Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakit feljelentenek...

Ha valakit feljelentenek drogozásért, mi az intézkedés menete? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval valaki csak úgy, mindenféle bizonyíték nélkül bemegy a rendőrségre, kötsögségből feljelenteni a másikat, akkor hogy zajlik a dolog?

1. Kijönnek házhoz elbeszélgetni? Vagy már alapból bírói végzéssel jelennek meg házkutatni?

2. Az ilyen "hallottam..." sztorikat elhiszik egyáltalán, vagy tartanak tőle, hogy beletörhet a bicskájuk?

3. Ha nincs adott személy ellen semmi terhelő bizonyíték, még csak megalapozott gyanú sem, elviszik vizelet- és/vagy vérvizsgálatra?

4. Ha a teszt negatív lesz, a vádlott visszajelentheti a feljelentőt rágalmazásért és becsületsértésért?

5. Mi van előbb - házkutatás vagy drogteszt?

6. Ha adott személy évekkel ezelőtt kipróbálta a kábítószert (kamaszkor, kíváncsiság), és egy ismeretlentől kapta a cuccot, akiről személyleírást is csak 5-6 évvel ezelőttit tud adni, lesz valami a dologból?


2013. júl. 7. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
remélem nem te akarsz feljelenteni valakit emiatt... egyébként ezek elévülő bűncselekmények, nem tudom hány év, de 5 év után szerintem már nem foglalkoznak vele. amúgy nem tudom, mennyire vesznek komolyan egy ilyen bejelentést, gyanítom, hogy ha nem adsz bizonyítékot nekik, akkor nem nagyon.
2013. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, engem akarnak feljelenteni... :D
2013. júl. 8. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:

ja:D

használsz még valamilyen szert? mert ha csak egyszeri kipróbálás volt 5 éve, akkor azt már a jóisten se bizonyítja rád :D és ki is röhögnék, ha bemenne ezzel a rendőrségre, már csak azért is mert elévült. no para

de ha ki akarsz cseszni a fa.szfejjel, akkor várd meg míg megpróbál feljelenteni, aztán perelheted szerintem becsületsértésért, ha akarsz ezzel foglalkozni. :D

amúgy gondolj arra, hogy hány emberről tudjuk teljesen nyilvánvalóan hogy drogoznak (pl hírességek) és ellenük se tesz a rendőrség semmit csak ennyi miatt

2013. júl. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából még mindig fogyasztom, ezért parázok kicsit. Van egy nő, akinek életcélja kiszúrni mindenkivel a környezetében, kedvenc hobbija a másik hátbaszúrása. Egy tanfolyamra jártunk, és azzal búcsúzott, hogy mindenkinek keresztbe fog tenni...

Ezt az 5 éves dolgot csak azért kérdeztem, hogy mi van akkor, ha azt mondom a rendőrnek, hogy valamikor kipróbáltam... Végülis őszinte voltam, és hátha nem zaklat utána. Múltkor haveromékhoz bedörömbölt 4-5 cigánygyerek, fenyegetéseket kiabáltak be az ablakon, meg mittudomén; később az anyukája elment a rendőrségre, ahol közölték vele, hogy már nem tudnak mit tenni, mert a történéskor kellett volna szólni. Magyarul, ha kihívtad volna őket, de addig a gyökerek elfutottak volna, már nem lett volna intézkedés... Na, ez megnyugtatott valamennyire.

Nem értem egyébként, miért célja valakinek kibabrálni a másikkal... Senkinek sem ártok magamon kívül, nem lopok, nem ölök, csak szeretem a Joe-t. Sosem fogom felfogni, hogy mi értelme a másik hátbaszúrásának, főleg, ha az már a másik szabadságát is veszélyezteti, de hát vannak ilyen emberek... Köszi a választ. :D

2013. júl. 10. 16:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként én nem jelenteném vissza, gyakorlatilag sosem bántottam ezt a nőt. Neki ilyen kényszerképzetei vannak, hogy őt mindenki cseszegeti, de hát nem is csoda, mikor olyan pletykás, hogy le a kalappal... Én nem akarnék a dologból ügyet, nekem nem éri meg egy ilyen nyomorék miatt bíróságra járni.
2013. júl. 10. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:

egyébként a rendőrség vizeletminta adására nem kötelezhet, csak önkéntesen teheted meg, vérminta adására kötelezhetnek, de az csak azt mutatja ki, ha pár órán belül fogyasztottál (drogtól függ, THC esetén pl asszem 6 óra kb)

szerintem annyi történne maximum, hogy kijönnek, dumálnak veled kicsit, és ha nem fetreng 10 belőtt junkie a lakásodban, akkor hazamennek :DD

de ha komoly a veszély, akkor lépj kapcsolatba ügyvéddel, ő tudni fogja mi a szabályos eljárás a rendőrség részéről ilyen esetben

