Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha lefújom a rendőrt gázspraye...

Ha lefújom a rendőrt gázsprayel, hogy megvédjem magam és ne verjen agyon akkor még én leszek a hibás?

Figyelt kérdés

Tegyük fel meg akarok védeni valakit, hogy ne verjék meg és alázzák meg a rendőrök jogtalanul, mintha valami tömeggyilkos lenne. Hatalommal való visszaélés nem büntetendő?

Gyakorlatilag bármiért megverhetnek a rendőrök ha úgy tartja kedvük, a jog mellettük áll.


2013. aug. 27. 14:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A rendőr ilyet nem tesz.

Persze a szemét rendőr tesz ilyet az tény de ha megvéded az illetőt akkor szívtad a dolgot mert arra nagyon nagyon pontos kézzel fogható bizonyítéknak kell kezedben lennie hogy jogosan védted meg magad ilyen eszközzel vagy az illetőt. Persze hatósági személy elleni erőszak továbbra is megmarad de a rendőr is megszívja és te talán enyhébb büntetést kaphatsz, de attól még ugyanúgy törvénytelen dolgot követsz el.

Ez Magyarország ne felejtsd el.

2013. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Egyszer egy 9 éves kislányt fújtak le. Én lányomat fújnák le kitépném a szívét is...

Egyszerűen brutális állatok ezek, lásd amit a karneválozók ellen is műveltek.

2013. aug. 27. 14:50
 3/24 anonim ***** válasza:
44%

Természetesen te leszel a hibás, és e mellett a kollégái még téged is megvernek, ezért ha jogtalan rendőri intézkedést látsz akkor javasolnám,hogy inkább videó felvételt készíts és akkor nem mellettük fog állni a jog.


De egyébként nem tudom mit tartasz verésnek, ha egy rendőr azt mondja,hogy előállít és te ellenkezel akkor erőszakot fog alkalmazni és ez teljesen jogos.

Például ami most volt a híradóban, hogy az éjjel fél négykor doboló fiatalokat elvitték, és látszott ahogy 3 rendőr próbál meg leteríteni egyet, abban sem volt hiba, ha nem adja meg magát a gyanúsított akkor ez az eljárás.

Szép is lenne ha a tömeggyilkos azt mondaná,hogy hát engem ne bilincseljenek meg a rendőr meg azt reagálná,hogy jó rendben.

Ha nem ellenkezel hanem oda nyújtod a kezed,hogy megbilincseljenek akkor nem lesz bajod, de ha ők előakarnak állítani akkor elő is fognak, még ha nem tartod jogosnak akkor is.Rajtad múlik,hogy mennyire jársz rosszul.

2013. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem fújd le magadat, amitől a rendőr annyira meglepődik, hogy azonnal abbahagyja a másik fél ütlegelését. :)
2013. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer gyorsan mentem, megelőztem 69-el egy vontatott autót. A rendőr 2000-re megbüntetett, én azonnal kifizettem, nem vitatkoztam, mert igaza volt. 1 perc alatt végeztünk. Akik félreálltak vitázni, azok 10 ezres csekket kaptak a lakcímükre.
2013. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Videózd le! És ne engedd, hogy elvegyék a felvételt!
2013. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

" Én lányomat fújnák le kitépném a szívét is..."


Nem tépnéd ki, mert ha már felé nyúlsz, lefújnak, majd amíg a szemedhez kapsz berántanak a sorfal mögé, és a földhöz csapnak, és ha kiugrik a vállad akkor is te fogsz büntetést kapni amiért rájuk támadtál.

2013. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Ilyenkor szerintem a megoldás, ha felvesszük mobillal, amit csinál, de másképp nem nagyon avatkozhatunk bele. Vannak ilyen kis nyakba akasztható kamerák, ilyen helyeken azt mindenképpen hordanám.
2013. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Igen, ha a rendőri intézkedés jogos, te leszel a hibás, hivatalos személy elleni erőszak miatt.

Kezdjük azzal, hogy elég valószínűtlen, hogy megverje a rendőr bárkidet is. Egy-két drogos vagy alkoholos állapotban levő személlyel bizony néha picit keményen bánnak, de a hatalommal való visszaélés elég régen valósult meg és ha jól tudom 2006 óta igen nyomatékosan fel is hívják rá a rendőrök figyelmét, hogy ne menjenek túl a hatáskörükön, kifejezetten politikai vagy egyéb tüntetéseken.

Ennek ellenére vannak olyan esetek, amikor hivatalosan is alkalmazhatnak erőszakot, de ehhez minimum körözött bűnözőnek, fegyveresnek vagy veszélyesnek kell lenned. Ha nem vagy egyik sem, nincs mitől félni.

2013. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
De ha nem csináltam semmi rosszat ostoba lennék odanyújtani a kezem, hogy aztán úgy bánjanak velem, mint egy bűnözővel. Hagynom kéne talán, hogy ártatlan embereket verjenek meg? Szembe köpném magam...
2013. aug. 27. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!