Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrök megbilincselnek...

Ha a rendőrök megbilincselnek valakit tiltja valami, hogy levegyék róla a bilincset még ott a helyszínen?

Figyelt kérdés

Volt egy videó ,hogy a kutya gazdáját megbilincselték, mire a kutya a gazdája védelmében a rendőrökre támad, mire azok lelőtték.


Sokan írták,hogy a rendőrök levehették volna a gazdájáról a bilincset,hogy csináljon valamit a kutyával.

Ez Amerikában történt, de én úgy gondolom,hogy erre nincs esély, mert mégis ki olyan naiv,hogy leveszi róla a bilincset,aztán meg az ember előránt egy pisztolyt és lelövi a zsarukat, vagy bármi...

Tiltja valami azt,hogy a rendőr még a helyszínen levegye az őrizetbe vett személyről a bilincset, vagy saját meglátása szerint döntheti el?(pl. egy ilyen esetben)

Akár Magyarországon,akár Amerikában.


2013. júl. 8. 13:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
a rendőr még a helyszínen levegye az őrizetbe vett személyről a bilincset,Akkor minek tette rá??Tehát,ráteszi-leveszi,mi ebben a logika??
2013. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Jaj...PÉLDÁUL: Ha a megbilincselt személy kutyája támadni próbál és csak a gazdája csillapithatja akkor le vehetik e róla a bilincseh,hogy csillapítsa a kutyát.
2013. júl. 8. 14:07
 3/18 perfectlie ***** válasza:
100%

Miért ne vehetné le???

Sokszor előfordul,hogy az intézkedések biztonsága miatt tesznek fel bilincset,bár igaz,hogy általában ha felrakják már nem veszik le de nem tiltja semmi.

A videón amit te láttál pedig azért bilincselték meg,mert videózott egy rendőrségi elfogást.Na ez pont az az eset,ami után levennék/vehetnék a bilincset:Letörlik a videót a telefonról,írnak egy jegyzőkönyvet,adatot vesznek fel és elengedik.

2013. júl. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor a kutya várjon a támadással, míg a bilincset le nem szedik, hogy utána meg lehessen nyugtatni?

Nem láttam a videót, de szerintem erre nem volt idő, ha rendesen be van tanítva, akkor elég lenne csupán rászólni a kutyára.

2013. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ebben az esetben lett volna rá idő szerintem, de máshogy történt.

Először megnyugodott a kutya mikor a gazdája rá szólt és akkor kellett volna levenni a bilincset,ehelyett a rendőr megpróbálta felvenni a kutya pórázát az meg támadott.

Hülye volt a gazdája is meg a rendőr is.

2013. júl. 8. 14:23
 6/18 anonim ***** válasza:
Az olyanokat akiket lekűdenek a földre, bilincselnek, annak oka van, nem azért teszik mert mutatós. A kuty pedig veszélyforrás.
2013. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem küldték le a földre, és hagyta hogy megbilincseljék, már mikor elindult felé a két rendőr akkor berakta a kutyát a kocsijába és tartotta hátra a kezét, a kutya pedig kiugrott az ablakon "Cop Kill Dog"-ra rákeresel youtubeon szerintem megtalálod ha kíváncis vagy rá.

Egyébként én is lelőttem volna a kutyát ha rám támad -bár én nem nyúltam volna a pórázáért.

2013. júl. 8. 14:30
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Tudod mennyi idő egy bilincset levenni? Elő kell venni a kulcsot, kinyitni mindkét oldalát. Ezt akár, hogy is nézem minimum 10 másodperc, és ez lett volna a leghülyébb ötlet. Aki meg van bilincselve, arról nem fogják levenni.

Akit előállítanak az ne nyugtatgasson senkit, előtte kellett volna gondolkozni a csávónak, mikor elkezdte őket provokálni a kamerával, meg a kutyasétáltatással lezárt területen.

2013. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Elég egy oldalról is levenni a bilincset, de tényleg mindegy, ez volt a megfelelő eljárás,hogy lelőtte a kutyát.
2013. júl. 8. 15:13
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha valakit érdekelne itt a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=WDBZr4ie2AE


Szerintem nincsen meghatározva, hogy mikor veheti le a rendőr a bilincset, de ahogyan már írták előkeresgetni a kulcsot, kinyitni annyi idő alatt simán elkapja a kutya.


Én azokat az embereket nem értem akik szidták itt a rendőrt, mert ha rám támadna a kutya én is inkább lelőném minthogy szétharapdáljon. De akik szitkozódnak annak kíváncsi lennék, hogy mit tenne ha fegyver van nála és közben rá támad egy szép nagy kutya.


Talán annyit tehetett volna még a rendőr, hogy amikor a kutya vergődik fejbe lövi, hogy ne szenvedjen.

2013. júl. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!