2013. júl. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy megtörtént esetet mesélek ismerősöm mesélte a falujukban a diszkó melett volt egy boltos.Az utcában rengeteg drogos zülött nép járt a diszkó végett a templom kapualjban szekxeltek,a drogos csapat csak szólt a fiatal tizenéves dílernek és 5 perc múlva már hozta a drogot a lakásról amit elosztottak 5 felé aztán felszívták az orrukba,.Egyik szomszédhoz az egyik estem még be is ment azt lefeküdt aludni de nem ez a lényeg.Szóval ennél a diszkónál körül tele volt ilyen drogos zacskokkal és a boltos ezt az egészet már nagyon unta és bement a rendőrségre a zacskokkal.A következő történt „Maga itt semmit nem látott semmit nem talált”választ kapta.Roszabb esetben előfordulhat hogy a feljelentő nyugodt békés napjai is véget érnek,sok dologban benne van a rendőrség keze is és akik keményen benne vannak azok bizony csengetnek pénzben ahol kell.Végül be lett zárva a diszkó mert a falu aláírásba kezdett és végül a közösség nyomására zárták be,és ezek az elemek el is tüntek.Ha benned van kimutatják de ha van rá kellő indok egy házkutatás és hogy internetet telefont több évig lehallgatják arra is lehet számítani ha úgy érzik hogy hasznukra lehet sőt még a közeli rokonokét is.Ha tudomásukra jut ilyesmi és érdekük lépni ott nem fognak kímélni hogy ezt meg azt nem fogják egy drogos kis senkiként tekintenek rád és a boldogulásukat nézik ők is bíró meg mindenki ugyan így,senkije semmi nem vagy neki egy vad idegen valaki.Az elvonó kúrán sem érdekli az illetékeseket ott is millió vad idegen megfordul megvan nekik is az orvosoknak a maguk baja magának kereste dögöljön meg.



A drogos haveroknak amúgy egy célja van hogy függővé tegyenek először ingyen van a cucc próbáld ki ezt propáld ki azt így megy ez,ezek mind sunyi kis számító tetvek.Meg aki ilyen szintetikus cuccokat felszív ezeket zugvegyészek csinálták a legtöbbnek az alap kémiai tudás hiányzik.Pl egy kis kénsav sósav és eyébb inyecségek marad vissza amit felszívsz az orrodba vagy a hibás eljárásából valami mérgező.Ha látnád hogy készül a kokain nem szipkáznál ilyesmit Benzin,kénsav,sósav, meg hasonló inyecségek és feldobja Pl lidokainnal nem is érzed ha gáz van meg hasonlók sokszor nem véletlen adja hozzá mert tudja, és egyszer csak vérezni kezd az orrod.Szerintem egy két ilyen zugvegyész megvillantaná a szakértelmét az életbe nem nyúlnál hozzá ha látnád a folyamatoknál milyen hülyeségeket csinál egy kis apróság elég a folyamatban amiről nem tud.Vagy egyszerűen költséges nagy az anyagveszteség és nem érdemes megtisztítani.A sulinkban is volt egy rendszeresen füvező srác és azt mondta „én már úgy nem emlékszem a dolgokra” szívhatja egy életen át mert élete végéig úgy marad.Egyszer vitt bele egyik ismerősöm egy füves cigiig aztán ajánlotta a kokót,utólag örülök hogy nem mentem bele ki tudja ki készítette meg mivel hígították már az előállításnál ki tudja mi maradt vissza.Piás,narkós közösséget embereket mind el kell kerülni akik meg árulják kínálják mind sunyi kis számító szemétládák.

2013. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Volt egy műsör régen, itt nem kell közvetlen fogyasztás röhögve hetekre visszamenően kilehet mutatni bizonyos dolgokat egyszeri fogyasztás esetén is.Itt hogy kesztyűs kézzel bánnak az emberrel meg hogy mit nem tehet meg a hatóság feltételezni hogy hülyék ez valami iszonyú naivság.Szőrből meg hónapokra visszamenően,és ha vért vizelet mintát kérnek mit mondasz ehhez nincs joguk,majd még keményebb büntetést kapsz.Aki meg rendszeresen fogyasztó röhögve kimutatják ezeket a dolgokat.Nem működött együtt nem 1 hónap 3 és elzárva egy őrzött intézményen roszabbik esetben még roszabb esetben pár év kijózanító börtön.És nem azért mert drogot fogyasztottál hanem jött hozzá pár bűncselekmény pl bűnrészesség,hamis tanuzás, meg hasonló dolgok,hidd el értik a jogot és kitalálják nincs az hogy te mit akarsz meg mit nem.Egy jó drága ügyvédet mindjárt jogi tanácsért fel is lehet kérni ha egyszer bevisznek beidéznek a kijelölt ügyvéd lehet bábügyvéd de nem is érdekli veled mi lesz . Mellesleg ha neked lesz később bajod már nem úgy fognak kezelni.Ezek a jogi ügyek meg sok pénzbe kerülnek aki nem tudja megfizetni befolyásos ismerős sincs azt bábként rángatják példát statuálnak rajta.
2013. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!