Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miét mondják azt, hogy nehéz...

Miét mondják azt, hogy nehéz és megerőltető munka?

Figyelt kérdés

Miért állítják azt , hogy nehéz a rendőröknek a dolga és rengeteg munkájuk van .

Már lassan egy hónapja járkálok a rendőrségre papírokat intézni és eddig nem vontam kétségbe ezeket , de elég laza munkaidőben dolgoznak az irodában .

Hétfőtől csütörtökig 9-14-ig dolgoznak pénteken , szombat , vasárnap szabad nap nekik . Mindig azt halottam , hogy milyen sok dolguk van . De a munkaidőből nem úgy tűnik , mintha bele szakadnának a munkába .


2013. jan. 31. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Hülyeségeket írkálsz, így kezdődik a sztorizás hogy a rendőr l..szt se dolgozik...
2013. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Az hogy akkor van ügyfélfogadás, nem azt jelenti, hogy 2-kor bezárják az irodát és hazamennek. Az irodai dolgozók ugyanúgy heti 40 órát dolgoznak + túlóra, ha szükséges.

Azért van külön ügyfélfogadási idő, hogy az egyéb munkákat is el tudják végezni anélkül, hogy bármikor betoppanhatna egy "ügyfél" (állampolgár).

2013. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%
A rendőr munka nem nehéz. Van kellemetlen része mert a pályafutásod során jó eséllyel belefutsz 1 vagy két széttrancsírozott foszló hullába, de ezen kívül semmit nem kell csinálnod. Ülsz a fűtött autóban vagy bent az irodában aztán 40 évesen nyugdíjba mész.
2013. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Most láttál kívülállóként egy részt az életükből.

A mentős több időt tölt az állomáson a riasztást várva mint amennyit vonul, és embereket ment.Akkor az is lósz*r munka?!

Meg nincs olyan,hogy hétfőtől csütörtökig dolgoznak péntek szombat vasárnap pedig nem...hülyeség...akkor vasárnap lehet menni betörni mert a rendőrök szabadságon vannak?!Beosztások vannak.

2013. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
kérdező, ennyi ökörséget is régen olvastam már ezen az oldalon...
2013. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy nem dolgoznak sokat (én nem tudom), és hogy korábban nyugdíjbamehetnek, de mondjuk túszejtéskor, rabláskor, és hasonlókor kimegy ki a kommandósok előtt a helyszínre? Kinek kell tüntetéseken tűrni hogy ütik-verik szídják ? Persze, van köcsög rendőr, dehát ez hülyeség, most mondjam hogy van köcsög autószerelő? mert ember válogatja és nem a szakma.
2013. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha létezne ilyen program hogy civileket 1 napra bevonni a rendőri munkába hogy érezze mi megy ott akkor megértenéd hogy nekik milyen dolguk van. De mivel tudomásom szerint nincs ilyen így ezt nehéz elképzelni.

Egyébként az irodisták is többet dolgoznak 9-14 ig az csak a fogadási időt jelenti nem azt hogy akkor bemennek elintézik amit kell és 14 kor bezárják a helyet és hazamennek, ezenkívül más egyéb keményebb dolguk is van, amire külön kell időt szakítaniuk.

Ha az egyszerű járőrökre gondolsz nekik sem egy leányálom ez a munka ők 12 óráznak, van amikor plusz órát kell dolgozniuk.

Én benzinkútba dolgoztam több mint 2 évig és amikor éjszakás voltam mindig jöttek hozzánk a rendőrök kávézni, meg a szünetüket is nálunk töltötték mert volt kaja, volt friss kávé, meg tudtak kicsit beszélgetni is velünk, meg ugye nekik az volt a területük úgymond ilyenkor többet kell alapból ott lenniük hogy figyeljenek minket, pl rablások miatt. Ők beszéltek ám arról hogy mikkel találkoznak időnként, van amikor hajnali 3 kor szólnak nekik hogy menni kell egy x helyre körbenézni mert megszólalt a riasztó, és akár kamu akár nem kötelességük kimenni. Legtöbb dolguk hétvégén van amikor sok a bulizó fiatal, részegség, kábítószerezés miatt, akkor ugye ha hívják őket bármennyire is jelentéktelennek hangzik az ügy ki kell menniük még akkor is ha szórakoznak velük meg a bejelentés alapján is meglehet tudni hogy mikor baromság a helyzet és mikor nem és még akkor is kell menniük ha valaki beképzel valamit, ilyen esetbe kifizettetik az illetővel a kivonulási költséget, de menniük kell nincs mese.

Nem olyan könnyű ez.

Volt olyan is amikor az egyiküket kihívták egy megvadult kutyás esethez amikor meg kellett állítani és kénytelen volt a megvadult állatot lelőni, mert mást nem tudtak tenni. Tehát ez a munka nagyon nem könnyű ám, van amikor lazítanak és elvannak egész szolgálat alatt, de van olyan amikor kiköhögik a lelküket szinte annyi minden van, és azért így 12 órában nagyon hosszú ám.

2013. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Azt írod, "papírokat intézni" jársz a rendőrségre, így feltételezem, az Igazgatásrendészeti Osztályra jársz. Nem tudom, hogy ott hogy megy, lehet, hogy van ügyfél fogadási idő, de egyébként ők is hivatali munkarendben dolgoznak, ami azt jelenti, hogy hétfőtől csütörtökig 7:30-tól 16:00-ig, pénteken pedig 7:30-tól 13:30-ig.

Én bűnügyi területen dolgozok, de volt már, hogy 7-re mentem, vagy épp délután 5-ig maradtam, hogy kihallgathassak egy tanút. Igyekszem rugalmas lenni. Egyébként meg, amikor épp nem "ügyfelet" fogadok, akkor is dolgozom, tevékenyen hozzájárulok az erdők irtásához... értsd, papírokat gyártok. Vagy ha úgy van, kimegyek helyszínre, adatot, tanút gyűjteni, stb.

2013. febr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

"Hétfőtől csütörtökig 9-14-ig dolgoznak pénteken , szombat , vasárnap szabad nap nekik ."


Tehát péntek-szombat-vasárnap buli van, lehet gyújtogatni, gyilkolni, száguldozni, mert úgysem dolgoznak a rend éber őrei? Ezt ugye te sem gondolod komolyan?

2013. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!