Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségnél miért a bünteté...

A rendőrségnél miért a büntetés a legfontosabb dolog és miért nem inkább a bűnözők elkapására fordítják a figyelmet?

Figyelt kérdés
Ennyire a statisztika számít és a pénzbevétel?? De ha így van és mindenki ezt látja akkor miért nem vállalja fel a kormány?

2013. márc. 26. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
"miért nem vállalja fel a kormány?" jesus :D
2013. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Mert egy bonyolult bűnügyet megoldani sok pénz és idő. De kiállni az útmellé és megbüntetni a szabálytalankodó utazókat egyszerűbb és még pénzt is hoz az államkasszába.
2013. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
a rendőrük kapnak el embereket pl viszkis
2013. márc. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 sni ***** válasza:
61%
te azért látod ezt, mert egy közlekedési rendőr ( akinek az a dolga) a legfeltűnőbb, főleg, ha intézkedik, te ebből annyit látsz, hogy a szemetek már megint pénzt hajtanak be! Nézzük a többit: életvédelem, gyermekvédelem, gazdaságvédelem, nemzeti nyomozó iroda, operatív felderítő osztályok, megyei, központi bevetési osztályok, terrorelhárítás, helyi kmb-sek, ezeket sosem látod az út szélén, ami nem jelenti azt, hogy nem dolgoznak! Az, hogy valakit megbírságol a rendőr, nem feltétlen a rendőr hibája, lehet, hogy nem kellene szabálysértést elkövetni, vagy utána duzzogni, hogy milyen szemét volt!a fent említett egységek munkájának 90%-át nem fogod látni, a híradóban sincs benne, mégis el van végezve!
2013. márc. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Kedves 3-as! A whisky-st nem rendőrök kapták el!!! Hanem határőrök!!!!! N. Z. ftörm és S. L. ftörm. Majd csak másodjára ők.
2013. márc. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 sni ***** válasza:
azért válaszom pontozásából kiderült, hogy igazam van, de mint szokásosan, nem az igazságra kiváncsiak az emberek, hanem szabályt sértenek, utána megsértődnek, kiskaput keresnek, majd itt feltesznek egy ilyen kérdést, mert őt megbírságolták! Miért nem az a kérdés lényege, hogy szidjuk a rendőröket, meg a kormányt? Akkor olyan választ adtam volna! :)
2013. márc. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Amikor én tavaly -- kényszerűségből, mert már nem tudtam megfizetni a közlekedés költségeit -- elkezdtem biciklivel járni, rengetegen riogattak azzal, hogy a rendőrök kifejezetten rá vannak szállva a biciklisekre, és büntetnek, büntetnek és büntetnek eszetlenül... És persze jöttek az ezt igazolni hivatott horrortörténetek rokonról, ismerősről, akiket mind megbüntettek a rendőrök -- egyébként valóban elkövetett szabálytalanságokért. És hát micsoda szemétség, 15.000 Ft csak azért, mert átment a piroson? Hallatlan!

Nos, azóta sem volt dolgom rendőrökkel -- de még csak látni sem láttam, hogy akár csak egyetlen biciklist is igazoltattak volna, pedig közlekedem eleget --, viszont annyi a szabálytalan biciklis, mind felszerelés, mind közlekedés tekintetében, hogy kizárt, hogy különösebben vegzálnák őket.

Pedig nem bánnám! Biciklisként az autósokkal, motorosokkal van a legkevesebb bajom (de még a BKV-sofőrök is türelmesek és figyelmesek szoktak lenni velem szemben) -- és a saját fajtámmal, meg persze a gyalogosokkal a legtöbb.

Az is az igazsághoz tartozik, hogy magam is időről időre követek el azért akaratlan hibákat közlekedés közben. De ha ezért engem egyszer jogosan megbüntetnének a rendőrök, nem tiltakoznék.

Csak egy apró adalék: egyszer sötétedéskor kerekeztem otthon a faluban, felkapcsolt lámpákkal. Amikor anyám ezt meglátta, veszekedett rám, hogy minek égetem a lámpát a biciklin, hát pazarlom az elemet! A falubeliek pedig még meg is bámultak, hogy jé, kivilágított biciklis!


Amíg ilyen az általános hozzáállás, mégis mit várhatunk?!

