Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröknek kötelező büntetn...

A rendőröknek kötelező büntetni és hamarosan tényleg "büntetési" pontozás alapján kapják meg a fizetésüket?

Figyelt kérdés
Akkor ezután mindenki féljen, mert a rendőr biztosan hibát fog keresni, hogy egyáltalán megkapja a fizetését?

2013. febr. 14. 20:36
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos igen. Habár az sem lehet, hogy a rendőr nem csinál semmit, de már túlzás ami a rendőrségnél megy. A rendőr már szinte egész szolgálatát azzal tölti, hogy a limitet teljesítse. Eddig is lehetősége volt a munkáltatónak azt hiszem a 30%-os fizetésmegvonásra, ha pl. nem jól dolgozott. Ez az összeg úgy tudom csak adható, de a lényeg, hogy ezután ehhez egy limitet akarnak kötni. Több fizetést NEM kap a rendőr, csak megtarthatja a fizetését, ami eddig volt. Az egyik ismert rendőrségi program már számlálja is.

De nem hiszem, hogy ez hivatalosan is elismert, nem hiszem, hogy ilyet csak úgy legálisan lehet tenni.

2013. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
46%
Honnan veszed ezt a marhaságot? Ha a rendőrnek érdekében állna megbüntetnie, az utcára nem tehetnéd ki a lábad.
2013. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%
Eddig is voltak íratlan kötelező elvárások. Sok helyen pontozás van. 10 pontot kell beszedni. 1 bírság 1 pont. Ha nem teljesíted jön a leosztás, de hivatalosan nem követelhet
2013. febr. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
19%
Ez így helyes ! A jutalékos rendszer a teljesítményt ösztönzi.
2013. febr. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom , hogy eddig is volt hasonló , csak aki a legtöbb bírságot osztotta ki azok jutalmat kaptak , meg meg van szabva ( nem papíron ) , hogy mennyit kell beszedni bírságokból . Ezt tapasztaltam is , hogy amikor hónap végén állít meg akkor majdnem 100%-hogy büntetés lesz belőle . Már kaptam kiégett rendszámtábla világításért 20e ft-os csekket .
2013. febr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom , hogy eddig is volt hasonló , csak aki a legtöbb bírságot osztotta ki azok jutalmat kaptak"


Lehet hogy van ahol igen. Nálunk egy szégyen fal volt, ahová azok kerültek fel akik a legkevesebb bírságot szedtek be. Tehát semminemű jutalmat nem osztottak.

2013. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
70%

EZ AZTÁN ÁM A SZOLGÁLÁS ÉS VÉDÉS!

Tehát a rendőr nem a bűnözőt igyekszik elkapni és esetleg a betörőn lekapcsolni, hanem a forgalmasabb utakon marad, hogy tudjon büntetni, hogy meglegyen a napi kötelezője? 1 pont 1 bírság??? 10 pont kell?????? Ezért vágnak meg minden apró sza*ért!

Félre értés nem essen, nem a rendőröket szidom, hanem azt, aki ezt adja ki nekik.

EZ MAGYARORSZÁG SZÉGYENE! Csak a pénz kell, minden mást meg majd megmagyaráznak. A rendőr nem is azt végzi amiért rendőr lett?

2013. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Ezt hogyan lehet engedni? Ezért még nem szolt senki sem? Persze, hogy megbüntet a rendőr minden apróságra, hiszen ezért kapja majd meg a fizetését, meg akar élni ő is. De ilyen sokat kelljen csinálnia? Akkor nem is jut ideje semmire, hogy megvédjen minket.

Eddig sem éreztem magamat biztonságban, de most már egyenesen félhetek, a rendőr nem fogja meg a tolvajt, ott sincs, mert büntetni van. Nem is csodálkozom, hogy kevés a rendőr és olyan sokan mennek el a rendőrségtől.

2013. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Ha hibázom én mindig elismerem. Akkor is elfogadom, ha egy nagyon kis apróságért büntetnek meg. De azt már nem, hogy ez van kiadva a rendőröknek és mást sem csinálnak, mert ezt kell. Jó hogy nem 100 pontos rendszerük, had fejjék meg a magyar embert.

Ha legalább a rendőrség olyan nagy teljesítményeket mutatna fel a bűncselekmények esetében is egy szavam sem volna.

Igazán szégyellhetné magát aki ezt kitalálta és ilyen nyíltan meri tenni a mai világban! De azok a nagy emberek is, akik ezt hagyják. Nem hiszem el, hogy ez nem sért valamilyen emberi jogokat. Szándékosan kényszerítik ki a bírságot

2013. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

"Nálunk egy szégyen fal volt, ahová azok kerültek fel akik a legkevesebb bírságot szedtek be."


:D:D:D Igen, én is voltam már ilyen szégyenfalon. A poén az volt, hogy az adott időszakban jórészt ügyeletes voltam, így nem is jártam közterületre (bár egyébként is mindig az utolsók között voltam a bírságolók "toplistáján".) Amikor megláttam a faliújságon az összesítést (rajta a gyászos eredményem melletti "szomorú fejes"" smiley-val), hangosan kiröhögtem. Na ezért sem dicsértek meg...


Ami a teljesítmény alapú bérezést illeti: Ezt a baromságot évek óta pletykálják, de semmi realitása nincs. Aki nem teljesíti az előírt kvótát, az nem kap jutalmat, vagy mondjuk magasabb beosztásra sem számíthat, mert az "fejőembereké" lesz. De a fizetés összetétele és mennyisége törvényben van szabályozva, és így is marad.

2013. febr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!