Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tudok tenni, hogy visszaka...

Mit tudok tenni, hogy visszakapjam a gyűrűt?

Figyelt kérdés
Volt egy eljegyzésem, ami csődbement. mivel én sok mindent elhagyok igy időszakosan odaadtam valakinek, hogy vigyázzon rá. a gyűrű alapjáraton nem sok mert 4-5 ezer forint. meg volt hozzá egy nyaklánc. ugy adtam az illetőnek, hogy ha az mondom neki hogy kérem vissza akor azt vissza kell adni. ez szóbeli megeggyezés alapján történt. Neki volt egy plüskutyája amit a volt barátnőm elhagyot. most azt mondja ha nincs kutya akor nincs gyűrű. jogi útra terelhetem a dolgot? sajnos a számla már nincs meg....
2013. szept. 21. 20:05
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
engem az érdekel hogy van e jogom visszakérni a saját tulajdonom? illetve ha lenne hanganyagom ahol beismeri hogy az én tulajdonomat nem szándékozik visszaadni, akkor van e esélyem visszaszerezni. igen googleztam, de csak azért hogy mi a szabály erre az esetre... és ezért kérdeztem itten, mert tudom hogy ami ott fent van az nem biztos hogy igaz... ha valaki tudja hogy mit tehetek azt megköszönöm.
2013. szept. 21. 21:24
 12/28 anonim ***** válasza:

Van jogod. Nehéz bizonyítani, de indíthatsz polgári pert, idézhetsz tanúkat, a facebook beszélgetés is több, mint a semmi...


Azt kell nyilván mondani, hogy a plüsskutya elhagyásához neked semmi közöd, azért perelje az exed, ha akarja.

2013. szept. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
és mennyi az esélye hogy nyerek a peren?
2013. szept. 21. 23:10
 14/28 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom megmondani, de van rá esély, hogy amint kézhezkapja a keresetlevelet az alperesed, inkább odaadja a gyűrűt, mert nem ér neki ennyit.
2013. szept. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
költség kb mennyi? ha peren kívül eggyezünk meg? illetve a nyertesnek és a vesztesnek mennyit kell fizetnie? Sac/kb mert tudom hogy ezt teljesen nem lehet megmondani
2013. szept. 21. 23:37
 16/28 A kérdező kommentje:
illetve akkor bizonyítékba beletartozik a facebookos beszélgetés, hangfelvétel (hangfelvételnél elég ha én meg a másik fél van ott?)illetve hogy az exem elhagyta a plüskutyát, vagy őt nem kell beidézni? ( az ügyvédi költséget nem számoljuk bele mert az eléggé változó. nagyon köszönöm a segítséget, nagyon sokat segítesz...
2013. szept. 21. 23:40
 17/28 A kérdező kommentje:

jah és a hangfelvételbe minek kell benne lennie?

hogy csak megörzésre korlátolt ideig adtam oda neki ( ameddig vissza nem kérem)

hogy nem adja vissza

meg még minek kell? vagy mi jó hogyha benne van?

2013. szept. 21. 23:43
 18/28 anonim ***** válasza:

Neked kell bizonyítani, nyilván nem a létező legjobb bizonyíték egy facebook beszélgetés, de a semminél jobb. A hangfelvételt csak akkor, ha tudja, hogy hangfelvétel készült róla! Ha valaki tud az egészről, ő lehet tanú.


A költségeket nem tudom, de biztos, hogy valamivel több, mint a gyűrű értéke :P


Az exed szerintem nem kell ide.


Igazából előbb szólítsd fel tértivevényes levélben (aminek egy másolata nálad lesz!) hogy adja oda a gyűrűt, különben perled érte, mert neked fontos stb. Szerintem a hivatalosság látszata is elég, és vissza fogja adni.

2013. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

tehát először egy levél a látszatt hogy perelni fogok, aminek a másik példánya legyen nállam...

a hangfelvétel csak akkor hogy ha van ott még egy tanum. vagy csak akkor lehet hogyha tud róla?

milyen bizonyíték lehet pl?

2013. szept. 21. 23:59
 20/28 A kérdező kommentje:
jah és gondolom kézzel írott legyen
2013. szept. 22. 00:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!