Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Találkoztál már tisztességes...

Találkoztál már tisztességes és becsületes rendőrrel Magyarországon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 11:44
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
14%
Sertésnek maximálisan igaza van.
2013. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 Sertés ***** válasza:
14%

Kedves szolgálatban GYíKolgató szerv!

Anyukámat szádra ne vedd, max., ha sz.rik, látom előtört belőled az a kimagasló intelligencia, ami a testülethez juttatott.

Írtad: "parancsot teljesít", bár rendőr vagy, de talán tudod, hogy volt egy Nürnbergi-per nevű esemény, ahol sokan hivatkoztak erre. Nem jött be nekik... Ráadásul senki nem kényszeríttet oda, ha a lelkiismereted számára terhes parancsokat kapsz, nyugodtan kiléphetsz és mehetsz értékteremtő (bár fárasztó) munkát végezni is.

Írtad: "nem csak közlekedésiekből áll", erre én: „nem csak nyomozókból áll” remélem, fel tudod fogni, hogy az éremnek 2 oldala van. Bár gondolom ahhoz sem kell kimagasló géniusznak lenni, hogy belássuk, az átlagpolgár jobbára csak a közlekedési „fejőgépekkel” találkozik.

Személyes: sajnos évente 2-3 lopási ügyben szoktam bejárni feljelenteni, a jegyzőkönyv felvevő "Columbo" 1 ujjal gépel, és tőlem kérdezi, hogy j, vagy ly... Kb. tucatnyi ügy, de még sosem derítettek ki semmit! Volt eset, amit magam derítettem ki, bementem a kapitányhoz, aki mindent megígért, aztán a nyomozó csak nem akart kimenni a falubélijéhez, míg végül el nem évült...

Mint korábban céloztam rá voltak rendőr ismerőseim, akik –többek között a fentiek miatt- besokalltak, nem bírták idegileg a meghasonlást, amit az igazságérzetük és a hétköznapi rendőrlét közötti szakadék jelentett, (na ez az, amit te sosem fogsz érezni) így inkább mentek a versenyszférába. Igen, jól olvastad ODA, mert ők még oda is jók...

2013. máj. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
90%

Te Sertés, gyere ki velem szolgálatba. Máshogy nem tudom eloszlatni a gyerekek tévhiteit, csak úgy ha átélik.

Egyedül is bemegyek a cigánysorra, és rendet rakok, csak te azt sohasem látod, mert nem mersz odajönni. Te csak azt mered fröcsögni, amit hallasz, hogy Pistabá meg lett szondáztatva és büntetve.

Igen, mindkettő feladat, és még nagyon sok más is. Elég szomorú, de 1 évembe telt megtaníttatni és megértetni a cigányokkal, hogy szedjék fel a szemetet a házuk körül, és kaszálják a gazat. A szegénység nem egyenlő az igénytelenséggel. Most legalább nincs mocsok, és ők is megértették.

Na mindegy, ezek kicsi örömök. Ha látnád, hogy valójában egy közrendvédelmis járőr idejének mekkora része fordítódik a cigányokra, akkor nagyon meglepődnél.

Én nem félek senkitől, van pár Skizofrén meg pár bekattant cigány akivel elővigyázatos vagyok és nagy pszichológiai ismeret kell a hangnemhez, de nincs olyan akihez nem merek odamenni.

Fröcsöghetsz itt, meg parancsolgathatsz, hogy mit kell és mit nem kell csinálnia a rendőrnek, de fingod sincs, hogy miről szól a szakma.

farikcsaaa te meg menj már máshova rendőrt gyűlölni, unalmas a hülye dumád.

