Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kedves rendőrök akik ezt...

Kedves rendőrök akik ezt olvassátok válaszolnátok a következő kérdésemre?

Figyelt kérdés

Legyetek szívesek nem hazudni hogy azok vagytok.

Rendőrnek akarok jelentkezni Miskolcra 2éves.Szeretnék rendőr lenni, de! ... az emberek 80%-a nem javasolja mert szarrá megy a családi életem majd egy idő után meg satöbbi... Kérlek benneteket hogy őszinte véleményeiteket írjátok meg.Szüleim sem szeretnék,de én meg akarom.

22/F

Mi az a nagyon borzasztó ebben az állásban?Miért nem lehet ez jó? Érdemes rendőrnek menni?


2013. jan. 17. 15:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
83%

Én ismerek rendőrt.

Valóban nem kellemes , neki elege lett a sok cigányból meg a buta jogszabályokból hogy nem csinálhattak velük semmit.

2013. jan. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Tovább, tovább, tovább...írjatok.De rendőrök is!
2013. jan. 17. 15:09
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok rendőr, de régebben akartam az lenni. Szerintem az egyik legkeményebb dolog ebben a szakmában, hogy azzal a papírral, amivel a rendőrségnél elhelyezkedsz, másutt csak egy darab papír: ha valamiért elbúcsúzik tőled a szervezet, máshová nem tudsz menni.... így kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz, amikor kevésbé tisztességes parancsokat kellene teljesíteni.
2013. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Úristen... ennyire negatív dolog ez a rendészet? De miért? Rendőrök miért nem írtok?...
2013. jan. 17. 15:25
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

a beosztásodon is múlik, meg azon, h hol vagy rendőr. a fővárosban van néhány állati stresszes pozíció, de egy nyugodt kisvárosban járörködni v nyomozónak lenni egész más, azzal nem csapod szét a magánéleted. sokat sosem fogsz keresni (hacsak nem a kapitányságra hajtasz), de hát még sok rosszul fizető szakma van ezen kívül. amúgy igazuk van azoknak, akik azt mondják neked, h ezerszer gondolod meg, nagyon nehéz pálya. én nem vagyok rendőr, de a férjem az és bizony kihat a kapcsolatunkra. nem teszi ugyan tönkre, de rengeteget "nyelek" és alkalmazkodom a rendőrségi viszonyokhoz. ő most nincs itt, de majd megkérem, h ha van kedve, válaszoljon neked. a fővárosban dolgozik elég stresszes, de nem vezető beosztásban


remélem valamennyit tudtam segíteni

2013. jan. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrök azért nem írnak mert van jobb dolguk is,minthogy a gyakorikérdéseket olvasgassák.

(Tehát ne várd,hogy majd egy rendőr fog ide írni)


Egyébként a felvételi elég nehéz, mivel túljelentkezés szokott lenni és nem sok a férőhely, így nagyon meg kell felelned,hogy részt vehessen a 2 éves képzésen ami által rendőr lehetsz.


Az emberek többsége utálja őket,ezért mondják,hogy ne legyél rendőr.Lenézett szakma.Ez olyan,hogy ha én 200-al megyek és megbüntet a rendőr akkor a k*rva anyját, mert megbüntetett,pedig én profi sofőr vagyok, 2 hónapja van jogsim és soha nem érhet baj.

Aztán mikor egy gyorshajtó okoz halálos közúti balesetet akkor jön,hogy hol volt a rendőr...aki pedig a balesetet okozta szintén profinak tartotta magát,mint sofőr.

A fizetés nem túl jó,de legalább biztosan megkapod a pénzed,és az állás is fix, főleg ha nem vagy korrupt.(akkor van esélyed,hogy lebuksz és ki*asznak)

2013. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
93%

Szia! A feleségem írt már Neked, és tulajdonképpen igaza van. Azt kell tudomásul venni, hogy ez egy hivatás, nem szakma. Nem is érdemes belekezdeni, ha nem vagy benne biztos, hogy erre teszed fel az egész életed. Nem kapsz megbecsülést sem az állampolgároktól, sem a vezetőidtől, rengeteg megaláztatásban, előítéletben és megvetésben lesz részed. Folyamatosan egzisztenciális problémákkal fogsz küzdeni, és rájössz majd szépen, hogy a bűnüldözés/közbiztonság akadálya leginkább maga a bürokratikus rendszer, nem pedig a rendőrök egyéni felkészültsége. Szélmalomharc.

De. Nem megy rá feltétlenül a magánéleted, ha a megfelelő párt választod magadnak, ezt én tudom a legjobban alátámasztani. És ha ezt tekinted hivatásodnak, akkor Te is pontosan kell, hogy érezd, hogy ettől senki sem tud attól eltántorítani, hogy rendőr legyél. Különben, hogyan lenne lehetséges, hogy annyi nehézséget vállalj, vagy szükség esetén kockáztasd az éteted, egy másik emeberért, aki adott esetben még csak nem is szimpatikus, vagy kimondottan ellenszenves? Nem mások véleménye a fontos, hanem a saját meggyőződésed. Sokan elfelejtik, de azért mi a jófiúk csapata vagyunk.

