Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért nézi tétlenül a rendőrsé...

Miért nézi tétlenül a rendőrség az autósokat zaklató, ablakon belihegő kéregetőket?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 16:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem a marson élek, de a szabály az szabály, nekem ne magyarázd meg, mert tanultam, ez nem közveszély okozás és a vonat alá rakott fa sem az. Sőt a kocsik között sétáló gyalogosok még ha balesetet okoznak sem lehet elítélni mondjuk közúti baleset okozásáért, mert a gyalogosok nem állnak a közúti közlekedési szabály hatálya alatt PONT Ezt mondja a ki a törvény, nem sokat tud tenni a rendőr sem elhiheted.

A munkáért meg okold a politikát. Sajnos így van, hogy nem adnak letőséget a hajléktalanoknak, illetve adnak, ott a lehetőség nekik az utcán meghallni. Kívánom, hogy akaratodon kívül soha ne kerüj ilyen helyzetbe, mert elég borzalams, mikor kisemmiznek és nincs hova menned, kirúgnak és egyik napról a másikra azt veszed észre, hogy állsz a utcán egy szál ruhában egy fillér nélkül, lakás nélkül, család nélkül. Ismerek ilyen embert.

Az a legnagyobb baj, hogy magyarországon ilyen egyáltalán megtörténhet a 21. században. Tudod?

2009. okt. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Aúgy a vonatos storidra a btk 185.&-ban találsz választ
2009. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Én azt mondtam, hogy RÉGEN, talán a 80-as évek végéig hívták őket közveszélyes munkakerülőknek. Most már sajnos nem.

Ami meg a munkalehetőségeket illeti, legalább alkalmi munkát, igenis lehet találni nemhogy Bp-n, de még falvakban is (idénymunkák, sírásás stb.) Ezek lusták ahhoz, hogy felálljanak az önsajnálatból, és elkezdjenek dolgozni, mert könnyebb zaklatni a becsületesen dolgozó embereket, mint keresni valami tisztességes lehetőséget. Azok hibája, hogy ott vannak, akik eltartják őket. Ha nem kapnának semmit, elmennének dolgozni!

2009. okt. 10. 08:57
 14/26 anonim ***** válasza:

Mondjuk alapvető pszihológiai rutinod lehetne, ha én kéregetnék és te ülnél egy fullos verdában én is belógnék az ablakodon ha belebámulsza pofámba, de ha morcosan rámnézel és még intesz is a kezeddel hogy el innen, biztos nem tolnám oda a valagam a sz@ros verdád mellé!!


Hogy lehet valaki ekkora puhány hogy még egy csövessel se bír el?

2009. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A maffiarendszerrel vitába szállnék ugyanis ez egy ostoba tévhit amit a MÉDIA terjeszt, azok az emberek akik kint állnak többnyire valóban azért vannak ott mert nincs miből megélniük!!

Persze vannak kissebb családi vállalkozások is ahol egy két család összeáll de ez mitől lenne maffia..


A rendőrök pedig azért nem bántják őket mert sokszor sok mindent látnak és megfigyelnek és olyankor is tudnak infokat adni amikor maga a sértett sem, ugyanez vonatkozik a prostikra is!!

Sok Sok balfék van akit prosti buktatott le!!

2009. okt. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem csak az autóban ülőket zaklatják ezek a kéregetők,hanem város szerte felénk legalább igy van.Itt erre a délvidéken Romániából jövő feketék,a zoknival molesztálnak.Ha netán elővennéd a pénztárcádát kikapnák a kezedből és elszaladnának.Szinte rád akaszkodnak,mint a tetü,s alig birod lerázni Őket,hogy nem veszel semmit,de akkor adj egy kenyérre valót.De az én tudomásom szerint legalább felént ez szabálysértés,és tesznek is ellene.Pláne a sétáló utcáról kisöpörték Őket,mert aki nem adott azt leköpték,ami megengedethetettlen.Valaha a régi rendőrkapitány még azt is megtette,hogy felpakolta és levitette Nagylakra és hazatoloncolták Romániába.Maffia van ,mert itt is látták már,hogy különböző helyekre lerakták a koldulót és jöttek begyűjteni a pénzt tőlük.A rendőrök meg nem igen akarnak velük foglalkozni,mert akkor dolgozni kell !
2009. okt. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
A pszichológiai rutinos kedves válaszolónak üzennék, hogy egy egyszerű extráktól mentes Skodával járok. Az ablak lehúzva, mert cigizek. Odajön a büdös, koszos tbc-s, többnyire nem is szól semmit, (lehet, hogy nem is tud magyarul?) csak bámul befelé kinyújtott tenyérrel és terjeszti a betegségeit- én ilyenkor vagy csak elhajtom, vagy ha nagyon felidegesít, rá is kiabálok, hogy hagyjon békén, erre az még mindig bámul befelé. Van, mikor rászólok, hogy én is kemény munkából tartom el magam, de ez mit sem ér, mert a mögöttem álló ad neki pénzt, hát akkor minek is fürödne meg, és keresne munkát?
2009. okt. 11. 07:43
 18/26 anonim ***** válasza:
0%

"mert a gyalogosok nem állnak a közúti közlekedési szabály hatálya alatt PONT"

Aha. Persze.

2009. okt. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

utolsónak, az aha persze kifejezésre.


Csak hogy elhidd, kerestem neked egy hiteles oldalt. Jól olvasd el, van benn egy erre vonatkozó, érdekes mondat.

[link]


De azért kiemelném ezt a másfél mondatot.

"A bűncselekményt csak olyan személy követheti el, aki a közúti közlekedési szabályok hatálya alatt áll. Nem tartoznak e körbe az utasok, gyalogosok, mivel a Btk. vonatkozó szabálya nem minősülnek közlekedési szabályoknak a gyalogosokra és utasokra vonatkozó rendelkezések. "

2009. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
93%

engem jobban zavarnak a kéregető részeg punkok meg a zaklató cigányok.

A hajléktalanokkal van a legkevesebb gondom.

2009. okt. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!