Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mivel bünteti a törvény az...

Mivel bünteti a törvény az áruházi szarkákat?

Figyelt kérdés

pl. akik eldugják a kis táskába az STR8 dezodort? De lebuknak.


Hallottam olyan esetet is hogy valaki az üvegvisszaváltó automata előtt a sörösüvegre kötött egy cipőfűzőt és ahányszor visszahúzta az üveget a gépben annyiszor 30 forintot számolt az automata.



2013. febr. 12. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már egy 50ft-os csokiért is rendőrt kell hívni a biztonságiaknak.Volt,hogy két rudiért 40ezer büntetést szabtak ki rájuk.Jogosan!
2013. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

ez csak a bolti lopásra érvényes?

mert mikor nemekem ellopták a telefonomat, tettünk feljelentést, elhajtottak (azt mondták, hogy a teló nem ért meg 20.000Ft-ot, és akkor nem számít bűncselekménynek)

vagy ez hogy van?

2013. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Boldogok vala az áruházi szarkák, ,mert 2-3 nap börtönnel megússzák.
2013. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs meg a 20ezres határ!! A teló lopás más eljárással folyik,a bolti lopásnál meg van a tettes is.Igen,jó esetben 2-3 nap fogda,vagy csak 2-3 óra,de pénzbírság van!
2013. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3 nap szabálysértési elzárás, valamint 5-225eFt-ig pénzbírság, ami átszámítható elzárásra, vagy közérdekű munkára.

A telefonlopásos kommenthez meg annyit, hogy tele van valótlan dolgokkal, és ha tényleg jogtalanul elhajtottak volna, akkor már régen tettél volna feljelentést a rendőri eljárás miatt.

Tudom ezt neked könnyű kimondani, mert sablonduma.

Volt már nálam is példa olyan esetekre, mikor azt mondtam, hogy nem érdemes feljelentést tenni. Mert az, ahogyan előadta, nem minősül lopásnak a törvény szerint. De volt olyan is, aki kihívott a házához egy kis értékű lopáshoz, de mikor mondtam neki, hogy a feljelentés megtételéhez be kellene jönni a rendőrségre, akkor már azt mondta, hogy hagyjuk a francba. Akkor ezek szerint már én is több embert "elhajtottam". De mégsem mondhatom azt, hogy ember, hülye vagy, hogy ott hagytad...Vagy azt, hogy az kényelmes, hogy én kirohangálok, de mikor a saját fenekedet kell megmozdítani a saját érdekedben, hogy segíthessek, ahhoz már lusta vagy...

De előfordult már olyan is, hogy ellopták a telefonját, aminek az IMEI számát nem tudja, a telefonszámát sem tudja fejből, majd a következő alkalommal megkérdezi a rokonától, a telefon meg színes kijelzős volt... Ezt még a jó isten sem találná meg ennyi információból....

(Bocsánat a lelkizésért, de amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten is!)

Olyan esetben szoktam lebeszélni a feljelentés megtételéről valakit, ha az eltűnt tárgyról nem rendelkezik kellő információval. Ettől független megpróbálom megnézni pár "ismert" elkövetőnél, és az sem kizárt, hogy meglesz ezt követően, erre is volt jó pár eset. Miután lefoglalom, utána megteheti a feljelentést, és a tárgy is megvan, és nekem is 1/1 felderítés.

Tehát ha valaki bejön, hogy elloptak tőle ma és kb 1 hónapja időintervallumban, egy ismeretlen alvázszámú, ismeretlen márkájú montainbike-ot ami piros színű volt, az szerintem ne rabolja se a saját, se a rendőr idejét feleslegesen... De mondom, volt már rá példa, hogy ennyi infóból megtaláltam pl egy kerékpárt!

2013. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5.Nem akarok vitázni,de amikor a fiam 1 hónapos, 40ezer ft-os telefonját ellopták a lezárt tornateremből,meg volt minden papírunk róla,azt is tudtuk,tudták,hogy CSAK osztálytársa lehetett,mégis lezárták 1 hónap múlva az ügyet:Tettes ismeretlen jelszóval! Érdekes.
2013. febr. 13. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

"5.Nem akarok vitázni,de amikor a fiam 1 hónapos, 40ezer ft-os telefonját ellopták a lezárt tornateremből,meg volt minden papírunk róla,azt is tudtuk,tudták,hogy CSAK osztálytársa lehetett,mégis lezárták 1 hónap múlva az ügyet:Tettes ismeretlen jelszóval! Érdekes."


ÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! Imádom a kanapé-columbókat, akik ösztönből és nem létező tapasztalataikkal 10 perc alatt megoldják ezeket az eseteket. Aztán meg megy a "mijjé' nem?"-ezés a rendőröknek. Szánalmas, de nagyon vicces!

2013. febr. 13. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Janzi.Az ilyen esetek csak neked viccesek,akit megloptak,annak nem! Nem kell ahhoz nyomozónak lenni basszus,hogy bezárt teremből ne legyen egyértelmű,ki volt a tolvaj,aki ellopta!Ahha,biztosan a kulcslyukon besurrantak az utcáról vad idegenek.Te is szánalmas és egyben nevetséges vagy,bár inkább én sajnállak!
2013. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6/8: Nyilván a rendőrségnek már van akkora tapasztalata az ilyen ügyekkel, hogy tudják nem érdemes belekezdeni, mert ha az elkövető volt is akkora gyökér, hogy leleplezze magát például azzal, hogy dicsekszik az osztálytársak a legritkább esetben tesznek terhelő vallomást, vagy betyárbecsületből, vagy mert be vannak fenyítve... Az, hogy te sejtesz vagy tudni vélsz valamit (például, hogy Szharrágóék Pistikéje lehet a tettes mert 4 órai hiányzóból csak ő volt aznap bent az iskolába, és amúgy is ráillik egy ilyen cselekedet) az rohadtul nem bizonyíték és a rendőrők pont kitörölhetik vele a seggüket ezért felesleges 30-40 percen keresztül kihallgatni egyesével az egész osztályt olyan válaszokért, hogy "nem tudom", "nem emlékszem", "szerintem XY láthatta" - XY-nak fogalma nincs stb...


De, hogy mondjak pozitív példát is egyik osztálytársamtól a másik ellopott 90 ezer forintot (gazdag szülők, no comment) még középsuliba, időben lett jelentve kijött a rendőrség, meglett a pénz plusz még kiderült egy-két más dolog is, szóval van ellenpélda, de még ebben az esetben is a tanúkihallgatásom egy bohózat volt hónapokkal az eset után mások nevetséges vallomásávál (kb mindegy csak mondjanak valamit azt legyen vége) - meg olyan kérdésekkel amire a kutya se emlékszik már hónapok múlva.

2013. febr. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Munkatársam kislánya (16. éves) a barátnőjével néhány körömlakkot és rúzst akart lopni egy nagyáruházból. A végén megrovást kaptak, de amikor elvitték őket a rendőrök a boltból, akkor bizony megbilincselték őket és a rendőrségen pedig amíg nem volt idő velük foglalkozni bezárták őket egy cellába vagy 2-3 órára.
2013. febr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!