Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV büntetés esetén mi a...

BKV büntetés esetén mi a legrosszabb dolog, ami történhet velem?

Figyelt kérdés

Mindig becsületesen érvényes jeggyel, bérlettel utazom, de most az egyszer elfelejtettem jegyet érvényesíteni a BKV egyik járatán. Nem fizettem ki a helyszíni büntetést, ezért kiállítottak 12 ezer forintról csekket és felírták a személyes adataimat. Ha egyáltalán nem fizetek, legrosszabb esetben mi történhet? És mennyi az elévülési idő?

Egyébként annyira utálom, hogy kétajtós kigyúrt szekrényeknek elég azt mondani az ellenőrnek, hogy nem fizetek és elengedik, de mindig azzal szívóznak a legjobban aki gyakorlatilag mindig becsületesen fizet/utazik és nem hiszik el, hogy egyszer véletlen elfelejtett lyukasztani, de persze vannak népcsoportok, akiknek meg mindent szabad és még életükben nem láttak jegyet, bérletet. Bocs, a kiakadásomért és tudom, hogy ez nem kívánság műsor, de akkor is durva... Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 3. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Te voltál, akinek írtam, hogy "meg fogják b.aszni a seggedet"? Az a helyzet, hogy ez sajnos tényleg így van. Ha nem fizeted be, akkor nüvekszik, hamarosan eléri a százezres nagyságrendet, ezért a legjobb szándékkal javaslom neked, hogy fizesd be, bármennyire is bosszantó.
2010. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem én voltam szerencsére, akinek ilyen szépet írtál.
2010. okt. 3. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de az illető már vagy harmadjára tette fel ugyanazt a kérdést, és csak reálisan válaszoltam neki.

Ezesetben bocsáss meg, és vedd az előző válaszom első két mondatát nemlétezőnek :)


első

2010. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel megadtad az adatiadat, meg gondolom alá is írtál, akkor jobb, ha befizeted mielőtt elkezd kamatozni. A nem veszek tudomást róla, akkor működik inkább, ha tuti kamu büntetés, pl. egyik unokatesóm nem is volt még Pesten, erre jött neki egy levél, hoyg ennyi meg ennyi a büntetés. Akkor, ha akarják sem tudják bizonyítani, hogy pedig tényleg ő volt. De így, ahogy te állsz, inkább fizesd be.
2010. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, semmi baj.
2010. okt. 3. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!