Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Büntetés-végrehajtásba hogy...

Büntetés-végrehajtásba hogy tudok bekerülni?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett a nevelő munkakör, szeretném, ha ilyen helyen dolgozhatnék. Milyen feltételekkel lehet oda bekerülni, milyen szakképesítést igényel? (Jogi asszisztensként végzek idén.)

Utána néztem az interneten a tantárgyak hasonlók, mint az ilyen képzéseken.

Annyit tudok, hogy legalább középfokú végzettség kell hozzá.

20 éves lány vagyok, vékony testalkatú. Van esélyem rá, hogy nevelő legyek a közeljövőben? Ha szakmabeliek is válaszolnának, megköszönném! :)



2013. ápr. 15. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nevelőhöz min kell egy szociális munkás végzettség (de pszihológus még jobb). Ezzel a jogi asszisztenssel max valami papírtologató lehetnél egy irodában.

[link]


A legkönnyebben úgy tudnál bekerülni, ha elkövetnél valami olyan büntényt amit letöltendővel honorálnak.

2013. ápr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom a sima nevelőhöz elég középfokú végzettség. A nevelőtiszthez pedig főiskola/ egyetemi végzettség szükséges.Lehet, hogy most viccesen hangzik, hogy csak egy "kis jogi asszisztens leszek", ugyanakkor a képzésünk nagyon sok területet érint.

Az utolsó ötletedet pedig elvetném...

2013. ápr. 15. 14:37
 3/13 A kérdező kommentje:
Más valaki? Privátban is írhattok! :)
2013. ápr. 15. 15:08
 4/13 anonim ***** válasza:

"ugyanakkor a képzésünk nagyon sok területet érint"

Én meg közgazdász vagyok. Tanultam gazdaságpszichológiát, mégse vagyok pszichológus. Tanultam gazdasági jogot és tőzsde- és értékpapír jogot, mégse vagyok jogász. Ennyit arról, hogy mit ér a sok területed.

2013. ápr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez úgy megy mint a NAV-nál. Bemégy, mondod, hogy szeretnél felvételizni, írsz egy önéletrajzot, majd ha felvesznek, akkor beiskoláznak, és utána dolgozhatsz.

Nőként csak akkor jelentkeznék, ha van a közeledben női BV intézet.

Idegenrendészeti fogda is van, ott is van pár hölgy. Nem tudom, hogy milyenek a képességeid, és hogy merre laksz, de én kétszer is meggondolnám a hivatásokat.

2013. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4. válaszoló!


Igen sok területet érint! Csak, mint a közgazdászoké. Én nem azt mondta, hogy mindent tudok, csak már van róla némi fogalmam. Úgy, mint neked a pszichológiához.

2013. ápr. 15. 18:44
 7/13 A kérdező kommentje:

5. Kommentelő!

A közelemben nem női börtön van, viszont tudok róla, hogy ott is dolgoznak nők! Na és persze, nem egy Csillagra kell gondolni. Köszönöm a válaszodat! :)

2013. ápr. 15. 18:46
 8/13 A kérdező kommentje:
Apropó képességek! Milyen fizikai feltételeknek kell megfelelni?
2013. ápr. 15. 18:48
 9/13 anonim ***** válasza:

Hú nem tudom, inkább a rendőrségi felvételivel vagyok tisztában, keress olyat aki ott dolgozik, egy 20 éves lány érdeklődését nem fogja senki visszautasítani. :)

Nekem is csak ismerőseim vannak börtönőrök, tehát én csak közvetítve tudnék tőlük kérdezni.

2013. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most épp ismerős-kutatóban vagyok. Legrosszabb esetben pedig írok egy levelet az intézetnek! Bár neten olvastam, hogy hasonlít nagyban a rendőrségi felvételihez.
2013. ápr. 15. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!