Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bejelentettem, hogy elválok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejelentettem, hogy elválok és viszem a gyerekeket, de az apa fizikailag nem engedi elvinni őket. Azzal fenyeget, ha nekem is ítélik őket akkor ellopja. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szerintem nem normális, azért is akarok válni.Állandó lelki terrorban élek mellette, ennek később a gyerekek is megisszák a levét.

El tudom tartani őket egyedül is. Magamnak akarom mindkettőt.

Elveheti tőlem? Van joga fizikailag elvenni bírói ítélet előtt? Ha nekem ítélik őket mit tehetek, ha valóban ellopja őket?



2012. nov. 21. 22:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Valóban ellophatja őket. Szerintem amit tehetsz, hogy szabályozott kapcsolattartást kérsz. Ha bemész a családsegítőbe és látják, hogy tényleg van ilyen probléma, tehát a párod tényleg ellopná a gyerekeket, ők is ajánlani fogják, így több az esélyed.


Ha az apa ellopja a gyereket kapcsolattartásról, nehéz visszaszerezni. Ismerek ügyet, ahol ez majdnem egy évbe telt, mivel csak végre hajtóval lehet visszahozatni.

2012. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Míg nem váltok el mindkettőtöknek ugyanolyan joga van a gyerekekhez.

Minél hamarabb kérned kell azt a bíróságtól hogy a válás lezajlásáig ideiglenesen is nálad legyenek a gyerekek elhelyezve.

Ha nálad vannak elhelyezve akár ideiglenesen akár már végleg és apa "ellopja" őket azonnal a rendőrséget kell hívni!!

2012. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
60%
*megelőző távolságtartási végzés
2012. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
63%

Majd a bíróság eldönti, kinél jobb a gyerekeknek. Nem úgy van az, hogy te gondolsz egyet, és viszed őket, hogy képzeled ezt!?

Ő az apjuk, és pontosan ugyanannyi joga van a gyerekekkel lenni, mint neked!

2012. nov. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Tehát ha benyújtom a keresetet, és azzal a lendülettel kérhetem a bíróságot, hogy már a döntésig is nálam lehessenek a gyerekek? Ezt gyorsan eldöntik vajon? És akkor ha tényleg ellopja őket (pl. oviból elviszi előttem) rendőrrel visszahozathatom?
2012. nov. 21. 22:43
 6/29 anonim ***** válasza:
44%
Oviba szólsz,hogy ez van és az apuka nem viheti el.Azonnal hívjanak,ha ott van.Nálunk is volt hasonló szituáció.Elvileg elviheti,mert az apja,de ha te szólsz,hogy nem akkor elvileg értesítenek
2012. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
60%
És ha az apuka szól, hogy az anya ne vihesse el? Nem úgy megy az, hogy ő kitalálja, hogy nála lesznek a gyerekek, és az szentírás!! Meg mi az, hogy ellopja őket? Az ő gyerekei is, nem tudja őket ellopni! Komolyan, az eszem megáll itt egy-két kérdésről...
2012. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
73%
sose értettem. egy nő simán lelépne a gyerekekkel, de felháborodik ha a férfi is ezt tenné...
2012. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
93%
Ez azért nem így működik, hogy az egyik fél elviszi a gyereket aztán kész. Amíg a bíróság nem ítéli az egyik félnek addig közös a felügyeleti jog. Amit az egyik megtehet azt a másik is. Szóval ha fogod és elviszed a gyereket akkor ő másnak ugyan olyan jogon viszi el.
2012. nov. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%

De ezt mégis, hogy gondolod. Neked mitől lenne több jogod a gyerekhez mit az apának.

"Van joga fizikailag elvenni bírói ítélet előtt"

Ez a csúcs igen van mert ugyan annyira a gyereke mint neked.

2012. nov. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!