Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nincs nálam személyi, a...

Ha nincs nálam személyi, a rendőr hogyan igazoltat? Bevisz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Ennyiért szerintem nem, de figyelmeztet, rosszabb esetben pénzbüntetést kapsz.

Volt már egyszer olyan, hogy nem volt nálam és igazoltatott, de megúsztam figyelmeztetéssel.

2012. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akár be is vihet éppen. Ha mondjuk egy sorozatgyilkost keresnek és épp rád is illik a személyleírása akkor benntarthat míg a személyazonosságod nem tisztázódik.
2012. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
elkéri az adatadat, nv cím szül idő stb beszól vókitókin a seggmeresztő aktakukacoknak azok meg utánad néznek.
2012. nov. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Megadod az adataid, ahogy az elöttem lévő is írta, csak kevésbé felgmásan, és ún. adatellenörzést hajtanak végre, ha stimmel minden, akkor esetleg figyelmeztet, hogy ez akár 5.000 Ft-ba is kerülhetett volna.

2) ha nem vagy erre hajlandó vagy egyéb módosító körülmény lép fel, akkor bevihet amíg ki nem derül. Ha jól emlékszem akár 3 napig ott is maradhatsz. :)

2012. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.Pityu ***** válasza:
53%
Miről beszéltek??Irtok?Személyit köteles vagy magadnál tartani,ha nem szabálysértést követsz el. Simán megbüntethet,és csak a jóindulatán múlik ha bnem visz be azonositásra!
2012. nov. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Engem már vagy 10x igazoltattak, de mindig elengedtek simán. Szerintem nem ér nekik annyit hogy foglalkozzanak vele. Sosem hordom magammal a személyit.
2012. nov. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

P.Pityu!


Azért az emberek jó része előfordul, hogy igazolványok nélkül lófrál, s ez azért nem a világ vége. Magam is magamnál szoktam hordani, annál is inkább, mert az irataim között van a jogsi, és hát az azért mindenképpen kell a munkámhoz. Mindazonáltal, mikor hazajövök, átöltözöm, s elmegyek a boltba, nem az első mozdulatom a személyi igazolványom után nyúlni. Ha igazoltatáskor mindenkit megbüntetnének, vagy bevinnének, akkor erre komoly apparátus kellene, ráadásul már vége annak az időnek, amikor boldog-boldogtalant megállítottak. Aki gyanús, "nem illik a képbe", stb, azt lecsekkolják, akkor is ha éppen nincs nála igazolvány, s "legközelebb legyen magánál" útravalóval mehet is tovább. Persze ha flegmán viselkedik a feledékeny delikvens, akkor simán megbüntetik, de azt hogy bevigyék, komoly dolgot kell tennie, vagy minimum nagyon hasonlítania kell egy körözött személyre. Oké, a rendőr jóindulatán is sok múlik, de többnyire a jelentés írogatás mumusa tulajdonképpen minden esetben jóindulatra sarkall.

2012. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak annyi a hozzászólásom - függetlenül a rendőrök hozzáállásától -, hogy sohasem árt valamilyen igazolványt magunknál hordani. Legkézenfekvőbb a személyi. Bármi baleset történhet velünk, aztán kereshetik, hogy ki vagyok. Párom nem egy ilyen esetet mesélt. Kórházban dolgozik. Bevitték a delikvenst, aztán amíg nem volt eszméleténél, nem tudtak semmit róla. Rosszabb esetben akár amnézia is lehet, amikor hiába van ébren, nem tud magáról semmit. Engem gyerekkoromban baleset ért. Személyi ugyan nem volt még, de volt nálam bérlet, aminek a hátulján rajta volt a címem. A családot így tudták értesíteni. Elég sokáig ájult voltam, aztán meg a helyreállító műtéttől voltam kába. Mire felébredtem, már ott voltak mellettem......
2012. nov. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előttem szóló!

Igazad van, ez is lenne a lényege. Ugyanakkor fenntartom, hogy előfordul, hogy nincs semmi az embernél.

Kell legyen, persze, ez nem kérdés. De ma már azért könnyebben megy az azonosítás, magam is kórházban dolgoztam. Akiket behoztak balesetből 10-ből 10 nél volt telefon bekapcsolva, míg igazolvány jó ha négynél volt. Telefonról meg lehetett gyors eredményt elérni.

2012. nov. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!