Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrök! Nem érzitek úgy...

Rendőrök! Nem érzitek úgy néha mennyire szégyen az, hogy a büntetéseket kell kiszabnotok a bűnözők elfogása helyett?

Figyelt kérdés
A büntetéssel nincs probléma, mert sok a szabálytalankodó. De az mekkora gáz, hogy a bűnözők elfogásával, a kis utcákban, külső részeken élőkkel - főleg idősek - senki nem foglalkozik! Mégpedig azért nem, mert ott nem lehet büntetni, mert nincs kit és nincs forgalom!!!! Éjszak csak 5000 Ft-ra büntettek meg, mert gyengén világított a lámpám a biciklin. Ez eddig ok. De csak azért kaptam, hogy darabra meglegyek, amúgy nem kaptam volna. Ennyire erőltetni kell ezt? Szégyen

2013. ápr. 18. 15:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

Ismeretlen 5. hozzászóló.

A főnököm nem fog ilyet mondani, mert tudja, hogy akkor kap az arcára. 10 Pontot bármikor összeszedek 10 igazoltatólappal, és nem lehet hozzáfűznie semmit, én döntök, hogy mit mennyire, és mivel szankcionálom.

A legfőbb probléma szerintem az, hogy akkor fogok ittas vezetőt amikor szeretnék, vadászni sem kell rájuk.

Örülnék én annak, ha a legnagyobb problémám az 1-2 világítás nélküli kerékpáros lenne.

Ha már ennyire foglalkozunk a külföldi országokkal, akkor megtudja valaki mondani, hogy külföldön miért tudnak felelősségteljesen közlekedni, és a kerékpárt úgy felszerelni, hogy az megfeleljen a közlekedési szabályoknak?

A magyar ember úgy van vele, hogy leszarom. 2000Ft lenne maximum a védelemre költendő eszköz de leszarom. Úgysem engem fognak meg, ha meg megfognak, akkor előjövök a "miért nem a betörőket fogjátok meg" dumával, és majd jól beolvasok a szemét rendőrnek, mert ugye nekem van igazam, én tudom, hogy mivel kell foglalkoznia, és mivel nem. De a szemét még meg sem hallgatott, 5eFt bírságot írt, éhen halok, jajjj. (Tisztelet a kivételnek, legalább is nálunk már kezdik felfogni az emberek, hogy venni kell világítást.) Azért tanul a nép szép lassan, csak kell neki egy kis szankció, hogy felébredjen.


Ha tetszik, ha nem a rendőrség feladata sokrétű. Ki kell szűrni a szabálytalan közlekedőket, el kell fogni a körözött személyeket, meg kell előzni, vagy utána fel kell kutatni a bűncselekményeket, elkövetőit, bejelentésekre kell menni, és még nagyon sok más dolgot. Ezeknek összhangban kell lenni, és mindennel kell foglalkozni, mert ha elhanyagolsz valamit, akkor baj lesz.

Én is, a kollégáim is, és a főnökök is annak örülnének a legjobban, ha tényleg nem lehetne senkit megbüntetni, mert akkor betartják a szabályokat. Akkor az időnk jelentős részét a tényleges bűnüldözésre lehetne fordítani, és nem a sofőrt vakarni le a fáról, meg értesíteni a hozzátartozót.

2013. ápr. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%

Arról nem is beszélve, hogy megint kilyukadunk annál a csodálatos problémánál, hogy az egyenruhás állományt kivetítik az egész rendőrségre. Mert ugye ezt látja a kedves állampolgár, hát akkor biztos ebből is áll az egész szervezet.

