami pénzt,vagy preztízst hoz a hatalomnak!Ha nem elég az elmarasztaló ítélethez az "alapos gyanú",és teljesen abszurd-logikátlan a helyzet,oda kreálnak olyan törvényt,hogy ha a megvádolt nem tudja az ártatlanságát bizonyítani pl.egyedül van otthon,azonnal bűnösként ítélik el!Jövedéki törvény!

2011. dec. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!