Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrök! Nem érzitek úgy...

Rendőrök! Nem érzitek úgy néha mennyire szégyen az, hogy a büntetéseket kell kiszabnotok a bűnözők elfogása helyett?

Figyelt kérdés
A büntetéssel nincs probléma, mert sok a szabálytalankodó. De az mekkora gáz, hogy a bűnözők elfogásával, a kis utcákban, külső részeken élőkkel - főleg idősek - senki nem foglalkozik! Mégpedig azért nem, mert ott nem lehet büntetni, mert nincs kit és nincs forgalom!!!! Éjszak csak 5000 Ft-ra büntettek meg, mert gyengén világított a lámpám a biciklin. Ez eddig ok. De csak azért kaptam, hogy darabra meglegyek, amúgy nem kaptam volna. Ennyire erőltetni kell ezt? Szégyen

2013. ápr. 18. 15:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Neked még csak most tűnik fel?

De legalább azt látod, hogy nem a rendőr nem akarja, hanem szó szerint nem is engedik neki, mert annyi büntetést kell bevinnie, hogy másra sincs ideje.

2013. ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon nincs olyan, hogy szégyen, csak akkor, ha más hibájáról van szó.
2013. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Rendőrök??? Magyarországon? Csak akkor vannak Magyarországon rendőrök, ha a németek ideküldenek kettőt a nyáron a Balatonhoz...

Akikre te gondolsz, azok csak pénzbehajtók, azokat nem a bűnözők elfogása érdekli, hanem hogy meglegyen a kenőpénze

2013. ápr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Mindig az kiabál, akinek a háza ég.

Attól, hogy 1 utcában ott áll a rendőrautó, a másik utcában már betörhetnek. A betörésért a betörő felelős, és közvetetten a tulajdonos, mert nem védekezett kellőképpen. A bűnmegelőzés egy nagyon összetett dolog, valamit fel kell áldozni valamiért.

A lámpádért meg te vagy a felelős.

Akkor kellene ilyen bátor kijelentéseket tenni, és kritizálni egy szervezetet, mikor te is megteszel mindent a közlekedési szabályok betartására, és az áldozattá válás elkerüléséért.

2013. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

BUCSEK!


"Akkor kellene ilyen bátor kijelentéseket tenni, és kritizálni egy szervezetet, mikor te is megteszel mindent a közlekedési szabályok betartására, és az áldozattá válás elkerüléséért."


Ha nem vetted volna észre, a kérdezőnek nem azzal van a baja, hogy megbüntették vagy hogy a rendőrök alapjában büntetnek. Hanem az a baj, hogy csak ezt kell csinálniuk!!!!!

Gondolom rendőr vagy. Ha holnap azt mondja a főnököd, hogy rossz a statisztika és az általánosan Budapesten ismert 10 pontos rendszer alapján hozz be 10 pontot az utcáról - főleg éjszaka kisebb településen - akkor nem a kis utcában meg a lopások környékén fogsz járőrözni, hanem ahol a bírságot látod.

Ha tetszik ha nem ezt kell csinálnod!!!!

2013. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6%
Hagyjuk már a felelősség féle kommenteket...a rendőrök már rég nem a "rendet őrzik", hanem sokkal jövedelmezőbb dolgot csinálnak.Ne firtassuk.
2013. ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj bele mi lenne ha a rendőrök csak a bűnözőket keresnék. Akkor meg az lenne a baj. Ha téged a gyengén világító lámpád miatt elüt egy autós az is kit érdekelne. Ha egy autós 100-al megy lakott területen belül és néhány járókelőt elsodor az is kit érdekel. Minek is a szabálysértéseket büntetni hát nem értem!
2013. ápr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 sni ***** válasza:
Vegyük alapul mondjuk Budapest XI. kerületét! 33 km2 a területe, egy váltásban kb 4 rendőrautó van, tehát 1 járőrautóra 8km2 terület jut! ha folyamatosan járőröznek, minden kis utcában folyamatosan, kb 45 perc, 1 óra mire mennek egy kört, és ugye nem 80-al kell járőrözni! 1 óra alatt mennyi bűncselekményt lehet elkövetni? legtöbbször csak akkor tudnak menni, ha bejelentés érkezik, és akkor ott fogják hagyni a kis bírságolós helyet! Amúgy pont a múltkor néztem, kb másfél km-ről lehetett látni a járőrautót, olyan jó a matricázása, hatékony az éjszakai bűnöző vadászathoz!
2013. ápr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
a sünök legutóbbi akciója elöl, kívül piros belül barna utánfutós vassal megrakott astra mögötte én külsőre jó állapotú fabia na kit állítanak meg ezek a barmok hát engem ki mást de beszopták mert nem tudtak belekötni semmibe én meg megköszöntem nekik a nagyszerű munkájukat erre csak pislogtak mint disznó az ólban
2013. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 ZETAS ***** válasza:

"mert gyengén világított a lámpám a biciklin."


A nem megfelelő láthatóságot tudományos számértékkel is alátámasztotta a rend+r neked, hogy hány cadela-t mért a te lámpádnál? Kétlem :)


(Ennyi erővel a dinamós biciklistákat is meg lehetne büntetni, mikor állóra fékeznek egy útkereszteződésben és kialszik a lámpájuk...)


(a LED-es lámpák pedig szabálytalanok, mert a 6/1990. KÖHÉM rendelet 116.§ (8)-ának mondja: "A kerékpárlámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lenni, hogy a lámpák együtt legyenek be- és kikapcsolhatók." a külön külön felszerelt LED ennek nem felel meg, a dinamós viszont igen. Ezzel vigasztalódj, hogy akkor is kapsz csekket, ha megfelelően világít a lámpád :D. Most te voltál soron, legközelebb lehet akkor se büntet meg cserébe, ha nincs lámpád egyáltalán.


Miért kéne szégyenkeznie amúgy? Ez a hivatásuk.


Te meg ne biciklizz este :D

2013. ápr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!