Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Fenyegetés esetén mit tehetek?

Fenyegetés esetén mit tehetek?

Figyelt kérdés

Párperccel megfenyegettek,kiszálltak a ház előtt és kiabálni kezdtek velem.

előzmény: szüleimet csunyán átverte egy feketén dolgozó kőműves, és olyan összeget kíván rajtuk behajtani amit csillagászati. felesége és két fia furgonból szállt ki és kezdett kiabálni. azt mondta ha egy órán belül nincs a pénz bajok lesznek.


amint megérkeznek kérdezzem meg a nevüket, és mondjam hogy hívom a rendőrséget? Mi a teendő?



2012. dec. 12. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Vedd fel telóval az állításokat, illetve videót is készíthetsz.

Hívhatsz tanúkat (barátok, szomszédok, ismerősök, befolyásos ismerősök) is, ők is készíthetnek videót- felvételt.


Utána mehetsz a rendőrségre. Bár igazából még akár most is mehetsz, és ha jó fej a nyomozó/kapitány akkor ő is tanú lesz. (a rendőr tanú a legjobb amúgy :)


A nevüket ne kérdezd, hiszen szerintem tudod, elég a videó, és a hang felvétel.

A lényeg, hogy hagyd kibontakozni őket (ne provokálj, ne kiabálj, ne beszélj csúnyán, ne legyen etnikai különbség tétel, sem semmilyen, egyszerűen csak hallgatod), te kapun belül, ők kívül, ha durvul a helyzet akkor szólj a zsaruknak, vagy tényleg legyen kelepce, és már ők is ott legyenek amikor jönnek (persze vagy civilben, vagy nem látható helyen).


Ezeket azért jó ha tudod:

Kizárólag a jogtalan hátránnyal fenyegetés, zsarolás büntetendő.

Nem létezik olyan vétség, hogy fenyegetés.

Az ilyen jellegű panaszokat ide sorolják: garázdaság, abból is legfeljebb szabálysértés.

Jogilag a rendőr nem túl sok dolgot tud csinálni, jelentést ír (vagy itt tanúskodik), esetleg feljelenti a fenyegetőzőt, és a bíróság dolga az ítélkezés (a feketézés miatt pedig ti is megjárhatjátok, ha tudja bizonyítani).


/bár én nem rendőrségeznék, én szimplán megveretném őket, olcsóbb, és hatásosabb/

2012. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ZETAS ***** válasza:
65%

Becsalod őket a házba.

Előtte veszel hangtompítós lőfegyvert :D

Mind megölöd. Disznókkal megeteted.

Rágyújtasz...

2012. dec. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. nem lett belőlle semmi. a disznókat meg nem tudom kiéheztetni :)bár nem rossz ötlet:D
2012. dec. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!