Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » RTF, bűnügyi nyomozó (? )

RTF, bűnügyi nyomozó (? )

Figyelt kérdés

Milyen képességek szükségesek ahhoz, hogy valaki jó nyomozó legyen, egyáltalán felvegyék az RTF-re?

Most 10.-es vagyok, lehet, hogy azt mondjátok, hogy kicsi vagyok, ne ilyenekkel foglalkozzak még, de szerintem egyre közelebb van az érettségi, egyre jobban izgat a jövőm, hogy mi lesz velem az életben. És ebben a mai magyar oktatásban egyáltalán nem mindegy, hogy milyen eredményekkel zárom középiskolai tanulmányaimat.

Milyen tantárgyakból kell emelt szintű érettségi? Én erre nem találtam a honlapon utalást. Olyanokat hallottam, hogy matek, ami biosszal kiváltható. De ezek mellet kell töri, tesi vagy valami más?

A másik kérdésem, hogy tényleg nincs ideje egy bűnügyi nyomozónak? A kezdő fizetés emelkedik-e akkorára, hogy tud családot alapítani, és ha tud van-e ideje rá?

Illetve 100% hogy teljesen más a nyomozó munkája mint amit az amerikai sorozatokban láthat az ember. De mégis hogyan képzeljem el? Valami kis sejtésem van, de lövésem sincs igazából.

A magyarázatokért, amik miatt hosszú lett a kérdés bocsánat, de nem szeretném, ha itt trollkodnának nekem az unatkozó emberek, most egyáltalán nem vagyok rájuk kíváncsi. A nyomozóknak, ha vannak és mesélnének egy kicsit a munkájukról előre is köszi, de ha más is van aki tudja kérdéseimre a választ kérem válaszoljon és neki is köszönöm!



2013. szept. 7. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Most már nem RTF van, hanem Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar.

Ide kb 420 ponttal tudsz bekerülni, ha jól tudom magyar, töri, matek és belügyi ismeretek közül tudsz választani.

Van fizikai, eü, pszichológiai szűrés.

Ha elvégzed akkor tiszt leszel, legalább hadnagy rendfokozattal.

Fizetést nem tudok mondani, mert ismerősök állandóan mást mondanak(gondolom nem akarják az igazit)

Hallottam már 150-et,170-et meg 200-at is, de szerintem a 200 az nem valós vagy túlóra vagy valami.

Jah és nem olyan a munka mint a filmekben, hanem sok a papírmunka(90%)

2013. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Maki81 válasza:

Nagyjából stimmel az előttem szóló! A bekerülései lehetőség: e fent említett tárgyakból és többletpontok - nyelvvizsga, tanulmányi illetve sportversenyek.

A fizetés viszont beosztásfüggő. A bűnügyi nyomozói szakterületen is vannak beosztások, amikhez a kapcsolódnak az illetmények is. Ahhoz, hogy nyomozó legyél, nem kell minden esetben főiskolai végzettség, lehet valaki sima rendőrszakközépiskolai végzettséggel is nyomozó, tiszthelyetesként is. Értelemszerűen a fizetése is alacsonyabb. A fizetést a beosztási illetmény és a rendfokozati illetmény és egyéb pótlékok teszik ki - éjszakai, délutáni, készenléti, ünnepnapi munkavégzési esetén távolléti díj.

Tiszti beosztásoknál sem mindegy, hogy nyomozó, fő- vagy kiemelt fő- az illető. Ebből adódik, hogy mindenki mást mond a fizetésével kapcsolatban.

Az biztos, hogy nem tipikusan 8- tól 4- ig munkahely, néha nem is veszélytelen, de pont ezért érdekes :)

2014. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!