2013. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

1,Nem a rendőrök a hülyék, amiért te szabálytalankodsz.


2,Képzelje el mindenki, hogy SZABÁLYOSAN (gk-val)befordul egy egyirányú utcára kb éjfél körül. Alighogy befordul, máris egy SZABÁLYTALANUL közlekedő gk. közeledik felé, nem nagy sebességgel, de egy beláthatatlan útkanyarulatban, és összeütköznek. Biztos a szabálytalankodónak elnéznéd ezt az egészet, és megértő lennél vele szemben, hisz ő úgyis azon az utcán lakik, és nem akart pár száz méterrel többet vezetni, meg amúgy sem gondolta volna, hogy pont éjfélkor jönne valaki. Biztos elnézed neki, és nyugodt maradsz maximálisan....


3, (megtörtént eset)

"szegény kerékpárosokra vannak rászállva mindig a rendőrök">>>Nagyon helyes!!! Ugyanis a kerékpár az szinte a legkisebb közlek. eszköz, de mégis...gondolkozzunk logikusan:

A kerékpárra nincs vezetői engedély!>> ergo senki nem tanítja meg a kerékpározónak, hogy hogyan kell közlekedni vele, a KRESZ szabályokat, melyek kerékpárra vonatkoznak(hacsak nem szüleitől, internetről, ismerősöktől, stb... nem tanul a gyerek, mert ugye a legtöbben gyerekként tanultunk meg kerékpározni.)


Na szóval egy megtörtént eset: Képzeld el, hogy autóval (lakott területen belül, 45-50 km/h-val) előzésbe kezdesz egy kerékpárost, kiteszed az irányjelzőt, jól belátható az előtted lévő útszakasz, szemből nem jön jármű, tehát SZABÁLYOSAN belekezdtél a sávváltásba, DE! a kerékpáros gondol egyet, és karjelzés nélkül kivágódik eléd, mert be akar menni az utca túloldalán lévő boltba. 10 cm-en múlik, hogy nem ütötted el.

Erre te kiszállnál a kocsiból, és megveregetnéd a vállát, hogy "-Ezaz, csak így tovább?!"...na, ugye, hogy nem????



4."szegény kamionosok, őket is cs.szegetik"

Nagyon sok kamionos siet, pl megkezd egy előzést a kanyarban(ahol elvileg nem is lehetne)

2 kerékpárost előz meg, elől megy egy anya, hátul gyerekülésben egy 2-3 éves kisgyerek, mögöttük apuka.

Na, ez a kamionsofőr megkezdi az előzést, de hirtelen egy kisebb autó tűnik elő a bal oldali sávban, amit nem látott ugye a kanyar miatt. A baleset elkerülése végett hirtelen visszatér a jobb oldali sávba, a 2 biciklist elsodorva, akik szabályosan közlekedtek.



A kijelölt gyalogos-átkelőhelyen(zebrán)történő gázolásokról meg inkább ne is beszéljünk.


Nekem ne magyarázza be senki sem, hogy ha ők lennének a baleset sértettjei, akkor is úgy vélekednének, hogy mi a f*nak bírságol a rendőr. én már kb 5 éve vezetek, mégsem kaptam még egy bírságot sem!

2013. márc. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

22:10-es vagyok.

Teljesen egyetértek. Saját bőrömön tapasztaltam meg annak hátrányait, hogy minket, bicikliseket minden kötelezettség (pl. legalább egy kötelező KRESz-vizsga) nélkül engednek a forgalomba. Mint mondtam, nekem is a saját fajtámmal van a legtöbb problémám.

Én azért igyekeztem tájékozódni: KRESz áttanulmányozása, rendőrségi oktatóvideók stb...

Hála Istennek én eddig még nem szenvedtem balesetet, se másnak nem okoztam. De hiába közlekedem én mégoly szabályosan is, ha egyszer ott van az összes többi közlekedő, akik esetleg nem.

Ha olvassák rendőrök is az oldalt, komolyan mondtam, hogy tényleg ellenőrizhetnék a bicikliseket is jobban!

2013. márc. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Szokták ellenőrizni:) Előző vagyok, és egy éve vagyok rendőr. Bevallom, az összes fentebb írt példa a régebben elolvasott, áttanulmányozott közlekedésrendészeti/ közrendvédelmi jelentésekből írtam.
2013. márc. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!