Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki akar manapság rendőr...

Ki akar manapság rendőr lenni, ha a nyugdíja veszélyben forog?

Figyelt kérdés

Valamikor olvastam, hogy megvonják a régi kommunizmusban feladatát ellátó rendőr, rendfenntartó nyugdíját. Persze, most örül a sok "nagyon mély magyar", hogy ezaz most megkapták, de ez akkor is "butaság"...

Gondoljatok bele, ez olyan ostobaság, mintha majd 40-50 év után, attól aki most rendőr, megvonják a nyugdíját, mert másik oldal volt akkor hatalmon, mikor ő végezte feladatát...



#rendőr #kommunizmus #nyugdíj #rendfenntartó #várom a mélymagyaroat...
2013. júl. 1. 19:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Még mindig csak véleményt írsz, meg elvárásokat.

Mondom, hogy nem értitek a lényeget.

A lényeg az, hogy mindezt alkotmányellenesen hozták meg. Azzal semmi baj nem lenne, ha azt mondanák, hogy oké mostantól ez lesz, és aki szeretne tűzoltó lenni, az ezt kell hogy vállalja. Meg az is törvénytelen, hogy a már megszerzett nyugdíj státuszt egy tollvonással elvették.

Tudom én, hogy nagyon sok embernek hasonló a véleménye. De ha valakinek a véleménye egyezik egy alkotmány és emberi jog ellenes törvénnyel ott szerintem baj van.


Ez olyan, mintha neked azt mondanák 66 éves korodban, hogy bocsi, de holnaptól nem vagy nyugdíjas, vissza minden kedvezmény, megadóztatunk, és bármikor behívható vagy újra dolgozni.

Vagy mondhatnám azt is, hogy most azt hiszed, hogy 62 évesen elmehetsz nyugdíjba, majd holnap azt mondanák, hogy nem, életed végéig dolgoznod kell. Telefont, laptopot, internetet nem használhatsz a munkahelyeden. Túlórára köteles vagy menni, amelyet nem fizetnek ki. Mindig elérhető kell, hogy legyél. Vállalnod kell, hogy elraknak a családod mellől egy másik településre. (Homokzsákpakolás, vezényelt akciók, más rendőri szervnek segítség, képzések) éjszaka is berángatnak stb.

2013. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 sni ***** válasza:
tanulatlan, ez jó! :) múltkor láttam a Zöld Pardon előtt a nevük kétbetűs előtagjáért küzdő jövő reménységeit! :) Vége lesz az országnak! A nyugdíj meg nem érdekel, mire odakerülök, lesz más lehetőségem, nem kell az állami eltartás!
2013. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, mintha neked azt mondanák 66 éves korodban, hogy bocsi, de holnaptól nem vagy nyugdíjas, vissza minden kedvezmény, megadóztatunk, és bármikor behívható vagy újra dolgozni.

Vagy mondhatnám azt is, hogy most azt hiszed, hogy 62 évesen elmehetsz nyugdíjba, majd holnap azt mondanák, hogy nem, életed végéig dolgoznod kell."


Az idézet első bekezdéséhez annyit fűznék hozzá, hogy ennek pont az ellenkezőjére láthattunk példát a bírák elzavarásánál.

A második bekezdéshez pedig azt mondanám, hogy pár országban már olyan magas a korhatár, hogy szó szerint életük végéig dolgozni kell. 40 év múlva meg ki tudja mi lesz. Igazából nem is foglalkozok a nyugdíjjal. Fú beteg is lenne ha már a 60-as éveimre készülnék.


Igazából pont a vélemény az ami számít. A jog meg az alkotmányosság e szerint alakul. A bírák elküldését is jogellenesnek nevezték aztán mégis megtörtént. Együtt érzek veletek mert szar dolog lehet ha kihúzzák az ember alól a biztos talajt de másrészt egyszerűen nem lehet 15-20 év előnyt adni egyik hivatás űzőjének sem. Az legalább elismerésre vall, hogy nem azt hozod fel, hogy mit tud kezdeni egy 50 éves rendőr az utcákon.



A Zöld Pardonhoz meg... Azt se tudom mi az. Egy képet láttam róla, ebből azt szűrtem le, hogy valami full igénytelen pesti koncerthely. Meg mintha beakarták volna zárni. Nem vagyok képben... Nem vagyok pesti.

Igenis tanulatlanok. Rendőrrel ugyan még nem társalogtam, de úgy hiszem van alapja a megítélésüknek. Tűzoltó ismerősünk viszont van és úgy ahogy ismerjük a városi állomány egy részét. Hát na. Tisztelet a kivételnek de kétlem hogy a bevetések során kapott oxigén hiány okozta náluk a szellemi képességek romlását.

A tanulatlan erős jelző volt. Pusztán arra akartam utalni, hogy bármilyen teljesítmény nélkül kapnak ekkora jutalmat. Dolgoztam már együtt 60 éves kőművesekkel. És valahogy mindig az ugrik be, hogy nekik meg kell fogni a malteres vödröt ilyen korban is. A rendőr meg 15 évvel hamarabb már a lábát lógatja...

2013. júl. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 sni ***** válasza:
bármikor folytathatunk kötetlen eszmecserét, szigorúan alkoholmentesen! A kőművesekről mindig az ugrik be, hogy apám is az, és amikor nem szolgálatban vagyok, megyek segíteni neki, hogy könnyebb legyen! Na de: 1. Felszerelésnél szerződést kötöttünk az állammal, amit az egyoldalúan módosított! 2. Ennek ellenére nem érdekel, mert addig csinálom, ameddig a hivatásomnak érzem úgy, hogy hasznos dolgot csinálok! 3. Ha már ez nem lesz meg, mindig van B terv előkészítve! mikor beszélgetünk? :) nem vagyok oxigénhiányos!
2013. júl. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az alkoholmentes eszmecserét nos nem tudom miért hoztad fel. Mármint nem az alkoholmentesség a kérdés tárgya hanem maga az eszmecsere. Az egyoldalú szerződésmódosításokra a legjobb példa a bankrendszer. Ott picit több embernél játszották el és senki egy büdös szót sem szólt az emberek érdekében. Örülök, hogy nem vagy oxigénhiányos :D Nem is általánosítani akartam, írtam is hogy az állomány nagy részét ismerem csak nem az egészet. Apukádnál egy dolog jutott eszembe a régi rendszer szerint majdnem egyszerre mehettetek volna nyugdíjba, na az azért lássuk be elég fura helyzet.
2013. júl. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az ellen biztos nincs kifogásod,hogy náci vadászok vannak csak azért mert azok az emberek 70 éve a "másik oldal volt akkor hatalmon, mikor ő végezte feladatát..."
2013. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!