Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az büntetendő ha igénybe...

Az büntetendő ha igénybe veszem egy szexpartnerkereső oldalon hirdetett örömlány szolgáltatását?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 18:46
 1/9 szántóvető ***** válasza:
66%

Arra gondolsz hogy büntethető-e?ezek általában bújtatott hirdetések pl "szöszi kényeztetne".

Bizonyítani kéne hogy fizettél ami elég nehéz :)

2013. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:
Nem büntetendő. Persze ha elmúlt 18 éves.
2013. febr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Ha a eztért a szolgáltatásáért, fizetsz neki, igen, persze ezt nehéz, szinte lehetetlen bebizonyítani, ha kpval fizetsz...
2013. febr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kifoghatsz egy rendőrt aki örömlánynak adja ki magát, és buktad az erkölcsi bizonyítványodat.
2013. febr. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:

De miről beszéltek? Magyarországon legális a prostitúció (bizonyos feltételek betartásával). Elvileg kötelező is lenne az önkormányzatnak kijelölnie un. türelmi zónákat mindenhol.

Az ügyfél akkor büntethető, ha a prosti fiatalabb 18-nál.

A prostinak persze adóznia kell(ene) utána, de ez az ő sara.


Aki állítja, hogy nem legális, az legyen szíves idemásolni egy jogszabályi hivatkozást, mert lehet, hogy én tudom rosszul vagy változott valami.

2013. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szántóvető ***** válasza:

A prostitúcióra vonatkozó szabálysértési rendelkezések


1999. évi LXIX. törvény a szabálysértésekről


Tiltott kéjelgés


143. § (1) Aki a külön törvényben, vagy törvény felhatalmazása alapján hozott önkormányzati rendeletben a szexuális szolgáltatással összefüggő korlátozást, illetve tilalmat megszeg, elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az elkövető elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, ha

a) a szexuális szolgáltatása igénybevételére felhívott személy tizennegyedik életévét betöltött kiskorú, vagy kiskorúnak az ilyen szolgáltatás nyújtására irányuló ajánlattételét fogadja el;

b) a szexuális szolgáltatásra való felajánlkozása zaklató jellegű;

c) nem rendelkezik a külön jogszabályban előírt orvosi igazolással.

(3) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott szabálysértés elkövetőjével szemben kiutasításnak is helye van.

(4) Az (1)-(2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatti eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.

Szexuális szolgáltatásra való felhívás tilalma


144. § (1) Aki a külön jogszabály szerint meghatározott védett övezetben ellenszolgáltatást felajánlva mást szexuális szolgáltatás nyújtására felhív, illetve más személy szexuális szolgáltatásának felajánlását elfogadja, ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatti eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik.

2013. febr. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

szántóvető: Ezt el is olvastad? :)


Arról szól, hogy milyen szabályok mentén lehet csinálni.

Ez alapján azt mondani, hogy tilos olyan lenne, mintha a gyorshajtás tilalma miatt azt állítanád, hogy tilos vezetni :)

2013. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szántóvető ***** válasza:

Kovpet Úr,én a Kérdező kérdésére próbáltam válaszolni.A kérdésben foglalt cselekmény jogszabályba ütközik.

azt én is tudom hogy bizonyos feltételek mellett megengedett,ha jól tudom akkor számlaadási kötelezettsége is van az örömlánynak az ügyfél felé :)

2013. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:

szántóvető úr, ön valóban a kérdésre válaszolt, csak rosszul. NEM büntetendő az örömlány szolgáltatásának igénybevétele.

Kivéve, ha (idézem a fenti idézetből):

143:

(1) egy külön meghozott, erre vonatkozó önkormányzati rendeletet szeg meg (pld a Forma1-es versenyeknél szoktak ilyet, hogy ne legyen tele prostival minden ott)

(2) a. kiskorú az ügyfél, b. zaklató a felkérés, c. nincs orvosi igazolás (ami a törvény szerint kell, tehát már csak ezért is nem lehet illegális a prostitúció, hiszen akkor nem rendelkezne törvény a kötelező orvosi papírról)

144: (1) ha védett övezetben van a dolog


Magyarul: legális az egész, csak a fentieknek kell megfelelnie a prostinak. Megjegyzem, a fentiek az utcai harcosokra vannak kitalálva, a lakásosokra nem vonatkozik a védett övezet, hiszen ők kvázi láthatatlanok és magánterületen is zajlik az egész.

2013. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!