Azt azért megfontolnám a helyedben, hogy inkább a Közszolgálati Egyetemre (most így hívják a Rendőrtiszti Főiskolát) menjek tanulni, mert a tiszthelyettesi sorból kitörni később már nagyon nehéz.

Remélem segítettem.

2013. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Szia, teljes mértékben egyet értek az előttem hozzászóló kollégával. Ez egy hivatás, egy hobbi, amit vagy szeretsz csinálni minden áron, vagy nem.

Amit tudnod kell az az, hogy más munkahellyel ellentétben itt sok jogodról le kell mondanod. Ha úgy tetszik parancsolnak neked. Törvények szerint teszik a főnökeid, tehát ha szolgálatba kell menni, akkor menni kell, ha meghatározott helyen, meghatározott feladatot kell csinálnod akkor azt. Meg kell találnod a megfelelő párt magad mellé, és akkor nem lehet gond az, ha neked éjszakáznod kell, vagy karácsonykor, szilveszterkor dolgozni kell menni.

Cserébe kapsz egy rendőri családot, lesz biztos állásod, megkapod a fizetésed mindig, és azzal foglalkozhatsz, amit szeretsz.

Én is úgy álltam neki, hogy megváltom a világot, elkapom az összes bűnözőt, aztán minél jobban belelátsz, rájössz, hogy a bürokrácia, ügyészség, az állampolgárok megnehezítik a dolgodat. Az emberek sajnálják az időt mindenre, és elvárják, hogy oldj meg minden problémájukat.

2013. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
üdv.Csatlakozom az előttem írókhoz.Egyedül neked kell eldönteni mit szeretnél csinálni.Ne mások véleménye érdekeljen hiszen nem ők fognak dolgozni helyetted.Én nem bántam meg hogy rendőr lettem.Tény hogy vannak dolgok amiket be kell vállalni.Például meg kell szokni amit fentebb említettek,hogy nincs se hétvége,se karácsony,sem ünnepek.Ha aznap be vagy írva dolgozni akkor menni kell nincs mese.ráadásul ha bármi hirtelen dolog történik- pl:árvíz,vörösiszap..stb-akkor szintén menni kell.Ilyenkor bármit terveztél annak annyi,lehet 1 hétig távol leszel.De ez azért ritka.Nekem elég jó a munkabeosztásom és a fizetésem sem olyan rossz,nem panaszkodom(nem vagyok tiszt).Persze lehetne több is de máshol sem keresed halálra magad itthon.Egzisztenciát nem tudsz teremteni magadnak de nekem is van család,gyerek,hitel és azért megvagyunk.Fontos hogy a párod toleráns legyen.Jó pályaválasztást...:D
2013. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én fél éve szereltem fel rendőrnek (RTF után), most tisztként vagyok vizsgáló egy budapesti kerületben.

Először is, az előttem szóló társaimnak maximálisan igaza van. Viszont én a részemről nem azt emelném ki, hogy "ha menni kell, akkor menni kell". Mert ezt az ember tudomásul veszi, hogy ez ilyen. Ahogy mondani szokás, "ilyen ez a popszakma". :P Erre fel lehet készülni, ezt el lehet dönteni, hogy van-e gyomrod hozzá. Én tisztában voltam vele, hogy mi vár rám, így nem is ért (akkora) meglepetés, mikor felszereltem. Aki meg azért megy rendőrnek, mert biztos állás, meg biztos fizetés, az előbb-utóbb úgyis otthagyja a céget, csak sajnos adott esetben előtte okoz némi kárt az amúgy is megtépázott rendőri tekintélynek. Amit én kiemelnék, az amit már valaki említett, a bürokratikus rendszer. De ez is még hagyján. Talán amivel a legtalálóbban szoktuk jellemezni a rendszert, ez az "ami szögletes, gurítjuk, ami kerek, azt visszük" mondás. És ez tényleg így van, nagyon durván. És ezektől az ember néha tényleg a falra tud mászni, hogy mi .............eket ki tudnak találni, holmi statisztikákra meg egyéb ..........okra hivatkozva. És te mit tehetsz? "Parancs, értettem!" Hál'Istennek én nem vagyok egy kétségbe esős fajta, szóval én jókat szoktam nevetni ezeken, mert egyelőre mást, tojáshéjjal a seggemen nem tudok tenni. De talán később se. Sírni meg nem fogok, mert az meg árt a szépségnek és az egészségnek. :P De a hivatást ettől függetlenül imádom, és örülök, hogy ezt csinálhatom. Szerencsére a barátnőm is rendőr lesz, ha elvégzi az RTF-et, úgyhogy a magánélettel úgy vélem nem lesz gondom. Jah, és még egy. A sok felesleges munka, ami után eszedbe jut, amikor az állampolgárok mindig azzal jönnek, hogy miért nem a betörőket, gyilkosokat üldözzük. Hát igen, erről is lehetne mesélni, még így fél évvel is a hátam mögött. Az "öreg motorosok" meg szerintem könyvet írhatnának belőle. Nemde, kollégák? :D

2013. jan. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!