2013. máj. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
76%
Gyerekek, én nem tudom, mire jó ez a gyűlölködés. Biztosan van igazságtartalma azoknak a válaszoknak, amik csakis pejoratív felhanggal tudnak a rendőrökről nyilatkozni, de talán nem kellene általánosítani. A rendőrség - vesztére - kirakatszerv, állandóan a figyelem középpontjába kerül, és persze, ha jól végzi a munkáját, az a kutyát se érdekli, hiszen az nem HÍR. Javaslom mindamellett, hogy gondolkodjunk el, milyen lenne az élet zsaruk nélkül. Vagy egyáltalán lenne-e élet nélkülük. Nem biztos, hogy sokáig. Beláthatjuk, hogy szükség van rájuk. Ha valaki szerint ez csak szükséges rossz, lelke rajta, de ne várja el, hogy mindenki ossza a véleményét.
2013. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
84%
Igen, bár van egy mondás, "az vesse rám az első követ, aki....". Ebben az esetben a rendőrre gondolok, aki u.olyan ember, mint bárki más. Mondhatom azt is, aki nem dolgozik, nem is hibázik. Nekem életem során kb. tízszer volt rendőrrel közelebbről kapcsolatom. Mind annyiszor udvariasak voltak. Kb. a felében büntettek, jogosan. De úgy tudom, egy-egy helyszíni igazolásnál a szabálysértéseknek van egy tól-ig határa. Aki normálisan tud kommunikálni ilyen szituációban a rendőrrel, bár ő a dolgát végzi és büntethet, de elsősorban a segítőszándék áll közelebb hozzájuk. Engem szabálysértéseknél, mikor a csekket a kezembe adták persze el voltam keseredve. Aztán később, mikor társaságban beszélgettünk arról, hogy ki milyen büntetéseket kapott szabálysértésekért azt vettem észre, hogy hasonló eseteknél magasabb bírságot kaptak azok a férfiak, akik egyébként is beszólósak. Az eseteim másik felében meglepő, de segítséget kaptam. Éjszaka nem égett a bringám lámpája, igazoltattak. Gyalog kellett volna folytatnom az utat, de a rendőr a zseblámpájából kitekerte az ízzót és az első lámpámba betekerte. Vagy éjszaka volt egy jó sztorim! Az 50 cm3-es kismotorral mentünk haza egy koncentről a barátommal úgy, hogy én bringával, de a vállába kapaszkodtam, mert úgy gyorsabb volt. Háromszor állított meg ua. rendőrpáros kocsival, mindig figyelmeztettek, hogy nagyon veszélyes és ha negyedjére is meglátják, akkor büntetnek. Két sarokkal később kinn álltak a rendőrök, persze megint kapaszkodtam. Be is paráztunk, de nem lett gáz, mert a rendőrök kocsija leállt, nem tudták beindítani és mondták, ha betoljuk, akkor eltekintenek a büntetéstől. Végül is értünk vannak! Ha én bűnöző lennék, el tudom képzelni, hogy még támadnék is, mint ahogy a filmekben is lehet látni. Nem irigylem őket!
2013. máj. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó, a kismotoros sztori gondolatébresztő volt. Egyrészt emlékezetembe idézi fiatalságomat, amikor ugye "áldott jó gyerek" voltam. Elrulom, faterom nyomozótist volt, és hát ugye én azt hittem, valammivel többet megengedhetek mmagamnak, mint más. Másrészt, képzeld el a sztoridban szereplő rendőrt tizenév múlva, amikor nap mint nap azt látja, (mint esetedben is) hogy hiába szövegel, hiába figyelmeztet, az csak falra hányt borsó. Akkor bizony lehet, hogy könnyebben előkerül a csekkfüzet. Tehát végsősoron mi tesszük kiábrándulttá, frusztrálttá, aztán meg csodálkozunk, meg átkozódunk, ha mi is kapunk a frusztráltságából. Sőt, most, ha belegondolok, basszus, saját példámat látva biztos vagyok benne, hogy más rednőrcsemeték is hasonlóan gondolkodnak, mint annak idején én. Tehát a zsarunak otthon is meglsez a magánéleti problémája, ami ugyanúgy kihat a munkájára, mint bárki másnak.
2013. jún. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Bocsi, a gépem néha elfelejti, hogy tudok helyesen írni.
2013. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
58%
Én eddig csak ilyenekkel találkoztam.
2013. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Sertés ***** válasza:
3%

Látom, ettől néhányan magukra ismertek: :-D

"Igen, bár az tagadhatatlan, hogy a többség csak azért ment rendőrnek, mert másra nem alkalmas (a versenyszférához lusta és buta), ugyanakkor szereti magát „nagy” embernek érezni. Ráadásul a többségükben vannak gyerekkori sérelmek, megaláztatások, amik miatt „törleszteni” akar…"

2013. jún. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
60%
Eddig csak egyszer találkoztam gyökér rendőrrel, a többi zömmel normális volt, akadt egy-két jó fej is.
2013. júl. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!