Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményed a következő...

Mi a véleményed a következő esetről?

Figyelt kérdés

Még régebben történt, egy kerékpártúrán vettem részt sok más emberrel, rendőri felvezetés volt.Egy mellékutcából kanyarodtunk a főútra, a rendőrautó már kidugta az elejét, de egy Ladás át ment a másik sávba és kikerülte a rendőrautót és ment tovább.A rendőr felkapcsolta a szirénát és utána ment.A Lada hamar meg is állt, a rendőr kipattant, és odaugrott a Lada ajtaja mellé.A Lada sofőrje egy idős bácsi kiszállt,kalapot emelt a rendőrnek aki torkaszakadtából elkezdett vele ordítani,hogy mit képzel magáról, itt jön 200 kerékpáros és ő meg nem áll meg és úgy ordított vele ,hogy már én is megijedtem, aztán a bácsi rémült arccal bocsánatot kért, majd a rendőr visszaült az autóba és a bácsi is, aki az út szélén várva megvárta míg a biciklisek elhaladnak mellette.


Tudom,hogy ebbe semmi extra, csupán,hogy a bácsi annyira tiszteli a rendőrt,hogy még a kalapját is levette miközben a rendőr neki "beszélt".Ma már nincs is ilyen...vagy tévednék?Láttál már hasonlót, ahol az állampolgár megtisztelte a rendőrt valami egyszerű gesztussal?



2013. febr. 6. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem csak a rendőrt kell megtisztelni apró gesztusokkal, hanem bárki embertársunkat!Ugyanúgy a rendőrnek se kellet volna annyira beleélje magát.Ha egy rendőrnek nincs önuralma , akkor nem várhatja el mástól sem.

Tisztelet és jóhiszeműség nélkül nem képes működni semmi.


Ja ,hogy alapvetően elvárható dolgokat ,pl illendőséget, önuralmat, tartást mára már nem tartanak fontosnak belenevelni az ifjakba és tegezik, szavakkal köpködik egymást és már már olyanok mint a cerkófmajmok.Hogy pózok és műmájerségek és egyéb gerinctelen állatviselkedés mögé bújva szinte csak az ösztöneik és a nagy érzületeik által vezérelve a médiákokból átvett sémákban tudnak létezni és gondolkodni?És ezt tekintik normálisnak?

Hát sajnos hanyagság , de ez a trend már egy jó ideje.

Persze a "fogyasztónak" a "rajongónak" a bepalizható, előkelősköni akaró, lehúzható sznoboknak, a nyafizó igényesen kényeskedni tudó humanoidoknak ezek a követendő normáik.

Efféléket sikerült kitenyészetni , ilyenné sikerült kapatni az államnak , a tanároknak , a szülőknek,igen nagy számban az utóbbi 20 évben .

Embert jólneveltet,egészséges normák szerintit, találni lehet még ,de keresni kell .

2013. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ismertem olyan öreget, aki ha valakinek köszönt is megemelte a kalapját. Egyszer ráköszönt egy fiatal párra, akiket összekevert valakivel, az ember meg odavágta neki, hogy ki a fene maga. Azt hittem ott rugom tarkón. Illedelmesen odaköszönt az öreg, ő meg ki a fene, de nem köszönt volna. Az asszony meg visszaköszönt hogy jó reggelt. Na ennyit erről. egy 93 éves bácsinak úgy nekiesni...
2013. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rendőri szolgálatomat Kőbányán kezdtem néhány éve, ami azért elég kemény környék BP-n belül, sok bűnöző egyénnel, hasonló a helyzet, mint a szomszédos VIII. kerületben. Akkoriban (2010. nyara) volt egy összehangolt akció sorozat, amelyben a szomszédos 3-4 kerület rendőrei egy-egy kerületben voltak jelen egyszerre. Jól emlékszem arra, amikor a szomszédos XVIII. kerületbe voltam beosztva egy KMB-s sráccal gépkocsizó járőrszolgálatra. A XVIII-nak is egy egy elég nyugis és szép részén voltunk, kissé olyan volt, mintha már nem is a fővárosban lennénk, hanem egy vidéki kisvárosban :)

Járőrözés közben pedig azt tapasztaltuk, hogy az utcán (kb délután 5-6 óra) szinte csak kedves nyugdíjasokat, vagy babakocsit tologató anyukákat láttunk. Jól emlékszem, hogy mennyire fura és jól eső gesztus volt az öregebb bácsiktól, hogy szinte mindannyian előre köszöntek, intettek, amint meglátták a rendőr autót. Akkor ez nekem, mint ifjú kőbányai rendőrnek elég furcsa volt, de nagyon jól is esett egyébként.


A sztoridhoz kapcsolódóan, pedig valóban nem sok ilyet látni, amikor valaki leveszi a kalapját és úgy hallgatja meg a rendőrt. Ugyanakkor véleményem szerint érthető volt, hogy megállította a Ladás bácsit a rendőr, de azért ugatni tényleg felesleges volt vele.

2013. febr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az idősebb emberek teljesen máshogy látják a világot. Sokuk megért már egynéhány olyan korszakot, amikor az egyenruhát nemcsak tisztelni, de félni kellett.


Nekem kezdő rendőr volt olyan "élményem", amikor egy idős bácsi az út szélén zokogni kezdett, mert az igazoltatás során "mulasztáson kaptuk" (lejárt a jogsija). Még csak a hangunkat sem emeltük fel...


A szívem belesajdul még ma is, ha erre gondolok. Meg arra, miket kellett szegénynek átélnie a múltban, hogy így reagáljon.

2013. febr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!