Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki akar manapság rendőr...

Ki akar manapság rendőr lenni, ha a nyugdíja veszélyben forog?

Figyelt kérdés

Valamikor olvastam, hogy megvonják a régi kommunizmusban feladatát ellátó rendőr, rendfenntartó nyugdíját. Persze, most örül a sok "nagyon mély magyar", hogy ezaz most megkapták, de ez akkor is "butaság"...

Gondoljatok bele, ez olyan ostobaság, mintha majd 40-50 év után, attól aki most rendőr, megvonják a nyugdíját, mert másik oldal volt akkor hatalmon, mikor ő végezte feladatát...



#rendőr #kommunizmus #nyugdíj #rendfenntartó #várom a mélymagyaroat...
2013. júl. 1. 19:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

A vamzerek akarnak, rendőrök és bármi más rendfenntartó szerv kötelekében dolgozni.

21/F

2013. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

"Valamikor olvastam"


Olvasgass még inkább.

2013. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez főleg az '56-os ténykedésekre vonatkozik illetve az azt követő időszakra. Továbbá nem szerencsés összekeverni azt a kort a jelennel. A kormányváltások nem jelentenek rendszer váltást. A mostani rendőrök nem vernek halálra embereket az utcán. Nem lőnek éles fegyverrel a tömegbe. (csak gumilövedékkel fejmagasságban...)
2013. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"(csak gumilövedékkel fejmagasságban...)"


Ja akko jovan akko! Meg jo, hogy ilyen batrak, hogy simaszkban, azonositoszam nelkül tettek ezt!

2013. júl. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy a rendszerváltás nem ugyan az, mint a kormányváltás, de ez akkor is abszurdum.

"A mostani rendőrök nem vernek halálra embereket az utcán."

1. Akkor sem mindegyik rendőr tette ezt.

2. Ennyi erővel miért nem keresik meg azokat a "civileket" akik amint megláttak valakin bármiféle rendőrre "utaló" jellegzetességet, összeverték, megölték, brutális módon meglincselték, fára akasztották, stb.? Néhányan akik ilyen halált haltak, nem is voltak rendőrök...

2013. júl. 1. 20:38
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell 40-50 évet várni. A fidesz már megcsinálta most is a jelenlegi nyugdíjas rendőrökkel, tűzoltókkal, bányászokkal, mentősökkel. Eltörölte a nyugdíjat és adóztatott életjáradékért otthon maradhatsz, vagy dolgozhatsz 57 éves korodig.

Én is aláírtam a 25 év tényleges szolgálatot, aztán a fejem felett döntenek jogtalanul. Itt semmi sem szent.

2013. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Bucsek ön ávós.
2013. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A 25 éves munkaviszony egy vicc volt. Sajnálatos hogy nem mehetsz nyugdíjba 45 évesen. Ja várj nem sajnálom másnak annyit kell dolgoznia mint ahány évesen ti elmentetek nyugdíjba. Vicc...

A kérdezőnek is reagálnék.

A civileket felelősségre vonták ha elkapták őket, az államhatalmat képviselők ellenben kitüntetést és emelt nyugdíjat kaptak ugyanezért. Most vérlázító módon elvennék tőlük. Nem mindegyik rendőr tette és nem is mindegyiküktől veszik el a nyugdíjat. Sőt egyiktől se veszik el... Biszku is még mindig hatalmas összeget tesz zsebre pedig ő aztán végképp nem érdemelné meg. De ahogy egy korábbi válaszoló mondta olvasgass még utána a témának. Nem gond ha kérdéseket teszel fel de előtte próbálj meg utánajárni a dolognak és csak azután véleményt kialakítani. Félinformáció után kijelented, hogy ezt vagy azt nem szabad. De igenis szabad. Sőt kell. Németországban se nagyon kapnak emelt nyugdíjat SS tisztek. (igaz nem is él már egy se, de nem is kapnának)

2013. júl. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Még mindig itt tartunk ezek szerint. Nem érdekel semelyik rendvédelmi dolgozót és még nagyon sok másét a te véleményed. A korkedvezményes nyugdíj egy megállapodás volt az állammal, amiért jogokat vettek el. Egy megállapodást pedig nem lehet felrúgni, a visszamenőleges törvényhozás pedig alkotmányellenes, és európai jog ellenes.

Nem is próbálom elmagyarázni, mert meg sem akarjátok érteni. Remélem most mindenki boldog, és mindenki érzi, hogy fellendült a gazdaság a korengedményes nyugdíj eltörlésével.

Szerintem annak nem kellene örülni, ha másnak rossz. A választás joga pedig mindenkinek megvolt, hogy rendvédelmi dolgozó lesz, vagy civil szférában helyezkedik el. Szóval aki eddig irigyelte, annak is meg volt a lehetőség.

2013. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem az ÉN véleményem hanem a lakosság jelentős részének a véleménye. Továbbá nem irigység hanem felháborodás a mozgatórugója. Nem mindenki olyan 'tehetséges' hogy megfeleljen a kőkemény rendőri tűzoltói elvárásoknak. Én speciel inkább a nevem előtagjáért teperek évekig kőkemény tanulással, ennek ellenére a pofám leszakadna, hogy tanulatlan emberek ilyen csekély idő után elmehetnének nyugdíjba. Aki pusztán ezért választ hivatást az nem biztos hogy lelkiismeretes rendőr. Hivatástudatként az szerepel hogy csak 25 évet kell dolgoznia, Isten ments egy ilyen rendőrtől. "Szolgálunk és kivárunk." Persze a ti problémátok is érthető mert elestetek egy ordítóan nagy lehetőségtől. :D Hát ez van, amíg a lakosság 95%-ának folyamatosan emelték a korhatárt ti élvezkedtetek, itt lett vége a Kánaánnak. Üdv Magyarországban ahol az embereknek szar. Legyen az rendőr, tűzoltó, autószerelő vagy bármi más.
2013. júl. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!