Egyáltalán mit értünk (vagy mit ért a kérdező) bűnüldözés, meg "bűnözők elfogása" alatt? Mint általános cél? Mert az össztársadalmi érdek és tevékenység. Mint a bűncselekményt elkövetők elfogása? Az a bűnügyi állomány dolga, aki viszont nem az utcán van, ergó nem bírságcsekkeket osztogat. Kivétel ez alól a tettenérés, de az meg lutri. Hogy te pont akkor és pont ott legyél, ahol éppen bűncselekmény történik. 4-5 rendőr / váltás nem fog csodát tenni egy 50.000 lakost számláló megyei jogú városban (plusz a hozzátartozó kisebb települések). Most jöhetne valaki azzal, hogy de ha nem járőröznek, pl. a kis utcákban, akkor esélyük sincs tettenérni. Persze, ez így általában igaz is, csakhogy a bűncselekményeket nem mindig a kis utcákban követik el. Vagy az ittassan vezetőket nem tekintjük "igazi" bűnelkövetőknek? Mert ugye te mit látsz, mikor elmész egy rendőr mellett, aki épp egy autóst igazoltat? "Na, megint csak az autósokat b*szogatják?!" Az ugye fel se merül benned, hogy a járművet vezető ittas, netán a gépjármű körözött, stb. Ugyancsak ide tartozik, hogy a bűncselekmények jelentős része nem is kívülállók szeme előtt történik. Egy betörés során sem lehet feltétlen tettenérést produkálni, ha egyébként kívülálló számára semmi gyanús nem zajlik. Lehet, hogy egy perccel azelőtt haladt el a járőrkocsi, mielőtt a betörő kiugrott volna a kerítésen a cuccal. Most akkor felelősségre kell vonni a rendőrt, hogy biztos nem figyelt oda rendesen? Tettenérni valakit, főleg mondjuk betörőt, gépkocsi feltörőt, hatalmas szerencse kell hozzá. És ha a rendőr egyetlen csekket sem oszt ki az éjszaka során és egyetlen autóst se állít meg, az se garancia arra, hogy pont akkor ott legyen, ahol épp betőrnek.

Na nem ragozom tovább. Aki érti, érti, aki nem, az nem. :)

2013. ápr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
A rendőr is csak a mukáját végzi. Én tulajdonképpen sajnálom őket. Pár éve dolgoztam egy szórakozóhelyen bejött egy srác rendelt én pedig kivittem neki. Jó pár köröcske után összeveszett egy másik vendéggel a mikrofonon, és kést rántott. Jöttek a rendőrök ez a marha meg hadonászott azzal a vacakkal. A rendőrök mindent megtettek. Pedig simán csk karon kellett volna lőni és kész, de azt Ők nem tehetik... Minden jogot elvettek tőlük, én eldönhetem, hogy ki az akit nem szolgálok k, állmpolgárként az engem bántalmazót simán orrba vághatom- volt is rá példa.ez az önvédelem ugyebár-de ők már lassan csúnyán sem nézhetnek. Hidjétek el, Ők azt teszik amit parancsban kapnak.
2013. ápr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
31%

Bucsek!!!!!


"el kell fogni a körözött személyeket, meg kell előzni, vagy utána fel kell kutatni a bűncselekményeket, elkövetőit, bejelentésekre kell menni, " Nagyon vicces vagy!!!!


Bejelentésekre kell menni??? elkell fogni az elkövetöt??

Kérdezném hol voltatok akkor mikor a szomszédomhoz betörtek (dec 23 hajnali 1) Még bent volt a betörö senkinem volt ott (ügyvédi iroda) a riasztó kb fél órája (rendörégre bekötöt ) visitott felhivtam én is, és a társasházból vagy 5 en a rendöröket, de baszt-atok kijönni másnap (24 )reggel 10 kor még sehol nem volt a helyi rendörség holott kb 10 km re van a rendörség a háztól ,majd mikor felhivtuk a budapesti rendörséget hogy regnap hajnal óta basz-ik bárki is kijönni akkor miután a pesti rendörök megérkeztek azután kb 20 percre a helyiek is.????

Nem hiszem el hogy hajnal 1 töl másnap 10 ig senkit nem tudtak volna ki küldeni!


Vagy pl hol voltatok mikor agyonverték Fényes nappal pesten az öcsémet??? Ja fel kel kutatni a büncselekmények elkövetöit??? Tér figyelö kamera allat történt!!!! Majd 2 hét mulva jött a határozat mivel az elkövetö ki létte ismeretlen meg szüntetik a nyomozást!!! Ismeretlen ? amikor térfigyelö allat történt??? Csak azokat a kiba-szot felvételt kellet volna viszanézni ha már aki a monitor elött ül baszot rá hogy baj van?? És sorolhatnám!!!


