Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tanunak szeretnék jelentkezni...

Tanunak szeretnék jelentkezni egy ismerősömmel szemben inditott büntetőjogi perben. Ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
Olvastam a témában az interneten, de nem igazán találok róla információt.Ha önként jelentkezem és a per kimenetelét döntően befolyásolná meghallgatnak?Jár valamiféle költséggel ha én kérvényezem?És ami talán a legfontosabb,hónapok óta,majdnem egy éve áll az ügy,tárgyalásra ugyan még nem kerölt sor, de régóta tudomásom van a döntő információról.Ezzel esetleg bajba is kerülhetnék hogy csak most jelezném? Kérlek segítsetek, tanácstalan vagyok és nem tudom mi lenne a helyes megoldás!köszönöm
2013. szept. 13. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ismerősödnél kellene jelentkezned először!

Ő, illetve az ügyvédje majd eldönti, hogy hasznos tanú lennél-e, vagy sem!

2013. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Attól függ, hogy ellene vagy mellette szóló az információd.

Ha ellene, akkor menj ügyvédhez és vele beszéld meg. Szerintem ha kell melléd ügyvéd, akkor kirendelnek egyet melléd. Netán ha írsz a rendőrségnek, bíróságnak egy levelet, szerintem elég hamar reagálnak majd rá és megoldódik a helyzet.

Ha mellette tanuskodnál, akkor szólj nekik, örülni fognak.

Bár ha sokáig titkoltad, akkor talán mérgesek is lesznek. Extrém esetben infóvisszatartás miatt számon kérhetnek, de akkor legyen saját ügyvéded majd és legyen minél elfogadhatóbb indokod. Pl. féltél, hogy rád következménye lesz stb.

2013. szept. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont az a gond, hogy a vádat szeretném ezzel bizonyítani, nem az illető 'ártatlanságát'.
2013. szept. 13. 10:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Ügyvédre sajnos nincs pénzem, viszont úgy érzem kötelességem lenne tisztázni az ügyet, bűntudatom van az eddigi hallgatásomért is.
2013. szept. 13. 11:30
 5/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem ha kell melléd ügyvéd, akkor kirendelnek egyet melléd."


Tanú mellé nem rendelnek ki ügyvédet.


A rendőrségen vagy ügyészségen kell jelentkezni, attól függően, milyen szakban van az ügy.

2013. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Ez sokat segített, valóban igaz hogy az ügyészségen kell jelentkeznem minden bizonnyal.Mert már abban a szakaszban tart az ügy.
2013. szept. 13. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!