Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha rám támad egy veszett...

Ha rám támad egy veszett kóborkutya és én védekezés közben megölöm, akkor azt jelentenem kell a rendőrségen? Mi a legjobb védekezés ha ránk támad egy kóborkutya?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat járok futni és többször találkoztam már kóborkutyákkal. Még eddig nem volt gond, de ha rám támadna egy, akkor az gondolom jogos önvédelemnek számít ha védekezés közben megölöm. Félre értés ne essék, állat barát vagyok, kutyámmal járok futni is, de ha véletlen úgy adódik, hogy rám támad és megölöm a kóborkutyát akkor jelentem a rendőrségen és le is zárult az ügy vagy mit csinálna ilyen esetben a rendőrség? Remélem soha, de soha nem kerül sor ilyenre mert nem tudnék ártani még a légynek se, de őszintén szólva félek ezektől a vadkutyáktól. Egyszer már követtek minket, de akkor nem volt semmi probléma, de félek, hogy legközelebb vagy valamikor már ránk is támadnak.

2013. júl. 12. 10:35
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A futást/kocogást csak azért nem fogom abba hagyni mert félek a kutyáktól. A városban meg nem szeretek futni a forgalom miatt. Ahol tudnék futni az meg tőlem nagyon messze van ami a napi rutinba nem fér már bele.
2013. júl. 12. 10:38
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes,hogy egyből az ölést tartod szem előtt.

A legegyszerűbb a paprika spré, ha odajön lefújod, azt sem tart több időbe elővenni mint egy kést...sőt ezek a gáz meg paprika sprék még a kóbor "svájci" polgárok ellen is jók.

2013. júl. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Egyszer nekem is támadtak már kutyák, de üvöltve nekik rohantam belerúgtam párat mindkettőbe és aztán nyüszítve elkotródtak.


Amúgy általában a kóborkutyák nem támadnak meg, mert a kutyák csak területvédéskor támadnak. Ha meg elkóborol valahova egy kutya a területén kívülre, akkor az idegen környék neki, ott inkább kerülni szokta a konfliktust.

2013. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
56%
A spré nem a legjobb, tùl közel kerül a kuty, meg veszélyes a kutyára is. Jobb egy kis riasztófegyver, először csak riasztólövéssel, amíg nem ér oda a kuty. A másodikra jöhet a gáz, ami olyan mint a spré, de az esély megadva a kutynak is. Am nem nem fanatikus állatvédő vok. Am ha kerget ne fuss. Ha hirtelen megfordulsz sok alap kutya megied és nem támad tovább. Az értelmesebbje meg mundegy mit teszel nekedmegy. :D de am a gazdáját verd le ne az ebet. Az a felelőtlen.
2013. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A kóborkutyákkal óvatosan, mert bár alapvetően területet védenek, de ha tényleg kóbor, akkor nem tudhatod, hogy pontosan hol is van a kutya területe. Egyébként előfordulhat, hogy teljesen elvadulhatnak a kicsapott kutyák. 1993-ban egy nőt egy nyolc kutyából álló falka támadta meg és szerencsétlennek át kell úsznia a Dunát, különben széttépik. Ha tehát nem egy kutya van, hanem mondjuk egy falka, akkor nem árt az óvatosság! Én bringázok és már egy csomószor megkergettek kutyák, szerencsére azért elég gyorsan tudok tekerni. A paprikaspray, borsspray tényleg hatásos tud lenni, ugye a kutyák szaglása jóval érzékenyebb, mint az embereké, szóval ez olyan nekik, mintha napalm égne a mi arcunkon. Tutira elmenekülnek.

Ha megölöd a kutyát azt jogos védelemnek hívják és természetesen értesíteni kell a rendőrséget, sőt szerintem állatorvost, vagy állatmenhelyet. Mivel ugye a döglött kutya nem maradhat csak ott. Késsel amúgy szinte esélyed sincs egy kutya ellen. Nagy seb, kis stophatás, ráadásul ahhoz a testközelben kell lenned. Valószínű, hogy addigra a kutya elkap valahol és akkora fájdalmat fog okozni, hogy nem fogod tudni használni a késed.

Ajánlom tényleg az önvédelmi gázsprayket kb. 1500 forint és bármelyik vadászboltban meg lehet kapni őket. Jó futkosást!

2013. júl. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
75%

4-es

Vannak kutyák amiket felbőszít a durrogó fegyver, és felesleges egy pisztoly is meg spré.Mellesleg a spré nem veszélyesebb a kutyára mint a riasztópisztoly.

Ja és szerinted egy KÓBOR kutyának hogy verné le a gazdáján?

2013. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 kovpet ***** válasza:
91%

#4: A gázpisztoly és a spray hatótávolsága nem tér el nagyon, így ez nem érv. Az meg, hogy elsőre riasztóra töltesz öngyilkosság. Nem biztos, hogy van ám második lövés. De a gáztöltény is durran, ha csak elijeszteni akarod a kutyát, akkor alkalmas arra is.

A gázspray lényege, hogy nem ártalmas, csak nagyon szar pofába kapni. Egy kutya érzékenyebb erre az embernél, így igen jó eséllyel hagyja abba a támadást.

2013. júl. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

Engem is támadott már meg kutya, és még csak nem is elhagyott helyen, hanem házak között... Sőt, nem volt kóbor, hanem kiszökött.


Ilyenkor nem állatvédőnek kell lenni, hanem védekezni kell!


Ha megtámad, öld meg nyugodtan, ha csak így tudod leszerelni. Ne a rendőrségnek jelentsd, hanem a sintéreknek, illetve közterületeseknek.

2013. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb kóborló kutya gazdás, csak szar a kerítés és kimegy. A legtöbb mezei kutya megied, ha kerget, hirtelen feléfordulsz támadólag. Olyankor megállnak, s ha egy riasztást leadsz valószínű h elfut, ha nem jöhet a gáz. Így korrektebb. Ez a kutyák 90% ára jó. 5% nem kerget, 5 meg olyan hogy mindegy mit csinálsz. Ha van egy karó, ott ahol támad, azt felkapva van a legtöbb esélyed. A hogyan, mintet nem pötyögöm be telen.
2013. júl. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

Nekem tök mindegy,hogy gazdás e vagy sem, ha rám támad, nem segít,hogy ott a gazdája.Nem üthetem le a gazdáját azért mert a kutya támad, vagyis érted, a kutya támad én meg odamegyek leütni a gazdáját?!Mindenképpen a kutyán kell leverni ha az támad, aztán lehet a gazdáján is.

A karó meg már megint....egy karóval akkor érsz valamit ha olyat vágsz a kutyára hogy megszédül, az meg mi?!Akkor már inkább a sprékkel fújom le.A karó meg a lehető legrosszabb választás.

2013. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!