Bezzeg mikor a bátyám este meg mert inni egy sört a z utcán ti egyböl ott teremtetek és szabálysértési ehárást inditotatok ellene mondván közterületen tilos alkoholt fogyasztani!!!! Akkor hol itt az igazság?? Legalább ha irsz ne véd a fajtádat , mert sza-rt se csináltok!!!


Kérdem én azt az embert aki miatt meghalt apucim (6 éve) azt mért nem kaptátok el?

Tudod gyerekoromba rendör akartam lenni felnéztem rátok, de ma már egy senkiházi csi-cska népség vagytok a szemembe akik leszar-ják ha valaki embert öl, bankot rabol, megver valakit, de ha valaki iszik egy sört, vagy ép elfelejt elemet venni a bicikli lámpába, vagy épp nem számit arra hogy sötétbe megy haza és nem visz magával lémpát, azt egyből meg büntetitek. JA És SZERETNÉK VÁLASZT A KÉRDÉSEIMRE!!!! 16 ÉVES FIÚ VAGYOK ÉS NEM NEM TUDOK HELYESEN IRNI és nem a helyesirás az amiböl majd meg kell élnem! ugy hogy kiba-szotul leszarom.

2013. ápr. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bucsek!


"A főnököm nem fog ilyet mondani, mert tudja, hogy akkor kap az arcára. 10 Pontot bármikor összeszedek 10 igazoltatólappal"


Még azt sem tudom elhinni, hogy van ilyen hely az országban. És mégis hogy kap a főnököd? Felnyomod? Elég ha nem teljesíted orrba-szájba szívatnak az ellenőrzésekkel. Azután dacolhatsz, mert se beosztás, se semmi csak a szívatás. Ráadásul így is semmibe van már nézve az egyenruhás a rendőrségen belül. Teljesen a földig tiporják és így legyél tökös legény kint az utcán. Főleg, hogy bárki kitalálhat akármit, egyből gyanúsított leszel.


Nálunk igenis az megy, hogy keményen bírságolni kell. Meg van határozva, hogy most bírság, közig vagy mintavételes ittas legyen - persze kerékpáros, mert gk. vezetőből 1 évig is várhatsz, mert nincs -. És ez szolgálatokra lebontva. Csak egy mintavétel több óra hossza!!!! Éjszak arra "vadászol" hogy találj egyet, addig meg egyes településrészeket szétlopnak!!!


Ahhoz, hogy meglegyen a limit mással sem tudsz foglalkozni. Nem fog egy rendőr sem az ismert bűncselekmények helyszíneinek környékén járőrözni, mert ott nincs bírság. Az ambícióval rendelkező rendőröknek persze ez rossz, mert nem erre esködött fel. De ezt kell tenni, nem tudsz mást. Külterületre meg tilos kimenni, ahol a bcs-k jelentős része történik!!


A legtöbb embernek nincs baja a bírságolással. Meg is értik, hogy kell, de ne a bcs-k megelőzésének rovására menjen már! Valamire való rendőr is ezt vallja.

2013. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Vagy pl hol voltatok mikor agyonverték Fényes nappal pesten az öcsémet??? Ja fel kel kutatni a büncselekmények elkövetöit???"


néhány rendőr nem tud 1 000 felé szakadni - bármennyire is akarod - Több utca van mint rendőr!


De ennyi erővel te miért nem voltál ott?


A rendőrök lehet akkor vittek be éppen valakit!!!

2013. ápr. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

14. válaszoló!

23-án pihenőnapos voltam, 24-én szolgálatban voltam 200m-re Budapesttől. A maradék 44999 rendőr nem tudom, hogy hol volt.

Mire válaszoljak még?

2013. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Bucsek!


Hiába, ő már eldöntötte, hogy utálja a rendőröket, mert egy semmirekellő hulladék az összes. Csak mert neki negatív tapasztalatai vannak. És hiába írsz bármit is, úgyis csak a mundért véded. Bár azt mondja, de igazából nem akar választ a kérdéseire, mert neki már megvannak a saját válaszai... ;)

2013. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 sni ***** válasza:
Szégyellném is magam, ha a bátyámmal együtt hagynám az öcsémet megverni! Biztos elkezdenék mást hibáztatni... azt hiszem a hivatalos eljárás ki lenne hagyva belőle, de hát van aki ehhez (hogy is írták?) csicska, hogy a saját családját megvédje...:)
2013. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!