Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen a Polgárőrködés?...

Milyen a Polgárőrködés? Valóban kapnak rendes igazolványt és egyenruhát? Miből áll egy vizsga?

Figyelt kérdés
2013. jún. 8. 20:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én hivatalosan (még) polgárőr vagyok, de a munkám miatt inkább már csak papíron.


Én úgy tudom, hogy törekszenek az egységesítésre, de még mindig az "ahány egyesület, annyi szokás" az általános.


Igazolvány, úgy tudom, már van egységes, azt nem neked kell csinálni. Egyenruha még nincs. De ahol van, ott többnyire fekete gyakorló nadrág (vagy az OPSZ által ajánlott kék/?/), és valamilyen póló. Esetleg zubbony, kabát is. Ez igazából egyesület függő, hogy mennyit adnak a megjelenésükre. Láttam én már 3/4-es gatyát, papucsot viselő embert is "Polgárőrség" feliratú fényvisszaverő mellényben.


Egyébként egyenruhát, ismét csak úgy tudom, azt a sötétkéket akarják, ami most terjed el általánosan a rendvédelmi szerveknél (rendőrség, tűzoltóság, BV). Bár véleményem szerint ehhez a tagságot kicsi gatyába kéne rázni, szerintem sok a nem odavaló.


Vizsga, megint csak tudomásom szerint, már egységes van. Van két könyv, amelyek alapján le kell tenni egy alapismereti vizsgát. Hogy próbaidő van-e, az szerintem megint csak egyesületfüggő. Nálunk 6 hónap, ez az egyesület alapszabályzatában van rögzítve, meg hogy mivel jár a próbaidő.


Hogy mennyi a kötelező/elvárt szolgálat, megint csak egyesületfüggő. Nyilván íratlan elvárás, hogy ha már belépsz, akkor vállald is a tagsággal járó kötelezettségeket, és ne csak azért legyél polgárőr, hogy vagánykodhass éjszaka az utcán. Egyébként qrvára nem menő szerinte, az ilyenek csak lejáratják az egész mozgalmat. Ami szvsz. elég vékony jégen táncol, tekintve, hogy hivatalosan nem állami szerv, mégis egyfajta rendvédelmi szerepet játszik, és elég szoros kapcsolatok fűzik az állami szervekhez. Tehát ugye, ha valami jóképességű polgárőr egyenruhában elkezdi játszani a faszagyereket az út szélén (vannak ilyenek!), akkor inkább tekintik mondjuk a rendőrség "csicskáinak" (olvastam már ilyen véleményt), mint az állampolgárok által, az állampolgárok érdekében létrehozott szervezetnek.


Most ennyi jutott eszembe...

2013. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A rendőrség "csicskáit" én írtam a lentebbi kérdésnél, elég vicces tud lenni mikor eljátsszák, hogy "kisrendőrök". Ugyan ez a közterületesekre.
2013. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Én is polgár vagyok a vizsga nem nagy dolog ilyen apró jogi dolgok vannak benne, hogy mik a hatáskörök meg ilyesmi
2013. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem lenne hogy például rendőrségi akcióban is részt vehetnek vagy ez nem az ő feladatuk????Azt olvastam hogy a vizsga rögtön az elhangzottak után történik...Ebből mennyi igaz pontosan????
2013. jún. 11. 14:14
 15/18 anonim válasza:
a rendőri feladatokban max ha baleset van segítetek az autósokat elterelni de pl rablók tolvajok elkapásában nem segíthettek max ha láttok valami nem oda való tevékenységet akkor hívjátok a rendőröket
2013. jún. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 magasember válasza:

kedves kérdező!

mindössze annyi a polgárőrvizsga, hogy végighallgatsz egy előadást a jogokról és a BT ből, majd kapsz egy tesztlapot ahol 3 lehetséges válasz közül beírod a helyeset amit a vizsgabiztos megmond kb. mivel sajna sok településnél 30as IQjú embereket is fölvehetnek. alapvetően a szolgálat abból áll hogy a polgárőrség helyi vezetője beoszt a pároddal bizonyos éjszakákra ilyenkor autóval el kell foglalnotopk az őrhelyet gyanús járművek rendszámát figyelni, óránként járőrözni egyet-egyet. vész esetén a körzeti rendőrnek szólni kell, de az új jogos védelem törvény keretein belül,eljárhatsz tetlegesség esetén. a településed megpályáz egyenruhákat amiket megkapsz örökbe ingyen ebbe egy jó minőségű kabát ,láthatósági mellény póló és sapka tartozik általában. Idén januártól új igazolványokat készítenek amit az okmányirodában igényelt fényképes lap saját településed önkormányzati hivatalba történő leadása után kapsz meg.

rendezvényekkor esetleg vész esetén kötelezettségek vannak,ilyenek pl.rendezvényeken rendfenntartás közmunka forgalomirányítás.

remélem tudtam segíteni! :)

2013. jún. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Amíg városlakó voltam, a lakótelepünk védelme érdekében beléptem a polgárőrségbe. Vidékre költözve azt tapasztaltam, hogy a köznép utálja őket, úgyhogy inkább hagytam a fenébe.
2013. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Gábor_000 válasza:
Vizsga nincs, de a jogaidról kapsz felvilágosítást. Igazolványt kapsz és mellényt. Kiegészítő dolgokat neked kell megvenni. A járőrözések jók, de nem mindig van esemény. A nyár eseménydúsabb a fiatalok miatt.
2013. júl. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!